S&P 500 ^GSPC 4,996.77 -1.48%
Meta META $423.58 -14.17%
Microsoft MSFT $390.42 -4.56%
Alphabet GOOG $154.65 -4.00%
Amazon AMZN $170.20 -3.62%
Nvidia NVDA $806.65 +1.24%
Tesla TSLA $163.29 +0.72%
Apple AAPL $169.29 +0.16%

Tesla opublikowała 3 wspaniałe wiadomości, które przekonają Cię do natychmiastowej inwestycji

Tesla $TSLA+0.7%, podobnie jak wiele innych spółek o dużej kapitalizacji, zmagała się w tym tygodniu z negatywnymi siłami rynkowymi. Wiele firm zmagało się z wyprzedażą rynku wywołaną podwyżką stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Nie inaczej było z akcjami spółki $TSLA+0.7%, które w tym miesiącu zanotowały spadek o 20%.

Tesla ogłosiła dobre wiadomości.

Oczywiście, spadek kursu akcji Tesli nie jest niespodziewany. Jeszcze przed kolejną podwyżką stóp procentowych firma doznała niewielkiego ciosu, jakim była gigantyczna inwestycja Elona Muska w Twittera. I wreszcie, co nie mniej ważne, w wielu fabrykach Tesli wzrosła liczba zakażeń wirusami, co spowodowało zmniejszenie produkcji. Pojawił się też problem z chipami i materiałami do produkcji akumulatorów.

Co to za dobra wiadomość?

Seria dobrych wiadomości może sprawić, że Tesla ponownie przekroczy poziom 1000 USD.

Firma planuje rozbudowę swoich gigafaktur zarówno w Berlinie, jak i w Szanghaju. Ponadto produkcja w Szanghaju wróciła już do poziomu 80% tego, co było przed przestojem. Jeśli oba przedsięwzięcia zostaną zrealizowane, fabryki będą w stanie dalej zwiększać produkcję, aby zaspokoić rosnący popyt w Europie i Azji.

Nie jest to jednak najważniejsza kwestia, na którą należy zwrócić uwagę. Przyjrzyjmy się wiadomościom z tego tygodnia dla inwestorów w akcje $TSLA+0.7%.

1. dobre wieści

Tesla opublikowała swoją listę dostawców materiałów do produkcji baterii, potwierdzając długoterminową umowę na dostawy niklu z firmą Vale.

Wiadomość ta stanowi znaczący krok naprzód w dążeniu firmy Tesla do podbicia rynku akumulatorów do pojazdów elektrycznych (EV). Ograniczenia w łańcuchu dostaw, w tym wynikające z rosyjskiej inwazji na Ukrainę, stanowią istotne zagrożenie dla produkcji baterii. Potwierdzenie zawarcia wieloletniej umowy z Vale, jednym z największych producentów niklu na świecie, to dla Tesli nie lada gratka. Stawia to firmę na dobrej pozycji do dalszej produkcji baterii. Wszyscy, którzy wątpili w zasoby Tesli, powinni być pewni, że jest ona w stanie pozyskiwać cenne materiały do produkcji akumulatorów.

2. Dobre wieści

Tesla planuje rozpocząć produkcję w Szanghaju w połowie maja.

Tesla wznowiła produkcję w Szanghaju i jest zdeterminowana, aby nadrobić stracony czas. Firma zwiększyła już produkcję pojazdów elektrycznych w zakładzie do 80% poziomu sprzed wyłączenia. Agencja Reuters donosi, że choć w fabryce w Szanghaju pracuje tylko jedna zmiana, firma planuje wkrótce dodać kolejne. Przed niedawnym zamknięciem zakładu działały trzy z nich. W tym tempie Tesla bez problemuosiągnie swój cel, jakim jest powrót do pierwotnego poziomu produkcji do połowy maja.

3. Dobre wieści

Analitycy: "Tesla jest obecnie na dobrej drodze do Europy: kwartał 2022 r. będzie dla Tesli "monstrualny".

Wall Street jest nadal nastawiona pozytywnie do akcji $TSLA+0.7%, a jeden z analityków wydał właśnie pozytywną opinię.

  • Maj 2022 r. będzie wyjątkowo silny pod względem produkcji.
  • Spodziewany jest brutalny wzrost dostaw i sprzedaży samochodów Tesla.
  • Szacuje się, że zamówienia na samochody firmy $TSLA+0.7% wzrosły nawet o 20%.

Drobne wahania i zakłócenia w produkcji i łańcuchach dostaw nie powinny wpłynąć negatywnie na wyniki Tesli w kolejnym kwartale. Pozostaje pytanie, czy ta prognoza się spełni.

Pytania do inwestorów:

  1. Czy inwestujesz w akcje firmy Tesla?
  2. Czy spodziewa się Pan, że Tesla odnotuje kolejny dobry kwartał?
  3. Czy obecna cena jest dla Ciebie do zaakceptowania, czy też należysz do kategorii "Tesla jest przeceniona"?
  4. Czy droga do 1000 dolarów jest jeszcze ciernista? Czy zobaczymy tę cenę przed podziałem akcji?

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet