S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Zamierzam utrzymać te 5 akcji przez następne 10-15 lat z zamiarem osiągnięcia wysokiego wzrostu wartości

W dzisiejszym artykule przedstawię 5 moich ulubionych akcji do trzymania przez następne 10+ lat. Są to moje własne wybory, w które wierzę z pewnych powodów i widzę w nich potencjał wzrostu wartości i/lub wypłacania wysokich dywidend. Ten artykuł ma służyć jako inspiracja, a ja będę go kontynuował w przyszłości i okresowo przedstawiał postępy w zakresie tych akcji oraz ile ja/my jesteśmy na plusie lub minusie w stosunku do tych akcji.

Długotrwałość inwestycji ma kluczowe znaczenie dla naszych zysków.

Wprowadzenie

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie zachęcam nikogo do kopiowania moich typowań. W tej selekcji starałem się uwzględnić akcje technologiczne, akcje wzrostowe, akcje rokujące na przyszłość, akcje dywidendowe, a co najważniejsze, selekcja ta została tak skomponowana, aby każda akcja działała w innym sektorze. Oczywiście na mojej liście znajduje się więcej sektorów i akcji, ale nie uwzględnię na niej wszystkich akcji z potencjałem. Kolejność, w jakiej tworzę swoje selekcje, nie jest wytyczną, ani nie określa wielkości moich pozycji (dla porównania).

Uważam, że te 5 akcji będzie przynosić zyski, zwłaszcza w długim okresie:

1. Apple $AAPL+0.9%

Firma Apple stale zatrudnia programistów i inżynierów do długo oczekiwanego Apple Car.

AAPL+0.9% to jedna z akcji, która jest w stanie wytrzymać wpływy rynku i całą konkurencję. Wszechstronna i bogata oferta produktów sprawia, że akcje $AAPL+0.9% są bardzo atrakcyjną spółką.

Firma generuje pieniądze ze sprzedaży: iPhone'ów, komputerów Mac, Apple TV, Apple Watch, słuchawek Airpods, Apple music, Apple pay i można by tak jeszcze długo wymieniać, po prostu mamy do czynieniaz dużą dywersyfikacją przychodów.

Spodziewam się, że w przyszłości: Usprawnienia technologiczne i większa sprzedaż AR/VR, znaczące zaangażowanie w tworzenie metawersum, szereg nowych produktów, od klasycznych telefonów komórkowych po różne gadżety techniczne i sprzęt AGD, wspomniane wcześniej opracowanie i sprzedaż Apple Car (duża kajdanka w ogniu), a także spekulacje na temat nowoczesnych skuterów Apple. Oczywiście, wiadomości może być i śmiem twierdzić, że będzie znacznie więcej.

 • Gdzie będziemy za kilka lat, jeśli obecna cena akcji wyniesie 162 USD?

Więcej na temat firmy Apple można przeczytać w moim poprzednim artykule tutaj: Dlaczego Apple jest obecnie najlepszą akcją i agresywnie w nią inwestuję | Bulios

2. Occidental Petroleum Corporation $OXY-0.4%

Nie można przegapić tego zakładu energetycznego.

Nie myślcie, że trzymam akcje tylko dlatego, że kupuję Warrena Buffetta, widzę w nich długoterminowy potencjał dzięki zróżnicowanej selekcji i skali produkcji, ale ogólnie rzecz biorąc, dzięki produktom.

Firma jest interesująca, ponieważ nie opiera się wyłącznie na ropie i gazie, które oczywiście stanowią część jej portfela. Zajmuje się również LNG, w którym dostrzegam duży potencjał przyszłego wzrostu, a agresja Rosji jest mi na rękę, co stanowi dodatkową wartość. Occidental jest również liderem w dziedzinie technologii wychwytywania dwutlenku węgla, jeśli ta technologia odniesie sukces komercyjny, może zmienić oblicze i umożliwić światu obniżenie emisyjności przy jednoczesnym spalaniu paliw kopalnych. W firmie $OXY-0.4% pochwalam również rozwój, opracowanie i sprzedaż substancji chemicznych, które zyskują coraz większą uwagę, a co za tym idzie - zyski.

 • Firma jest interesująca również dlatego, że posiada wiele basenów naftowych i nie jest uzależniona od jednej lub kilku lokalizacji.
 • Oczekuje się, że firma w pełni wykorzysta rosnące ceny ropy naftowej, dzięki czemu będzie mogła stopniowo zmniejszać swoje zadłużenie i ewentualnie skupować akcje.

Więcej informacji o $OXY-0.4% można znaleźć w moim artykule: Buffett dobrze o tym wiedział: 2 informacje, które przekonają Cię do zakupu Occidental Petroleum | Bulios

To samo pytanie: Gdzie będziemy za kilka lat po obecnej cenie 62 USD za akcję.

