Inspirace od špičkových investorů: 3 akcie s potenciálem růstu

Sledování investičních tipů nejbohatších investorů světa může být cenným zdrojem inspirace pro vlastní analýzu. I když není vhodné slepě následovat a kopírovat jejich nákupy, kroky zkušených investorů mohou poskytnout užitečné podněty a perspektivy.

I když Nasdaq Composite vzrostl o více než 70 % od svého dna na konci roku 2022, nedávné nákupy vybraných miliardářů ukazují, že na trhu stále existují akcie s významným růstovým potenciálem.

Daniel Loeb z Third Point, Chase Coleman z Tiger Global Management a David Tepper z Appaloosa Management mají za sebou úspěšné investiční kariéry, které jim přinesly ohromné bohatství. Tito investoři vidí příležitosti v e-commerce, cloudových službách a videohrách.

Podívejme se na tři akcie, které nedávno koupili 👇

Amazon $AMZN-0.2%

AMZN

Amazon

AMZN
$186.89 -$0.34 -0.18%
Target Price
168.74 (-9.71% Downside)

Daniel Loeb, generální ředitel a investiční ředitel společnosti Third Point, má podle Forbes odhadované čisté jmění 3,3 miliardy dolarů. Loeb je oportunistický investor, který hledá podhodnocené akcie s potenciálem růstu díky specifickým katalyzátorům. V prvním čtvrtletí přidal Third Point do svého portfolia akcie Amazonu, lídra v oblasti e-commerce, který stále vykazuje pokrok v snižování nákladů a růstu zisků na akcii (EPS).

Amazon optimalizuje svůj inventář v regionálních distribučních centrech, aby zrychlil dodávky a maximalizoval ziskovost. Výsledkem jsou trojnásobné meziroční zisky za první čtvrtletí, což naznačuje pokračující růst. Analytici Wall Street předpovídají, že Amazon dosáhne EPS 7,39 dolarů v roce 2026, což by mohlo znamenat výrazný růst ceny akcií.

Amazon má vysokou valuaci díky stálým příjmům od věrných členů Prime a dlouhému horizontu růstu v cloudovém computingovém byznysu. Pokud bude akcie stále obchodována za forward P/E 39 za dva roky, mohla by její cena dosáhnout 288 dolarů, což by znamenalo nárůst o 63 %, podle analytiků.

Take-Two Interactive $TTWO+0.7%

TTWO
$159.67 $1.16 +0.73%
Target Price
166.25 (+4.12% Upside)

Chase Coleman, zakladatel Tiger Global, má podle Forbes čisté jmění 5,7 miliardy dolarů. Tiger Global spravuje zhruba 50 miliard dolarů v akciových aktivech a dlouhodobě přináší nadstandardní výnosy. Jednou z akcií, kterou firma koupila v prvním čtvrtletí, je přední výrobce videoher Take-Two Interactive.

Take-Two, známá svými úspěšnými hrami jako Grand Theft Auto V, která prodala kolem 200 milionů kopií, se chystá na vydání nového titulu GTA VI v roce 2025. Očekává se, že tato hra přinese obrovský zájem a vysoké zisky. Take-Two má podle analytiků naplánováno několik dalších vydání her, která by měla zvýšit EPS na 9,06 dolarů v příštích třech letech, což by mohlo znamenat růst ceny akcií až na 271 dolarů.

JD.com $JD+0.5%

JD
$29.56 $0.15 +0.51%
Target Price
95.62 (+223.48% Upside)

JD.com, jedna z předních online maloobchodních společností v Číně s ročními tržbami přes 150 miliard dolarů, zaznamenala stabilní příjmy i přes slabší ekonomiku. David Tepper, miliardářský správce hedgeového fondu s čistým jměním přes 20 miliard dolarů, využil poklesu ceny akcií a v prvním čtvrtletí získal podíl v JD.com v hodnotě téměř 100 milionů dolarů.

JD.com již vzrostla o 45 % od svého 52týdenního minima. Společnost vykazuje silný růst aktivních zákazníků a provozní efektivitu, která je klíčovou konkurenční výhodou. Akcie mají forward P/E 9,1, což je velmi atraktivní. Analytici Wall Street očekávají, že EPS dosáhne 4,08 dolarů v roce 2026, což by mohlo vést k výraznému růstu ceny akcií, pokud se valuace přiblíží průměru S&P 500.

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Zdroj: Yahoo Finance, CNBC.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

No comments yet
Timeline Tracker Overview