Zdravím všechny investory 👋

Jaký máte názor na akcie $BTI+0.6%? Mnoho lidí tyto akcie nekupuje kvůli tomu, že je to tabáková firma. Já, ale naopak vidím potenciál v této firmě právě proto. Počet lidí kteří kouří tabák se ve světě nezmenšuje.

Dividenda přesahuje 9% a akcie se zdá být stabilní z dlouhodobého hlediska, kdybychom se podívali do minulosti na její historii.


Uvažovali byste o nákupu $BTI+0.6% hned? Já osobně počkám zdali hodnota akcií firmy nespadne na hranici kolem 30$ za kus.


Mám je v ptf a přikupuju. Moderní formy nikotinu vynáší víc než cigarety,

BTI stále v portfoliu mám a myslím si, že společnosti z tohoto sektoru mají stále kam růst. Část pozice BTI jsem prodal a do konce roku tuto pozici odprodám úplně. V portfoliu nechci mít tolik defenzivních akcií a více se mi líbí z  tohoto sektoru $MO-1.1%, které držím a za nižší cenu klidně zase přikoupím.

Já rozhodně nejsem ohledně kouření klasických cigaret do budoucna optimista. Mladí jedou vap, žvýkací tabák a ty elektronické sračky. Klasická cigára se státy snaží spíše regulovat, ne-li zakázat. Moc tam potenciál růstu nevidím, byť v krátkodobém horizontu to ještě může fungovat.

Držím zatím pár kousků. Chci začít budovat nejlépe dividendové portfolio na důchod , ale trochu se bojím, jak to bude s "tabákovkami" do budoucna. Ale dividenda je zatím pěkná :-)

Mám $BTI+0.6% i $MO-1.1% a musím říct, že $MO-1.1% má zhodnocení v mém porfoliu s dividendou okolo 20% a $BTI+0.6% okolo 14% s dividendou, takže za mě i když to jsou defenzivní akcie, tak tedy slušně vydělávají

Myslím si, že firma je to kvalitní. Má to jedno velké ALE, nepočítal bych s mega růstem a zaměřil bych se celkově na ten sektor - kam mohou růst a kam se posouvat? Ano vapa a žvýkací tabáky u mladých letí, ale těžko říct jak dlouho to bude společnost tolerovat a přehlížet. Kolikrát mi až přijde, že tržby jim tvoří spíše nactíletí jak plnoletí. To je ale jedno, tady jde spíš o můj názor. Mě děsí ta představa, že se není kam posouvat, lidé už se taky trochu zaměřují i na své zdraví a hledí na výdaje, a kde jinde ušetřit a zdravotně si polepšit než vynecháním nákupů techto produktů.

Za me dobra dividendovka i s Altrii. Mam obe spolecnosti v portfoliu a zatim spokojenost

Ihned bych spolenčost určitě nakupoval. Je to dividendová spolenčost, u které se nečeká vysoký růst. V minulých letech se hodně řešily všemožné regulace nových e-cigaret, ale na druhou stranu zde máme nezpochybnitelný růst užívání například žvýkacího tabáku. Dividenda je jistě věc, která na investory u této firmy platí. Do portfolia ji ale zatím zařazovat nebudu.

Mám průměrnou nákupu kolem 31,5. Dokoupil bych kdyby se cena dostala pod 29.

Timeline Tracker Overview