S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

3 akcje o małej kapitalizacji z potencjałem do gwałtownego wzrostu

To właśnie akcje o małej kapitalizacji, stanowiące niedowartościowany segment szerokiego rynku, oferują inwestorom najlepsze historie wzrostu. Oto 3 wiodące spółki o małej kapitalizacji, które zasługują na uwagę.

Za spółkę o małej kapitalizacji uważa się spółkę, której kapitalizacja rynkowa nie przekracza 2 mld USD.

Chociaż w ciągu ostatnich dwóch dekad amerykańskie akcje o małej kapitalizacji osiągały lepsze wyniki niż ich odpowiedniki o większej kapitalizacji, to obecnie wyróżniają się one jako niedowartościowany segment szerokiego rynku.

Jednak akcje o małej kapitalizacji są zwykle bardziej skoncentrowane na rynku krajowym i dlatego są bardzo wrażliwe na rozwój sytuacji gospodarczej w USA. Na przykład powolny wzrost gospodarczy, rosnąca inflacja i rosnące stopy procentowe zazwyczaj prowadzą do pogorszenia bilansu i obniżenia marży zysku.

RPC $RES-1.1%

Pierwszą spółką o małej kapitalizacji jest RPC $RES-1.1%, która świadczy szereg usług związanych z polami naftowymi oraz dostarcza sprzęt firmom naftowym i gazowym na całym świecie.

Kapitalizacja rynkowa spółki wynosi 2,189 mld USD.

Analitycy zauważyli, że liczba platform wiertniczych w eksploatacji wzrosła ponad dwukrotnie w okresie od sierpnia 2020 r. do stycznia 2022 r. Tymczasem w pierwszym kwartale 2022 r. liczba krajowych wiertni w USA wzrosła o 61% w porównaniu z rokiem ubiegłym, do 636. Wyższe ceny ropy naftowej i gazu ziemnego nadal wspierają działalność na polach naftowych, przyczyniając się do wzrostu przychodów i rentowności. Wyższe ceny ropy naftowej i gazu ziemnego nadal powodują wzrost aktywności na polach naftowych, co prowadzi do wzrostu przychodów i rentowności.

Ku uciesze akcjonariuszy, akcje OZE od początku roku wzrosły o ponad 100%. Jego cena jest 2,2 razy większa od bieżących zysków.

Movado $MOV-2.2%

Inną spółką o małej kapitalizacji jest Movado $MOV-2.2%. Projektuje i dystrybuuje wysokiej jakości zegarki na całym świecie. Jej zróżnicowany portfel marek obejmuje Movado, Concord i Ebel oraz kilka marek licencjonowanych.

Kapitalizacja rynkowa spółki wynosi 805,164 mln USD.

Grupa odnotowała duży popyt ze strony swoich partnerów detalicznych i platformy handlu elektronicznego. Zarząd zauważył, że popyt przesunął się w kierunku segmentu premium. W rezultacie marża zysku brutto wzrosła do prawie 59% sprzedaży, pomimo problemów z łańcuchem dostaw i rosnących kosztów.

Movado oczekuje, że sprzedaż w nowym roku fiskalnym wzrośnie w przedziale od 780 do 800 milionów dolarów, co oznacza wzrost o około 8% w stosunku do roku poprzedniego. Pomimo pozytywnych prognoz, akcje IOC spadły od początku roku o ponad 16%. Inwestorów uzyskujących pasywny dochód może zainteresować fakt, że obecna cena pozwala na wypłatę dywidendy w wysokości prawie 4% . Kurs akcji wynosi 1,2-krotność bieżących zysków.

Perion Network $PERI-1.2%

Ostatnia na liście jest izraelska firma Perion Network $PERI.-1.2%Jest to firma technologiczna oferująca cyfrowe rozwiązania reklamowe. Jej klientami są marki, agencje i wydawcy. Jest to inteligentny hub łączący kupujących i sprzedających reklamy.

Kapitalizacja rynkowa spółki wynosi 932,19 mln USD.

Platforma firmy oferuje unikalne funkcje, takie jak dostosowywane tła, skanowanie QR i reklamy w czasie rozgrywek sportowych. Oczekuje się, że przejęcie platformy do zarządzania treściami wideo Vidazoo przyczyni się do wzrostu przychodów, ponieważ firma doda kluczowe rozwiązania, które rozszerzą jej ofertę reklamową.

Jednak od początku roku akcje PERI spadły o 16%, w związku z czym akcje te są obecnie bardziej wartościowe przy 15-krotności przyszłych zysków i 1,7-krotności bieżących przychodów. Firma ta może poszczycić się silną pozycją rynkową w segmencie reklamy premium.

To był tylko krótki przekrój firmy i jej działalności. Zawsze przeprowadzaj własną i bardziej szczegółową analizę przed potencjalnym wejściem na daną pozycję. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Lista tych akcji została sporządzona przez analityka Tezcana Gecgila, a ja jedynie zredagowałem ją do postaci, którą widzisz teraz.

Investujete do společností s malou tržní kapitalizací?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet