3 maloobchodní akcie, které vyčnívají nad konkurenty

Investoři se neustále snaží předvídat vývoj ekonomiky, a v dnešní době se setkávají s řadou výzev. Zprávy o zpomalení růstu reálného disponibilního příjmu a vyčerpání nadbytečných úspor nejsou pro maloobchodníky povzbuzující. Přesto existuje prostor pro investice do maloobchodních akcií.

Některé společnosti v tomto sektoru jsou schopny lépe odolávat aktuálním problémům a dokonce prosperovat v nepříznivém ekonomickém prostředí.

Místo tradičního hledání bezpečného přístavu v nestabilním tržním prostředí by investoři měli hledat akcie, které mají potenciál růst i v dobách krize.

Abercrombie & Fitch

ANF
$183.56 -$2.34 -1.26%

Abercrombie & Fitch $ANF-1.3% se specializuje na oděvní a módní produkty, které oslovují především mladší a dobře situovanou demografickou skupinu. Tato skupina je obvykle odolnější vůči ekonomickým výkyvům nebo nestabilním tržním podmínkám.

Navíc společnost pečlivě pečuje o svou značku, aby si udržela věrnou zákaznickou základnu. ANF využívá sociální média k oslovování této skupiny a uspokojení jejich potřeb.

Na konci května hlásila společnost Abercrombie & Fitch pozoruhodný 22% nárůst čistých tržeb ve srovnání s předchozím rokem (YOY) za 1. čtvrtletí 2024, což zdůrazňuje její odolnost. Tato úspěšnost je podpořena významným překvapením zisku. Společnost dosáhla zisku na akcii (EPS) ve výši 2,05 dolarů, což výrazně překonalo tržní očekávání ve výši 1,70 dolaru. Kromě toho dosáhly její tržby za čtvrtletí 1,02 miliardy dolarů, což předčilo předpovídaných 961,98 milionů dolarů.

Společnost nejenže nepocítila pokles spotřebních výdajů, ale tato doba představovala nejvyšší růst v historii jejího 1. čtvrtletí. Ačkoli by se to mohlo zdát jako nákup na vrcholu, spotřební výdaje se ještě nerozvinuly.

Amazon

AMZN

Amazon

AMZN
$182.24 -$1.82 -0.99%

Amazon $AMZN-1.0% se v době největšího rozmachu finanční krize v roce 2008 vypořádal s poklesem trhu tím, že přešel na strategii založenou na poptávce, aby předvídal spotřebitelskou poptávku. Kromě toho logistický gigant zavedl agresivní cenovou politiku, aby podpořil přijetí svých služeb, jako je Prime.

Od té doby se Amazon stal mnohem silnější společností. Drží dominantní postavení v cloudových službách prostřednictvím Amazon Web Services (AWS).

V době poklesu trhu se tato kvalita překládá do e-commerce Amazonu. Takže široké portfolio příjmů společnosti nabízí dostatek bezpečnosti v nejistých dobách.

Ve výsledcích za 1. čtvrtletí předložených koncem dubna, společnost hlásila čistý zisk ve výši 10,4 miliard dolarů ve srovnání s 3,2 miliardami dolarů před rokem. Stejně tak je působivý volný cash flow Amazonu, který se zvýšil z odlivu 10,1 miliardy dolarů na přísun 46,1 miliardy dolarů ve stejném období. Prognózy Nasdaqu umisťují průměrnou cílovou cenu AMZN na 220,93$.

Costco Wholesale

COST
$872.60 $4.69 +0.54%

Costco Wholesale $COST+0.5% chytře integrovala odměny z kreditních karet, roční nákupní slevy a nízké ceny za benzín k doplnění pobídek. Pro investory hledající podceňované akcie v maloobchodu to znamená příjemný stabilní opakující se příliv hotovosti z členských poplatků.

Všechny tyto faktory umisťují COST dokonce nad Walmart. Za šest měsíců končících 18. únorem hlásila společnost Costco Wholesale čistý zisk ve výši 3,3 miliardy dolarů ve srovnání s 2,83 miliardami dolarů v předchozím roce. Díky své stabilní příjmové struktuře často odměňuje speciálními hotovostními dividendami. Poslední byla vyhlášena v prosinci 2023, což umožnilo akcionářům COST obdržet 15 dolarů na akcii v lednu.

V současné době jsou dividendy Costco Wholesale stanoveny na 4,64 USD na akcii. Za dvanáct měsíců předpovídají data Nasdaqu průměrnou cílovou cenu akcií COST na 837,92 USD.

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Zdroj: Yahoo Finance, CNBC.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

No comments yet
Timeline Tracker Overview