S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Ta akcja energetyczna jest obowiązkowa dla inwestorów dywidendowych

Devon Energy $DVN-0.9% nie bez powodu był najlepiej radzącym sobie walorem w indeksie S&P 500 w 2021 roku. Firma szybko zwiększa zyski dla akcjonariuszy poprzez wykup akcji własnych i zapewnia inwestorom wysoką stopę zwrotu oraz wysoką dywidendę. Bieżący rok nie jest wyjątkiem, a $DVN-0.9% zyskuje od początku roku aż 58%, po raz kolejny pokazując swoje zalety i powody, dla których warto włączyć tę spółkę do swojego portfela.

Firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia ATH na rok 2008.

Sektor energetyczny prawdopodobnie będzie dominował przez resztę 2022 r. i spokojnie do 2023 r. W rzeczywistości jest to jedyny sektor, który jak dotąd nie wykazuje strat w tym roku, i istnieją argumenty przemawiające za tym, aby tak pozostało.

Ceny ropy naftowej utrzymują się powyżej 100 USD za baryłkę, a ceny gazu ziemnego przekraczają 8 USD za milion jednostek termicznych, co jest najwyższym poziomem od ponad 13 lat. Jest to częściowo spowodowane wojną na Ukrainie, ale koszty energii rosły na długo przed inwazją Rosji na sąsiada.

Popyt utrzymuje się na wysokim poziomie, gospodarki światowe ponownie otwierają się na nowe możliwości, a dostawy ropy naftowej znów są "na wysokim poziomie". Firmy energetyczne dzielą się swoimi dużymi zyskami z akcjonariuszami w formie dywidend i wykupu akcji. Wiele firm energetycznych, które wcześniej przeznaczały wszystkie nadwyżki finansowe na poszukiwania i wiercenia, obecnie zwraca wartość akcjonariuszom, po raz pierwszy dzieląc się zyskami z inwestorami.

Na przykład spółkaDevon Energy $DVN-0.9%wprowadziła zmienną dywidendę do sektora w zeszłym roku, kiedy to po przejęciu WPX Energy wprowadziła stałe i zmienne wypłaty.

Devon Energy - Wielkość ma znaczenie

$DVN-0.9%jest również spółką energetyczną, zajmującą się poszukiwaniem węglowodorów, w której istnieje duży potencjał wzrostu.

Ponieważ ropa naftowa jest w końcu tylko towarem, którym handluje się na rynkach światowych, cechuje ją również duża zmienność. Jednak firmy, które mają wpływ na rozwój branży, są zwykle mniej ryzykowne, choćby ze względu na ich rozległe globalne działania i ogromne rezerwy finansowe. Duzi gracze są w stanie przetrwać długie okresy dekoniunktury.

Firmy energetyczne rozpoczynają działalność na większą skalę:

  • Wypłacanie i zwiększanie dywidendy.
  • Wykup akcji własnych w celu wynagrodzenia akcjonariuszy.
  • Zmniejszenie kosztów i ewentualnego zadłużenia.
  • Stały wzrost.

Stawka jest ogromna

  • Firma$DVN-0.9% zajmuje się poszukiwaniem, wydobyciem i transportem ropy naftowej i gazu ziemnego w Ameryce Północnej.
  • W ubiegłym roku firma zwiększyła wolne przepływy pieniężne aż ośmiokrotnie.
  • Na początku ubiegłego roku firma wprowadziła pierwszy w branży system "stałej plus zmiennej dywidendy", wypłacając co kwartał 50% nadwyżki przepływów pieniężnych swoim akcjonariuszom.
  • Obecna dywidenda wynosi aż 7,29%, co dla mnie, jako inwestora, jest wystarczającym powodem do zastanowienia się, czy nie czas otworzyć nową pozycję.

Przegląd rocznych wzrostów w firmie Devon.

Co zamierzamy zrobić? Takiego zielonego przeglądu nie znajdziemy w wielu firmach (oczywiście w sektorze energetycznym nie będzie to takie trudne).

Osobiście otworzyłem pozycję w $DVN-0.9% po cenie 30 USD za akcję, co okazało się świetnym posunięciem, obecna cena akcji jest bliska 70 USD i nie boję się cały czas powtarzać, że ta cena jest dobra dla spółki o tak dużym potencjale wzrostu.

Obecna prognoza oparta na raportowanych wynikach wskazuje na możliwość przebicia poziomu 75-105 USD za akcję, co daje nam dalsze możliwości rozwoju. Jednocześnie świetną wiadomością byłoby spojrzenie na ATH z 2008 r., gdzie firma nie była od dawna.

Należy pamiętać, że nie jest to doradztwo finansowe. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet