S&P 500 ^GSPC 4,990 +0.46%
Tesla TSLA $141.83 -3.55%
Nvidia NVDA $782.37 +2.67%
Alphabet GOOG $157.60 +1.20%
Meta META $479.02 -0.43%
Amazon AMZN $175.25 +0.35%
Apple AAPL $165.58 +0.35%
Microsoft MSFT $398.51 -0.15%

1 důvod, proč si koupit akcie Nike a držet je po desetiletí

V průběhu posledních 5 let akcie společnosti Nike $NKE-0.6% dosáhly hvězdných výnosů 111 %, čímž navíc výrazně překonaly široký index S&P 500. Nike je jedna z těch akcií, kterou se dlouhodobě vyplatilo mít v portfoliu a stejně může tomu být i nadále, protože společnost pokračuje v investicích do posílení svého technologického základu, který pro přední světovou značku sportovního oblečení představuje novou páku růstu.

Nike má v současnosti ve svém rychle se rozvíjejícím ekosystému více než 300 milionů členů. Toto obrovské číslo dokládá digitální zdatnost společnosti.

Rozvíjející se ekosystém společnosti Nike

Společnost Nike $NKE-0.6% má celou sadu digitálních aplikací, včetně vlajkové mobilní aplikace Nike, aplikace SNKRS, Nike Training Club a Nike Running Club. Zatímco poslední dvě jsou zaměřené na aktivity, v prvních dvou mohou zákazníci nakupovat produkty společnosti. 

https://twitter.com/BullishRippers/status/1523045687620907008

Generální ředitel společnosti Nike John Donahoe přišel z eBay, takže o digitálním obchodování něco ví. V posledním čtvrtletí představoval digitální prodej 26 % obchodu značky Nike. Cílem vedení je dostat se jednoho dne na polovinu celkových tržeb, což by bylo přínosem pro ziskovost, protože tento způsob prodeje přináší vyšší marže. Silný digitální ekosystém je klíčovým rozlišovacím prvkem mezi společností Nike a jejími konkurenty. Obrovské množství dat, které firma shromažďuje, pomáhá informovat o vývoji produktů a marketingových iniciativách, což v konečném důsledku vede k vyšší návratnosti investic. 

Pro Nike je to především nezpochybnitelná síla značky. Vzhledem k tomu, že se vedení neúnavně soustředí na další integraci technologií do podnikání, a tím posiluje digitální ekosystém, bude Nike mezi zákazníky jen oblíbenější. Očekával bych, že si světový lídr v oblasti sportovního oblečení a obuvi udrží své postavení na špičce odvětví. 

Akcie Nike nakupuji od 55 USD. Článek neslouží jako investiční doporučení, jedná se o mé názory. Vždy si dělejte vlastní analýzu. Text je postaven na práci analytika jménem Neil Patel. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 554 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Nike jako brand mám rád. Jako společnost už tolik ne

důvod?

Nike je klasika 😀

Super společnost, ale akcie je dlouhodobě nadhodnocená :/

zde se platí premium za silnou značku společnosti. Cena ale jednou spadne, trpělivost :))

Já  bych řekl, že už dost padá.

co je u $NKE-0.6% nejvíc je síla její značky

tak tak