Niebezpieczeństwo dla Intela i AMD!? 💡

Wieloletni liderzy rynku komputerów osobistych Intel $INTC i AMD $AMD+0.8% stoją przed nowym wyzwaniem. Brytyjski producent chipów Arm $ARM+8.1% opracowuje ambitne plany wejścia na ten rynek, zwłaszcza za pośrednictwem Qualcomm $QCOM+3.3% i ich chipów Snapdragon X Elite i X Plus, które wkrótce pojawią się w laptopach producentów ASUS, Acer, Dell, HP i Lenovo.

Firma Arm jest wiodącym producentem i projektantem chipów, które słyną z wyjątkowej wydajności. Ich chipy, stosowane w smartfonach, tabletach, a teraz coraz częściej w komputerach osobistych, wyróżniają się niskim zużyciem energii przy zachowaniu wysokiej wydajności. Wydajność ta jest wynikiem zaawansowanej konstrukcji i optymalizacji, umożliwiając dłuższą żywotność baterii i lepsze zarządzanie ciepłem.

ARM
$155.59 $11.67 +8.11%

Arm stoi już za udanym układem "M" firmy Apple dla MacBooków i komputerów iMac. Jednak w przeszłości napotkali oni problemy we współpracy z Microsoft na platformie Windows. Ten negatywny sentyment wydaje się być już przeszłością. Microsoft stawia teraz na chipy Qualcomm oparte na Arm dla swoich nowych Surface Pro i Surface Laptop, który jest częścią nowego standardu Microsoft Copilot+.

Daniel Newman, CEO The Futurum Group, nazwał ten ruch "wielkim przełomem" na rynku komputerów PC. Microsoft twierdzi, że Qualcomm X Elite zapewnia do o 51 % 51% większą wydajność przy tym samym zużyciu energii niż konkurencyjne chipy, zużywając przy tym 65 % mniej energii do osiągnięcia szczytowej wydajności.

Analitycy tacy jak Bob O'Donnell z TECHnalysis Research wskazują , żeQualcomm zapewnia wydajność i żywotność baterii, które mogą konkurować nawet zkomputerami Apple Mac. Arm nie planuje jednak polegać wyłącznie na Qualcomm. Dyrektor generalny Arm,Rene Haas, uważa, że w przyszłości doplatformy Arm dołączą inni producenci , którzyw ciągu pięciu lat mogą zyskać nawet 50 % rynku Windows PC w ciągu pięciu lat.

Intel i AMD nie są biernymi obserwatorami tego rozwoju .Intel niedawno zaprezentował nowy układ Lunar Lake, który obiecuje o 40 % niższe zużycie energii i 50 % wyższą wydajność graficzną. AMD wprowadza również nową linię procesorów Ryzen AI 300, które są zoptymalizowane pod kątemaplikacji AI .

Jak myślisz, czy$ARM+8.1% stanie się nowym liderem w dziedzinie chipów do komputerów PC? Co sądzisz o ARM, który wszedł na giełdę 15 września 2023 r. i od tego czasu jego cena akcji wzrosła o ponad 120%? 📢👇


Nie słyszałem o tej firmie, ale wzrost tam jest solidny i z tego co piszesz wygląda na to, że firma ma spory potencjał wzrostu.

Timeline Tracker Overview