S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Co takhle 🤔 investice do společnosti ChargePoint ⚡

I když je revoluce elektromobilů v plném proudu, ne všichni vidí růst pro společnost ChargePoint $CHPT-2.4%. Akcie $CHPT-2.4% totiž od začátku roku 2021 do poloviny září klesly na polovinu, takže nálada investorů je zjevně negativní. To by ale mohlo představovat příležitost pro lidi s tolerancí k volatilitě. Koneckonců podstatou správného investování je nadchnout se, když se ostatní bojí a rozumně se zamyslet nad všemi fakty...

 

 

Mohl by být pesimismus kolem akcií $CHPT-2.4% zbytečný? Odpověď je pravděpodobně ano, protože americká vláda se přiklání k politice, která by měla být pro ChargePoint výhodná.

 

To spolu s působivým růstem tržeb společnosti naznačuje, že cena akcií je nižší, než by měla být. V dlouhodobém horizontu by se tato situace měla napravit a vést k vynikajícím výnosům pro trpělivé akcionáře.

 

Bližší pohled na akcie $CHPT-2.4% 

Na ceně 20 dolarů něco je, v roce 2021 je totiž tato hranice pro akcie $CHPT-2.4% jako magnet. Pro dlouhodobé akcionáře to musí být bezpochyby frustrující. Jak si možná vzpomínáte, akcie ChargePoint v lednu letošního roku vystřelily až na 44,50 dolarů.

 

Sentiment a FOMO hrálo v tomto růstu rozhodně důležitou roli, ale jak se nakonec ukázalo, tak to nebyl nejlepší čas na nákup dlouhodobé pozice. V březnu se akcie $CHPT-2.4% následně propadly na 20 dolarů.

 

Věřte tomu nebo ne, ale v dubnu akcie vzrostly a opět klesly na stejnou úroveň 20 dolarů, pak znovu v květnu a ještě jednou v srpnu. K 23. září se opět vrátily na 20 dolarů. Tady když tak na grafu...

 

 

Alespoň můžeme říci, že na této úrovni je silná podpora. Shorteři nemohou očekávat, že budou kupující odrážet donekonečna. 30 dolarů a nakonec 40 dolarů jsou rozumné cílové ceny, $CHPT-2.4% tam již byla a býci mohou očekávat, že se k těmto cenovým úrovním vrátí.

 

Budoucnost ChargePoint

Jednou ze skvělých věcí na investici do společnosti ChargePoint je, že vám umožňuje být nezávislí na značce. Jinak řečeno, můžete držet akcie a být součástí hnutí za elektrifikaci vozidel, aniž byste sázeli na nějakou konkrétní automobilku.

 

Přesto byste museli věřit v budoucnost elektromobilů. Je to rozumné odvětví pro investování, alespoň analytik Bank of America Martyn Briggs si to zřejmě myslí.

Jak možná víte, administrativa prezidenta Joea Bidena usiluje o to, aby do roku 2030 bylo 50 % vozidel vyrobených v USA elektrických.

 

K dosažení tohoto ambiciózního cíle bude podle Briggse "zapotřebí, aby došlo k mnoha změnám v dodavatelském řetězci. Zřejmě hodně výrobních kapacit, zejména obrovské množství výroby baterií, abychom dosáhli toho, k čemu můžeme dospět."

 

Není těžké si to spojit a pochopit, jak by z toho výrobce nabíječek pro elektromobily, jako je ChargePoint, mohl těžit. Briggs si z toho nic nedělá: "Cíle nulových emisí jsou reálné a nezmizí." A pokud se vláda chystá prosadit přechod na bezuhlíkovou mobilitu s nulovými emisemi, Briggs považuje elektrifikaci vozidel za "dosažitelný cíl".

 

Když už mluvíme o dosažitelném cíli, býci akcií $CHPT-2.4% mohou jednoduše poukázat na vynikající fiskální údaje společnosti ChargePoint za druhé čtvrtletí roku 2021. V době, kdy vláda doufá v pokrok v elektrifikaci vozidel, dělá ChargePoint pokroky na finanční frontě.

 

Ve druhém fiskálním čtvrtletí ChargePoint zvýšil své tržby meziročně o 61 %. Pro celý rok navíc společnost zvýšila svůj výhled tržeb o 15 % na rozmezí 225 až 235 milionů dolarů.

 

Síť dobíjecích stanic ChargePoint se navíc rychle rozšiřuje. Počet aktivovaných portů společnosti k 31. červenci přesáhl 118 000. A mimochodem, jedná se o globální fenomén, v Evropě ChargePoint napočítal více než 5 400 svých nabíjecích portů.


Vypadá to, že Bidenova administrativa bude tvrdě prosazovat elektrifikaci vozidel. To by měl pro společnost ChargePoint být dlouhodobý katalyzátor růstu. Je to záruka, že akcie $CHPT-2.4% v krátkodobém horizontu porostou? Určitě ne, protože ke krátkodobým výkyvům cen určitě dojde.

 

Ale jak řekl Briggs, cíle nulových emisí jsou reálné. Ty nezmizí, takže investoři tomu musí přizpůsobit své strategie. Vzhledem k působivým fiskálním údajům společnosti by tak strategie informovaného investora určitě mohla zahrnovat investiční pozici ve společnosti ChargePoint 😉.

 

DISCLAIMER – nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

souhlasím $CHPT-2.4% je super

Dal bych upvote dvakrát, kdyby to šlo 😂

haha, díky 🙏