S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Firma za 4 dolary, która może poprowadzić nową amerykańską rewolucję produkcyjną i pomnożyć swoją wartość 6-krotnie

Społeczeństwo to określa się jako społeczeństwo drugiego rzędu. Firmy drugiego rzędu to te, które korzystają z efektu domina wywołanego przez zwycięzców pierwszego rzędu. Mówiąc najprościej, firmy zbrojeniowe są firmami pierwszego rzędu, a dostawcy mikroprocesorów do broni są firmami drugiego rzędu i zdaniem analityków inwestowanie w te firmy, które mogą odnotować rekordowy wzrost wartości, jest bardzo dobrym wyborem.

Firma, która ma potencjał, by stać się najlepszą na świecie w swojej dziedzinie.

Najlepsza firma zajmująca się drukiem 3D na Ziemi $DM+2.1%

Desktop Metal to firma zajmująca się drukiem 3D z siedzibą w Massachusetts, która koncentruje się na przemysłowym wykorzystaniu druku opartego na metalu. Linia produktów firmy obejmuje zarówno szybkie drukarki do masowej produkcji, jak i mniejsze systemy do szybkiego prototypowania. Innymi słowy, nie jest to tradycyjna firma zajmująca się drukiem 3D. Zamiast tego firma Desktop Metal pomaga producentom samochodów w wytwarzaniu części do samochodów, firmom sportowym w projektowaniu kijów golfowych, a skoczkom spadochronowym w tworzeniu uchwytów do kamer z włókna węglowego.

Istnieją trzy główne przyczyny tego wzrostu

Po pierwsze, firma Desktop Metal skoncentrowała się na metalu i włóknie węglowym - materiałach, które są trudniejsze do formowania dla dzisiejszej technologii. W przeciwieństwie do tworzyw sztucznych, metale stosowane w formach wtryskowych są stosunkowo drogie. Niska prędkość obróbki CNC metali sprawia, że jest ona niepraktyczna w produkcji masowej, a procesy tłoczenia i kucia mają trudności z wytwarzaniem złożonych części. Brak odpowiednich alternatyw zapewnił firmie Desktop Metal łatwiejszą drogę do rozwoju. Analitycy oczekują, że do 2025 r. firma prześcignie 3D Systems i Stratasys.

Po drugie, firma DM ma sprawnie działający zespół sprzedaży, zwłaszcza jak na firmę rozpoczynającą działalność. Koszty marketingu wzrosły o mniej niż połowę w stosunku do tempa wzrostu przychodów, co jest niezwykłym osiągnięciem dla tak szybko rozwijającej się firmy. Ci sami analitycy z Wall Street spodziewają się, że koszty sprzedaży i marketingu będą rosły w tempie zaledwie jednej trzeciej tempa wzrostu przychodów.

Wreszcie, zespół badawczo-rozwojowy firmy Desktop Metal mądrze skupił się na szybkości produkcji - istotnej barierze dla kosztów druku 3D. Firma poczyniła postępy w zakresie technologii, takich jak cyfrowe przetwarzanie światła (DLP), które umożliwia drukowanie całych warstw zamiast śledzenia fragmentów w jednym punkcie energetycznym. System P-50 może obecnie drukować do 12 000 centymetrów sześciennych na godzinę, co czyni go realną alternatywą dla odlewania mniejszych elementów.

Oczekiwania wobec tego młodego startupu są wysokie. Wall Street wyznaczyła cenę docelową na poziomie 7 USD i oczekuje, że w ciągu trzech lat firma wzrośnie jeszcze 6-krotnie.

Istnieją też kwestie związane z poszczególnymi sektorami. Branża druku 3D jest stosunkowo wąską fosą, w której konkurenci od dawna z trudem osiągają zyski. Jak na ironię, firma Desktop Metal sama boryka się z problemami związanymi z łańcuchem dostaw dla producentów z Chin. Z innej perspektywy, Desktop Metal to mocny zakład o przyszłość amerykańskiej produkcji. Badanie Gartnera z 2020 r. wykazało, że jedna trzecia liderów łańcucha dostaw już przeniosła swoją działalność z Chin lub planuje to zrobić do 2023 r. Firmy, które powrócą do Stanów Zjednoczonych, będą poszukiwać możliwości usprawnień, aby zrekompensować utratę taniej zagranicznej siły roboczej. Dzięki temu Desktop Metals może stać się firmą wartą wiele miliardów dolarów.

Mimo że Desktop Metal pozostaje ryzykownym zakładem, najnowocześniejsza technologia, wysokiej jakości zespoły sprzedażowe i dobre zarządzanie sprawiają, że warto go rozważyć. Oczywiście decyzja należy do każdego inwestora i nie jest to doradztwo inwestycyjne, ale moim zdaniem druk 3D to naprawdę obiecujący obszar w sektorze produkcyjnym i uważam, że wciąż jesteśmy na początku drogi.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet