Jakmile přijde pokles, kupujte tyto 3 akcie, tvrdí analytici

Stále větší zájem o umělou inteligenci na trhu vedl k významnému růstu cen akcií firem, které z této vlny mohou nejvíce profitovat. Strach, že by investoři mohli přijít o tuto příležitost, dostal některé skvělé firmy až na astronomickou úroveň. Analytici jim však nadále věří.

Zatímco všechny tři firmy těží z boomu umělé inteligence, každá z nich vykazuje trochu odlišnou dynamiku růstu a ziskovosti. Analytici tvrdí, že v případě poklesu budou právě tyto 3 akcie jasným nákupem.

Nvidia $NVDA+1.8%

NVDA

Nvidia

NVDA
$133.31 $2.33 +1.78%
Target Price
435.17 (+226.45% Upside)

Pokud existuje společnost, která odstartovala boom umělé inteligence na akciovém trhu, pak je to Nvidia. Byly to právě překvapivé čtvrtletní výsledky firmy Nvidia, které přivedly investory k příležitosti investovat do všeho, co se týká umělé inteligence. Nvidia navrhuje čipy, které se ukázaly jako velmi dobré při vývoji umělé inteligence, a v důsledku toho je po těchto čipech vysoká poptávka.

Celkové tržby Nvidie zaznamenaly explozivní růst, ale ten byl především tažen segmentem datových center, kde se reportuje poptávka po čipech používaných v umělé inteligenci. Nejen že tržby tohoto segmentu rostly po dobu posledních pěti čtvrtletí, ale tempo meziročního růstu se zrychluje.

Nvidia se v současnosti obchoduje za 76násobek zisků, což rozhodně není levné. Vzhledem k rostoucímu tempu růstu tržeb datových center a přetrvávající poptávce po čipech poháněných umělou inteligencí by však nebylo překvapivé, kdyby rostla nadále. I tak ale v určitém okamžiku poptávka zpomalí a pravděpodobně se naskytnou atraktivnější ocenění, při nichž bude možné nashromáždit akcie této skvělé firmy.

Arista Networks $ANET+0.2%

ANET
$340.63 $0.55 +0.16%
Target Price
146.93 (-56.87% Downside)

Dojem působivého růstu tržeb Nvidie vytvářely prodeje čipů používaných v datových centrech. Tato datová centra jsou hnací silou také výsledků společnosti Arista Networks, která prodává přepínače a směrovače potřebné k provozu velkých datových center pro největší technologické společnosti na světě.

Příběh růstu Arista se méně týkal růstu tržeb a více ziskovosti. Samotný růst tržeb se v posledních několika čtvrtletích zpomalil, což dělá z jejích ostatních výsledků ještě působivější čísla. V nedávno zveřejněném prvním čtvrtletí roku 2024 Arista vykázala zisk na akcii ve výši 1,99 USD, což je nárůst o 44 % oproti prvnímu čtvrtletí roku 2023. Arista také vygenerovala 520 milionů dolarů volných peněžních toků ve srovnání s 369 miliony dolarů v předchozím roce.

Arista v současnosti obchoduje za 42násobek zisků, což je méně než Nvidia, ale stále je to poměrně drahé. Pokud se podíváme zpět na posledních pět let, činil průměrný ukazatel poměru ceny k zisku (P/E) Arista 34 a průměr pro index S&P 500 je 25. Arista je bezesporu kvalitní firma, která si zaslouží obchodovat s prémií, ale v budoucnu pravděpodobně budou k dispozici lepší příležitosti ke koupi.

Broadcom $AVGO-1.3%

AVGO

Broadcom

AVGO
$1,805.46 -$23.41 -1.28%
Target Price
790.36 (-56.22% Downside)

Broadcom nemusí být jméno, které by znali všichni, ale má dlouhou a pozoruhodnou historii ve světě technologického pokroku. Se svými produkty v datových centrech, širokopásmových modemech, počítačích a mobilních telefonech je velmi pravděpodobné, že většina investorů už některý z jejich produktů použila, aniž o tom věděla.

Broadcom své výsledky vykazuje ve dvou segmentech: infrastrukturní software a polovodičová řešení. Historicky tvořil segment polovodičových řešení 78 % tržeb Broadcomu. Nedávné akvizice cloudové softwarové společnosti VMware však posunuly mix tržeb a infrastrukturní software nyní tvoří 38 % tržeb.

Akvizice společnosti VMware vedla k mnohem vyššímu meziročnímu růstu tržeb, než je pro Broadcom typické. Růst tržeb v prvním čtvrtletí roku 2024 byl 34 %, oproti jednociferným růstům tržeb v předchozích několika čtvrtletích. Pro celý rok společnost očekává růst tržeb na 50 miliard dolarů, což by představovalo nárůst o 40 % oproti roku 2023.

Broadcom obchoduje za násobek ceny k zisku 48, což je výrazný nárůst oproti přibližně 20násobku před rokem. Akvizice společnosti VMware je stále v raném stádiu, takže investoři by měli sledovat, jak se bude integrace obou podniků vyvíjet v průběhu času.

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Zdroj: Yahoo Finance, CNBC.


Nvidia je valec, stále prikupujem, bez ohľadu na cenu.

Timeline Tracker Overview