S&P 500 ^GSPC 5,070.55 +1.20%
Nvidia NVDA $824.18 +3.65%
Meta META $495.78 +2.92%
Tesla TSLA $144.61 +1.80%
Microsoft MSFT $407.06 +1.52%
Amazon AMZN $179.52 +1.29%
Alphabet GOOG $159.92 +1.25%
Apple AAPL $166.82 +0.59%

Firma z potencjałem wzrostu wartości o co najmniej 100% w stosunku do obecnego poziomu

Firma ta wywodzi się z branży, która przez jednych jest krytykowana, a przez innych okrzyknięta jako posiadająca niesamowity potencjał. Jakie to jest środowisko? To właśnie konopie indyjskie, które próbuje się zalegalizować na szeroką skalę w USA, z pewnością przyniosą tym firmom duże zyski.

Firma ta jest jedną z najbardziej znanych w branży, a zatem z pewnością ma duży potencjał rozwoju.

W roku 2021 firma Sundial $SNDL+10.1% odnotowała przychody w wysokości 56,1 mln dolarów kanadyjskich (CAD). W ujęciu rok do roku (YOY) liczba ta spadła o 8%. Choć nie wygląda to pozytywnie, warto zwrócić uwagę na kilka pozytywnych faktów dotyczących firmy. W czwartym kwartale 2021 r. firma Sundial odnotowała przychody w wysokości 22,7 mln CAD. W ujęciu rocznym liczba ta wzrosła o 63%. Jeżeli to tempo utrzyma się do 2022 roku, akcje SNDL będą zmierzać w kierunku trendu wzrostowego.

W segmencie inwestycyjnym Sundial wniósł 577,9 mln CAD w gotówce. Spółka nadal dysponuje kwotą 378 mln CAD, którą może zainwestować w różne instrumenty dłużne, kapitałowe i hybrydowe. Warto zauważyć, że w 2021 roku wygenerowała zysk z inwestycji kapitałowych w wysokości 32,9 mln CAD. Gdy nastroje w branży marihuany ulegną zmianie, istnieje możliwość gwałtownego wzrostu zysków z tego segmentu inwestycji.

Na uwagę zasługuje fakt, że Sundial ma silny bilans na grudzień 2021 r. Firma ma elastyczność finansową pozwalającą na kontynuację agresywnego rozwoju organicznego. Sundial ma już wiodącą pozycję na rynku dystrybutorów marihuany w Kanadzie, posiadając ponad 184 sklepy. Firma jest również największym prywatnym sprzedawcą detalicznym alkoholi w Kanadzie.

Jeśli chodzi o przedsięwzięcia, firma Sundial pozyskała w 2021 r. kapitał w wysokości 1,2 mld CAD. Doprowadziło to do ogromnego rozwodnienia kapitału. Spółka nadal wykazuje straty na poziomie operacyjnym. Istnieje możliwość dalszego rozwodnienia kapitału w celu rozwoju. Firma Sundial posiada również własne portfolio marek, które koncentruje się na produktach do inhalacji. Chociaż działalność firmy skoncentrowana jest w Kanadzie, istnieje elastyczność finansowa umożliwiająca penetrację nowych rynków.

Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ coraz więcej stanów USA legalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych. Ponadto Sunstream, spółka joint venture utworzona przez Sundial i SAF Group, jest już wiodącym kredytodawcą dla amerykańskiego sektora konopi indyjskich. Dzięki temu firma Sundial ma pośrednią możliwość wejścia na szybko rozwijający się rynek.

Ogólnie rzecz biorąc, firma tworzy zdywersyfikowaną działalność, która obejmuje działalność związaną z konopiami indyjskimi, sprzedaż detaliczną konopi indyjskich, sprzedaż detaliczną alkoholu oraz inwestycje. Gdy branża odnotuje wzrost, segment inwestycji prawdopodobnie przyniesie zdrowe zyski.

Źródło: Finanse Yahoo

Na podstawie wykresu możemy stwierdzić, że to naprawdę wygląda na dno SNDL i że nie chcieliby oni pozwolić, aby spadło ono jeszcze niżej.

Jednocześnie firma może wykorzystać swoją rozległą sieć dystrybucji do zwiększenia sprzedaży produktów markowych. Akcje SNDL wyglądają atrakcyjnie po głębokiej korekcie. Analitycy oczekują, że po zmianie nastrojów rynkowych akcje będą notowane powyżej 1 USD. Osobiście uważam, że ta spółka ma potencjał, zwłaszcza w długim terminie, i nie traktowałbym ceny docelowej na poziomie 1 USD jako interesującej. Myślę, że potencjał jest niewątpliwie duży, ponieważ można się przekonać, że jest to lider w branży, która moim zdaniem dopiero raczkuje, ale to nie jest porada inwestycyjna z mojej strony, a jedynie osobista opinia inwestora detalicznego.

Má podľa vás kanabis priemysel budúcnosť?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet