3 nejzajímavější akcie, které se dají koupit pod 5$

Hlavní akciové indexy neustále dosahují nových historických maxim. Ačkoli tento růst jistě přinesl investorům značné zisky, může také vyvolat otázku, jaké výhodné nákupy zůstaly na dnešním stále dražším trhu.

Investování do akcií s nižší hodnotou může přinést výrazné zisky, pokud se vyberou správné společnosti. Zde jsou tři akcie, které analytici hodnotí jako jedny z nejlepších v kategorii pod 5 USD:

Enel Chile SA $ENIC+2.8%

Enel Chile SA je jedním z největších nezávislých výrobců elektrické energie v Chile. Společnost se zaměřuje na ekologicky čistou energii, což z ní činí atraktivní volbu pro investory se zájmem o environmentální, sociální a správní (ESG) přístupy.

  1. Zelená energie: Enel Chile má významnou kapacitu v oblasti vodní energie a solárních farem, což jí umožňuje dodávat cenově dostupnou elektřinu bez emisí uhlíku. Tato strategie zajišťuje, že akcie ENIC mohou být atraktivní pro ESG fondy.
  2. Chilské komodity: Chile disponuje největšími prokázanými zásobami lithia na světě a je významným hráčem na trhu s mědí. Tyto prvky jsou klíčové pro výrobu baterií a dalších komponentů pro elektrická vozidla, což posiluje ekonomiku a poptávku po elektřině.
  3. Makroekonomické výhody: Snížení úrokové sazby centrální banky Chile z 11,25% na 6% poskytuje ekonomice velkou podporu, což v konečném důsledku zvyšuje poptávku po elektřině.

LG Display Co. Ltd. $LPL-3.0%

LG Display Co. Ltd. se specializuje na výrobu a prodej displejů založených na technologii tenkovrstvého tranzistorového tekutého krystalu (TFT-LCD) a organických světlo emitujících diod (OLED).

  1. Pandemický boom: Během pandemie se výrazně zvýšila poptávka po televizorech a jiných spotřebních elektronických zařízeních, což vedlo k rekordním příjmům společnosti.
  2. Přechodné poklesy: Po skončení pandemie však poptávka poklesla a zásoby narostly, což vedlo k poklesu příjmů z 25 miliard USD v roce 2021 na něco přes 16 miliard USD v roce 2023. Přesto analytici očekávají dvouciferný nárůst příjmů v letošním roce.
  3. Investiční příležitost: Akcie LG Display poklesly o více než 15% od začátku roku, což poskytuje investorům možnost nakoupit za sníženou cenu.

Planet Labs PBC $PL+2.0%

Planet Labs PBC je průkopníkem v oblasti pozorování Země a poskytuje svým klientům satelitní snímky na vyžádání.

  1. Rozmanité využití: Snímky ze satelitů se využívají v zemědělství, lesnictví, přepravě, přírodních zdrojích a pojišťovnictví. Vlády je využívají pro špionáž, taktickou plánování a reakce na katastrofy.
  2. Výzvy SPAC: Planet Labs vznikla prostřednictvím fúze se speciální akviziční společností (SPAC). Akcie společnosti klesly o více než 79% od svého uvedení na trh a o více než 40% za posledních 12 měsíců.
  3. Pozitivní vyhlídky: Poslední zpráva o výdělcích společnosti byla optimistická, s 11% meziročním nárůstem příjmů. Společnost očekává dosažení pozitivního upraveného EBITDA v tomto roce a disponuje hotovostí ve výši 299 milionů USD, což jí dává dostatečné zdroje k dlouhodobému růstu.

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Zdroj: Yahoo Finance, CNBC.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

No comments yet
Timeline Tracker Overview