Zdravím investoři 👋

Momentálně se dívám na trh nemovitostí a trh akcií spojený s nimi. Akcie $O+0.9% & $VICI+0.8% mají price target s dobrým výhledem.

Momentálně jsou pro normální lidi nemovitosti dražší a dražší, ale jakmile dojde na trhu k zastavení růstu, tak se něco musí stát. Tato situace by mohla napomoci firmám jako $VICI+0.8% & $O+0.9% rozšířit své potrfolio a zvýšit zisky.


Myslím si, že tyto firmy jsou momentálně zajímavé investiční příležitosti. Již držím nějaké akcie $O+0.9% a rád bych k nim ještě nakoupil akcie $VICI+0.8% na ceně kolem 28$/ks.

Obě akcie vyplácí také nemalou dividendu, a tím se stávají pro mě ještě atraktivnějšími.


Partner

Filip to vystihl naprosto krásně! ...za mě Reit taky super ale je třeba se dívat na to jaký. Kancl to je prostě dead dle mě. Ovšem tyto dvě společnosti které jsi uvedl, také je přikupuji a myslím si, že jsou velmi silné, $VICI+0.8% hlavně díky Vegas.

Za mě super společnosti, obě dvě akcie mám v portfoliu. $O+0.9% už je teď za mě drahý,  ale akcie $VICI+0.8% jsou podle mě pořád na pěkné ceně,  tedy možná ještě přikoupím.

Také mám firmu O v portfoliu. Měsíční dividendy jsou super :-)

Mám $O+0.9% jako dividendový stabilní doplněk portfolia.

Jak řešíte daně z dividen z těchto společností, neboli dvojí zdanění nejdrive Usa a pak ješt  v Čechách?

Ano, dneska jsem dokupoval VICI. Bohužel nákupku mám pořád horší. Okolo 28,90$. 
Vím, že kdyby nastala opravdu nějaká doba temna v REITech. Tak mě budou dividendy držet nad vodou😄


Každopádně v REIT, mám vice než je zdrávo vůči mému portfoliu. Tak pokud se nestane něco významného, nehodlám dokupovat.

REITy jsou fajn doplněk do portfolia pro income investory. Můj pohled v současné situaci je, že je potřeba být hodně selektivní. Protože CRE (commercial real estate) jako celek zažívá v US docela masakr a potenciálně to může být jeden ze špouštěčů daleko širších problémů (banky etc.) a nemusíme zdaleka vidět "dno". A pro lepší performance/valuace je prostě klíčový pokles sazeb. Dokud se to nestane tak REITy hore nepoletí. Třeba office REITů bych se teď nedotkl - that said, mám v portfoliu z dřívějška $ARE+1.9% což je klasifikací sice office REIT, ale ten byznys nemají postavený na klasických kanclech, ale věcech jako laboratoraře, výzkumné instituce etc. $O+0.9% za mě bude jako šváb co přežije i jadernej výbuch :) U $VICI+0.8% můžou být short term složitější časy protože gambling a hotelnictví k ekonomickému poklesu nejsou úplně rezistentní, nicméně to Vegas je prostě natolik "specifická" lokalita + casina se pronajímají provozovatelům na opravdu hodně dlouhé smlouvy, že to ve finále nemusí být až tak hrozné.

Timeline Tracker Overview