🌟 PayPal má před sebou skvělou budoucnost a zde je několik důvodů, proč mi PayPal dává smysl!

PayPal $PYPL-2.1% se může pochlubit širokou nabídkou produktů, která pokrývá všechny segmenty trhu online převodů peněz. Mnoho lidí využívá služby PayPal a Venmo, zatímco obchodníci těží ze zpracování platebních karet pomocí Braintree, která je dceřinou společností PayPalu. Tato rozmanitost služeb zajišťuje, že PayPal má stabilní a diverzifikovaný zdroj příjmů.

Společnost PayPal, založená v roce 1998, stále dosahuje robustního růstu příjmů. Za posledních pět let se příjmy zvyšovaly průměrným ročním tempem 10,9 %. Díky své roli "mýtného mostu" v oblasti plateb je podnikání PayPalu velmi odolné.

PYPL

PayPal

PYPL
$63.43 -$1.34 -2.07%

Líbí se mi odhodlaný CEO Alex Chriss, který přináší řadu změn a vylepšení. Dobrou zprávou jsou stabilní výsledky a veliké programy zpětných odkupů akcií.

Inovace jako PayPal Fastlane, která urychluje proces odhlašování hostů, přináší další růst. Očekává se, že tato technologie zvýší transakční marži společnosti o 1 až 1,5 miliardy dolarů. Již nyní jsou vidět pozitivní výsledky, když v prvním čtvrtletí 2024 vzrostly marže o 4 %.

Další klíčovou novinkou je nová reklamní síť PayPal Ads, vedená Markem Gretherem, který dříve zvýšil příjmy z reklamy společnosti Uber na 1 miliardu dolarů ročně. Pokud PayPal dosáhne podobného úspěchu, může to znamenat až 10% nárůst čtvrtletního zisku.

Rychle rostoucí divize Braintree, která se zaměřuje na zpracování karet, představuje další významný růstový potenciál. V příštích dvou letech se očekává, že objem plateb Braintree poroste ročním tempem 22 %, zatímco příjmy z transakcí o 19 %. 

Důvěru ve společnost PayPal mají i významní investoři. DekaBank Deutsche Girozentrale nedávno koupila 567 496 akcií v hodnotě 37,76 milionu USD, Boston Partners koupila 702 845 akcií v hodnotě 37,76 milionu USD, Cetera Investment Advisers pořídila 205 295 akcií v hodnotě 13,75 milionu USD a další velká jména také. Tyto investice ukazují, že trh věří v budoucí růst a potenciál PayPalu.

PYPL

PayPal

PYPL
$63.43 -$1.34 -2.07%
Target Price
127.69 (+101.31% Upside)

Jaký máte názor na akcie společnosti PayPal, které si toho od dob Covidu protrpěly hodně?


Určitě to může být zajímavá příležitost, ale já se od této akcie držím dál.

Partner

O společnosti jsem už mluvili hodně, budu se opakovat ale ať máme koment 😁 tak za mě pořád si myslím, že historii měla skvělou a na tu už nedosáhne. Pohybuje se ve velmi konkurenčním prostředí a ač se snaží podnikat skvělé kroky jak zminuješ, já bych byl velmi zde opatrný. Výhledy analytiků jsou hezké, to ano. 😊

Timeline Tracker Overview