3. Nio $NIO-7.8%

Jedna z moich ulubionych firm, pewnie już o tym wiecie😄

To jest tylko moja perspektywa: w USDNIO-7.8% widzę potencjał produkcji komercyjnej i konkurencyjności na najwyższym poziomie. Firma od początku zaskoczyła mnie swoimi osiągami (moc, wytrzymałość i zasięg, oszczędność energii i przystępność cenowa na rynku pojazdów elektrycznych). Widzę $NIO-7.8% jako jednego z głównych konkurentów Tesli, to stwierdzenie może być nieco "mocne", ale w przyszłości może okazać się uzasadnione. Najnowsze modele są porównywalne, a nawet oczekuje się, że w niektórych parametrach będą lepsze od topowych modeli Tesli (mówię o modelach et5 i et7).

Jeśli chodzi o baterie Nia, to czytam je regularnie, odkąd znam firmę. Zanotowano wiele pochwał i postępów.

W krótkim okresie spodziewam się uzasadnionej zmienności, ponieważ jest to młoda firma, która musi zmierzyć się z presją ze strony regulacji, inflacji, problemów z dostawami, chipami, a przede wszystkim z problemem kowidu, który powoduje zamknięcie wielu fabryk w Chinach. Jest to zakład długoterminowy i oczekuje się, że za kilka lat firma pokaże znacznie bardziej atrakcyjne wyniki produkcji i sprzedaży. Co więcej, firma działa na rynku liczącym ponad miliard ludzi (Chiny), który jest dość szerokim rynkiem krajowym, biorąc pod uwagę fakt, że wsparcie dla pojazdów elektrycznych jest obecnie zwiększane.

 • Gdzie będziemy za kilka lat, jeśli obecna cena wynosi 16,40 USD za akcję.

4. Philip Morris International $PM-0.6%

Nie oczekuję żadnych wzrostów wartości akcji, trzymam $PM-0.6% ze względu na grubą 5% dywidendę, a przede wszystkim jest to jeden z moich defensywnych walorów.

Firma jest dla mnie atrakcyjna (poza aspektem moralnym) pod względem zasięgu działania, ponieważ eksportuje swoje wyroby tytoniowe aż do 180 krajów. Firma posiada również jedną z najlepiej sprzedających się marek papierosów - Marlboro. Wejście na nowy rynek nie stanowiło dla firmy żadnego problemu, co oznacza produkcję i wytwarzanie elektronicznie podgrzewanych papierosów IQOS.

Przez pewien czas istniał problem związany ze stopniowym wycofywaniem papierosów mentolowych w Europie i wycofywaniem papierosów mentolowych w Stanach Zjednoczonych.

Jak napisałem powyżej, z mojego punktu widzenia $PM-0.6% jest świetną akcją defensywną i walorem, który będzie mi regularnie wypłacał solidną dywidendę, która z biegiem lat może wzrosnąć.

To samo pytanie, co w przypadku wszystkich akcji: gdzie będziemy za kilka lat, licząc od obecnej ceny 101,25 USD za akcję?

5. Shoals Technologies Group Inc $SHLS-5.3%

$SHLS-5.3%to mój zakład o przyszłość energetyki słonecznej, który niesie ze sobą największe ryzyko spośród wszystkich tych akcji.

Ryzyko to zysk

$SHLS-5.3% jest bardzo ryzykowna, ponieważ jest jeszcze zbyt młoda i istnieje na rynku dopiero od ponad roku, kiedy to akcje były bardzo zmienne. Mój zakup został dokonany na najniższych możliwych poziomach (9,8 USD za akcję to na razie dno), oczywiście nie będę wyciągał żadnych wniosków, ale od tego momentu spółka odbiła się o 40%, a w ciągu ostatnich kilku dni zyskała.

Co mi się podoba w "początkującej" firmie, która nie ma jeszcze żadnych przyzwoitych wyników?

W skrócie, firma Shoals $SHLS-5.3% dostarcza rozwiązania w zakresie bilansowania energii elektrycznej (EBOS) dla projektów energii słonecznej w USA. Według firmy, rozwiązania EBOS obejmują "wszystkie elementy niezbędne do przesyłania prądu elektrycznego wytwarzanego przez panele słoneczne do inwertera, a ostatecznie do sieci elektrycznej".

Uznaję tę technologię za zaawansowaną i może ona stanowić niewielką przewagę konkurencyjną.

 • Shoals $SHLS-5.3% jest szybko rozwijającą się firmą.
 • Firma SHLS-5.3% otworzyła również nowy zakład w Portland, aby jeszcze bardziej zoptymalizować procesy produkcyjne firmy EBOS i zwiększyć jej możliwości produkcyjne.
 • Widzę też potencjał w przyszłych kontraktach, przejście na energię słoneczną jest nieuniknione. Wzrost mocy produkcyjnych i hal jest znakiem, że firma ma wystarczający i rosnący popyt.
 • Gdzie będziemy za kilka lat, jeśli obecna cena wyniesie 13,67 USD za akcję?

Pytania czytelników:

 1. Czy posiadasz którąś z wymienionych akcji?
 2. Jeśli tak, to jestem ciekaw Twojej opinii na temat tych akcji i tego, czy są one dobrym wyborem dla inwestycji długoterminowej.
 3. Prześlij mi pocztą elektroniczną 5 swoich najlepszych wyborów akcji w perspektywie co najmniej 10 lat.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet