S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Tesla zveřejnila 3 skvělé zprávy, které vás přesvědčí k okamžité investici

Společnost Tesla $TSLA-2.0%, stejně jako mnoho jejích kolegů s mega kapitálem, tento týden bojovala s negativními tržními silami. S výprodejem na trhu, který podnítilo zvýšení sazeb Federálního rezervního systému, se potýkalo mnoho společností. Nejinak tomu bylo i u akcií $TSLA-2.0%, které se nyní za měsíc propadly o 20 %.

Společnost Tesla oznámila několik dobrých zpráv.

Samozřejmě, že propad ceny akcií Tesly není nijak neočekávaný. Už před dalším zvyšováním úrokových sazeb společnost zažila menší ránu, tou byla obří investice Elona Muska do Twitteru. A v neposlední řadě se navýšil počet nakažených covidem v mnoha továrnách Tesly, což snížilo výrobu. Dále zde byl problém s čipy a materiály pro výrobu baterií.

O jaké dobré zprávy se jedná? 

Řada dobrých zpráv by mohla opětovně vynést Teslu nad 1000$.

Společnost plánuje rozšířit své závody gigafactory v Berlíně i v Šanghaji. Navíc se výroba již vrátila na 80 % stavu před odstávkami v Šanghaji. Pokud se obě snahy o rozšíření uskuteční, budou továrny připraveny pokračovat v navyšování výroby a uspokojovat rostoucí poptávku v Evropě i Asii.

To však není to hlavní, co by stálo za pozornost. Podívejme se na přehled zpráv tohoto týdne pro investory do akcií $TSLA-2.0% .

1. Dobrá zpráva

Tesla zveřejnila seznam dodavatelů materiálů pro baterie, potvrdila dlouhodobou dohodu o dodávkách niklu se společností Vale.

Tato zpráva představuje významný krok vpřed ve snaze společnosti Tesla dobýt trh s bateriemi pro elektromobily (EV). Omezení v dodavatelském řetězci, včetně těch, která vyplývají z ruské invaze na Ukrajinu, představují pro výrobu baterií významnou hrozbu. Potvrzení víceleté dohody se společností Vale, jedním z předních světových producentů niklu, není pro společnost Tesla žádnou maličkostí. Společnost si tím vytváří dobrou pozici pro další výrobu baterií. Každý, kdo pochyboval o zdrojích společnosti Tesla, by měl být ujištěn o její schopnosti získávat cenné materiály pro výrobu baterií.

2. Dobrá zpráva

Tesla plánuje do poloviny května zahájit výrobu v Šanghaji.

Společnost Tesla obnovila výrobu v Šanghaji a je odhodlána dohnat ztracený čas. Společnost již zvýšila výrobu elektromobilů v závodě na 80 % úrovně před odstávkou. Agentura Reuters uvádí, že ačkoli společnost v šanghajském závodě provozuje pouze jednu směnu, plánuje brzy přidat další. Před nedávným uzavřením závodu byly v provozu tři. Tímto tempem nebude mít Tesla problém splnit svůj cíl vrátit se na původní úroveň výroby do poloviny května.

3. Dobrá zpráva

Analytici: "Tesla je v současné době na cestě do Evropy: Čtvrtletí 2022 bude pro Teslu "monstrózní".

Wall Street je stále nakloněna akciím $TSLA-2.0% a jeden z analytiků právě vydal pozitivní stanovisko. 

  • Květen 2022 bude extrémně silný, co se týká výroby.
  • Očekává se brutální navýšení dodávek a prodejů vozů Tesla.
  • Podle odhadů vzrostl počet objednávek automobilů $TSLA-2.0% až o 20%.

Menší výkyvy a výpadky ve výrobě a dodavatelských řetězcích by neměli poznamenat další čtvrtletí Tesly. Otázkou zůstává, zda bude tato predikce naplněna.

Otázky pro investory:

  1. Investujete do akcií Tesly?
  2. Očekáváte,  že Tesla zažije další silné čtvrtletí?
  3. Je pro vás aktuální cena přijatelná nebo se řadíte do kategorie ''Tesla je předražená''?
  4. Čeká nás ještě trnitá cesta do hodnoty 1000$? Dočkáme se této ceny před splitem akcií?

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

som zvedavy na ten sanghai jak sa k tomu postavia fanusici NIO haha

Europa určite dobrá správa...

Popravdě jsem si myslel, že odstávky továren se potáhnou déle a oni už ted jedou na 80%? Wow pěkně, čtvrtletí bude silné o tom žádná...

Přesně tak, do toho dohoda s Vale vyřeší také část problémů.

Cena je lákavá, posledně když jsem promeškal hranici 870-900$ za akcii tak pár dní na to hitovala hodnoty 1100😪

Příležitost to určitě je při aktuální ceně (pokud nejste členem klubu ''Tesla je drahá''). Aktuální propad nenaznačuje žádný velký problém společnosti, jde pouze o volatilní trh a pár dalších důvodů, které nijak neovlivní společnost do budoucna.

Partner

Tesla je předražená, ale to bohužel nemusí nic znamenat. Dříve byla drahá i společnost AMZN atd... Já o ní teď hodně přemýšlím, ale rád bych kdyby ještě poklesla.

Jak říkáte, nemusí to nic znamenat. Chápu argumenty, které potvrzují její nadhodnocení a nepřiměřenou cenu, ale zase na druhou stranu je tento argument v oběhu strašně dlouho a cena akcie neustále vzkvétá s každým čtvrtletím. Totéž se dá říct i u $AMZN-1.5%.

Partner

Dnes jsem si počítal výpočet vnitřní hodnoty $TSLA-2.0% a konečně tím, že stagnuje cena, ale rostou jim tržby tak se přibližuje aktuální cena k mnou vypočítané vnitřní hodnotě. Bohužel u těchto společností jsou samozřejmě predikce růstu těžké předjímat, ale já se snažím vždy s predikcí růstu jít na stranou bezpečnou a dávám nižší než predikce analytiků z různých stránek. A právě i plánuji sledovat a případně třeba i něco nakoupit.

Jojo. Tesla je v tomhle hodně unikátní. Klasickým výpočtem se dostanete na totální nesmysl, který by nám objektivně nedovolil koupit již několik let. Bohužel klasický výpočet zapomíná na 2 faktory. 1. Elon, 2. Tesla

Přesně tak, Tesla a popřípadě Amazon se vymykají klasickým parametrům, nevím jestli jde o popularitu a popularitu jejich šéfů, kteří mají rozrůstající vliv snad všude. Ale řídit se oceněním, tak tu nemáme x zbohatlíků na těchto dvou akciích.