🔍 Nebezpečí pro Intel a AMD!? 💡

Dlouholetí lídři trhu s osobními počítači, společnosti Intel $INTC-0.4% a AMD $AMD-2.2%, čelí nové výzvě. Britský výrobce čipů Arm $ARM+4.5% přichází s ambiciózními plány, jak se prosadit na tomto trhu, a to zejména prostřednictvím společnosti Qualcomm $QCOM+2.9% a jejich čipům Snapdragon X Elite a X Plus, které se brzy objeví v noteboocích od výrobců ASUS, Acer, Dell, HP a Lenovo.

Společnost Arm je předním výrobcem a návrhářem čipů, které se proslavily svou výjimečnou efektivitou. Jejich čipy, využívané ve smartphonech, tabletech a nyní stále více i v osobních počítačích, vynikají nízkou spotřebou energie při zachování vysokého výkonu. Tato efektivita je výsledkem pokročilého designu a optimalizace, což umožňuje delší výdrž baterie a lepší správu tepla.

ARM
$167.54 $7.24 +4.52%

Arm již stojí za úspěšnými čipy řady "M" společnosti Apple pro MacBooky a iMac. Avšak v minulosti se potýkali s problémy při spolupráci s Microsoftem na platformě Windows. Tento negativní sentiment se zdá být minulostí. Microsoft nyní vsadil na čipy Qualcomm založené na Arm pro své nové Surface Pro a Surface Laptop, což je součástí nového standardu Microsoft Copilot+.

Daniel Newman, generální ředitel společnosti The Futurum Group, označil tento krok za „velký zlom“ na trhu s počítači. Microsoft totiž tvrdí, že Qualcomm X Elite poskytuje až o 51 % vyšší výkon při stejné spotřebě energie než konkurenční čipy a zároveň spotřebovává o 65 % méně energie při dosažení špičkového výkonu.

Analytici jako Bob O'Donnell z TECHnalysis Research poukazují na to, že Qualcomm přináší výkon a výdrž baterie, které mohou konkurovat dokonce i Apple Macům. Arm však neplánuje spoléhat pouze na Qualcomm. Generální ředitel společnosti Arm, Rene Haas, věří, že do budoucna se k platformě Arm připojí i další výrobci a že do pěti let mohou získat až 50 % trhu s počítači s Windows.

Intel a AMD nejsou pasivními diváky tohoto vývoje. Intel nedávno představil nový čip Lunar Lake, který slibuje o 40 % nižší spotřebu energie a o 50 % vyšší grafický výkon. AMD se rovněž chystá s novou řadou procesorů Ryzen AI 300, které jsou optimalizované pro AI aplikace. 

💭 Co myslíte, stane se $ARM+4.5% novým lídrem v čipech pro osobní počítače? Jaký máte názor na společnost ARM, která vstoupila na burzu 15.09.2023 a od té doby cena akcií vzrostla o více než 120 %? 📢👇


O společnosti jsem neslyšel, ale ten růst je tam solidní a z toho co píšeš to vypadá, že společnost má poměrně veliký růstový potenciál.

Mel jsem od zacatku a na 115 prodaval a kdyz ted nedavno byl blizko tech 95 chtel jsem znovu dokupovat jen nebyl cash a uz me to uteklo😞 verim ze tohle bude zajimavy souboj s prehistorickym intelem a amd

Timeline Tracker Overview