Elon Musk vyhrožuje: Zakážeme Iphony a Macy na pracovišti

Elon Musk není spokojen s novým partnerstvím mezi společnostmi Apple a OpenAI, tvůrcem ChatGPT. Nejenže varuje Apple a OpenAI, dokonce samotným Applem pohrdá kvůli neschopnosti vyvinout svou vlastní AI.

V příspěvku na platformě X, kterou vlastní, šéf Tesla $TSLA-1.9% uvedl, že by zakázal používání zařízení Apple $AAPL-1.1% ve svých firmách – včetně SpaceX a X, pokud výrobce iPhonů skutečně uskuteční své plány ohledně umělé inteligence, které oznámil v pondělí.

Pokud Apple „integruje OpenAI na úrovni operačního systému,“ řekl Musk, šlo by o „nepřijatelnou bezpečnostní hrozbu.“

Dodal, že návštěvníci „budou muset při vstupu odevzdat svá zařízení Apple, která budou uložena ve Faradayově kleci,“ což je kryt, který blokuje elektromagnetické vlny nezbytné pro komunikaci, včetně mobilních, bezdrátového internetu a Bluetooth signálů.

„Apple vůbec netuší, co se děje, když předá vaše data OpenAI,“ řekl Musk v jiném příspěvku. „Prodávají vás.“

Muskovy komentáře přišly několik hodin po tom, co Apple oznámil partnerství s OpenAI na své každoroční Worldwide Developers Conference, což je součást širšího záměru přinést generativní nástroje umělé inteligence do produktů Apple.

Pod novým systémem „Apple Intelligence“ bude umělá inteligence použita k vytvoření chytřejšího hlasového asistenta Siri a k poskytování personalizovanějších nástrojů uživatelům. Technologie OpenAI podpoří některé z těchto nových nástrojů – například umožní uživatelům klást otázky ChatGPT prostřednictvím jejich zařízení Apple.

Greg Brockman, prezident OpenAI, uvedl v pondělí večer, že ChatGPT bude integrován do operačních systémů Apple pro iPhony, iPady a počítače Mac. „Spolupracujeme s Apple na integraci ChatGPT přímo do iOS, iPadOS a macOS. Bude k dispozici ještě letos, velmi se těšíme!“ napsal na X.

Musk, který spoluzaložil OpenAI v roce 2015, nyní vede konkurenční firmu xAI. Má komplikovaný vztah se svou bývalou společností a jejím generálním ředitelem Samem Altmanem a žaluje je oba za údajné porušení zakládací dohody OpenAI a odchýlení se od její neziskové mise.

OpenAI ve svých právních dokumentech označilo tyto nároky za „neopodstatněné,“ „mimořádné“ a „fiktivní“ a navíc naznačilo, že Musk je v podstatě žárlivý, že už není součástí společnosti, vzhledem k jejímu úspěchu.

S ohledem na jeho historii nesplněných slibů a divokých hrozeb je otázkou, zda Musk skutečně zakáže zařízení Apple nebo zda tuto hrozbu rozšíří i na další značky.

https://x.com/elonmusk/status/1800269249912381773

Například Alphabet a Samsung již integrovali nové funkce umělé inteligence do zařízení Android. Microsoft, největší investor OpenAI, oznámil před třemi týdny, že integruje funkce AI přímo do Windows.

Takže zaměstnanci Muska mohou mít omezené možnosti, pokud chce zakázat konkurenční AI – nebo dokonce OpenAI – ve svých firmách. Ale Microsoft, čelící kritice ohledně obav o soukromí, v pátek oznámil, že některé funkce AI budou ve výchozím nastavení vypnuty.

„Přístup Apple k AI je vlastně více zaměřený na ochranu soukromí než jiné, s cílem zpracovat co nejvíce na zařízení a s možností, která explicitně žádá uživatele o souhlas před odesláním informací OpenAI,“ řekla Catherine Flick, profesorka etiky a herní technologie na Staffordshire University v Anglii.

„Zbývá zjistit, jak bude tento workflow použit v praxi, ale toto prostě působí jako hořkost od Muska, který vede konkurenční AI firmu, jež nezískala lukrativní smlouvu s Apple.“

OpenAI se stala jednou z vedoucích společností v oblasti generativní AI. Mezitím Apple zaostával za konkurenty, včetně Google a Microsoft, kteří rychleji definovali strategii AI.

Partnerství Apple s OpenAI by mohlo pomoci výrobci iPhonů překonat tento deficit a urychlit jeho vstup do technologie, která má obrovský potenciál.

„Toto je klíčový moment pro Apple, který měl v poslední době problémy s inovacemi,“ napsal Matt Britzman, analytik akcií v Hargreaves Lansdown, v poznámce v úterý. „Integrace nástroje třetí strany jako ChatGPT konečně pohání věci kupředu, zatímco ponechává prostor pro vývoj interních modelů v průběhu několika následujících let za mnohem nižší náklady než první hráči.“

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Zvlášť když tam daj AI z KlozetAI se kterou se Musk soudí, že 😁

Partner

Jen k zamyšlení, pokud společnost dovolí, že bude schopna zaznamenávat zvuk i když to nechceme, co se stane když tam dáte algoritmus který dokáže ovládat funkce telefonu? 😆🍻🤔

Timeline Tracker Overview