S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Jedna z nejstarších REIT akcií a zároveň dividendový král nabízí vysoké výnosy a rozmanité portfolio nemovitostí

Akcie REIT historicky přinášely konkurenceschopné výnosy a to především na základě vysokého a stabilního dividendového příjmu a dlouhodobého zhodnocení kapitálu. Jedním z nejstarších REIT je i společnost Federal Realty Investment Trust $FRT+0.0%. Ta byla založena v roce 1962 a mimo toto, že je jedním z nejstarších realitních investičních fondů (REIT), je také dividendovým králem.

Společnost má sídlo v Bethesdě ve státě Maryland

Tento vlastník nákupních center a multifunkčních je jediným REIT mezi 39 společnostmi, které v současné době nesou titul Dividendový král. To znamená, že jde o členy indexu S&P 500, kteří zvyšují své dividendy nejméně 50 let v řadě.

Dlouhá historie výplaty dividend 

V případě Federal Realty $FRT+0.0% je to 54 let v řadě, což je nejdéle ze všech REIT. Dividendový výnos této akcie činí zhruba 3,71 % poté, co v každém z posledních dvou let jednou zvýšila výplatu o penny na akcii. 

Výplata dividend v čase

Rozmanité portfolio nemovitostí a nájemníku  

Portfolio společnosti je vyvážené a ke konci čtvrtletí čítalo 104, které se nacházely na předměstích v devíti hlavních metropolitních trzích: Silicon Valley, jižní Kalifornie, Phoenix, Chicago, Miami, Boston, New York, Filadelfie a Washington. Tato skladba nemovitostí zahrnuje přibližně 3 400 bytových jednotek a 3 100 maloobchodních a kancelářských nájemců, z nichž žádný nepředstavuje více než 2,7 % ročního základního nájemného. V prvním čtvrtletí se na nájemném podílely restaurace 16 %, dále rezidenční a kancelářské prostory po 11 % a zbytek tvořila směs potravin, domácích potřeb a mnoha dalších maloobchodních podniků.

Tato rozmanitost na relativně bohatých trzích spolu s nedávnými akvizicemi a rostoucí obsazeností, včetně nájemců malých obchodů, pomáhá věřit v další růst dividend. A s takovouto bilancí a výkonným týmem, jehož členové pracují ve společnosti v průměru více než 20 let, to nevypadá, že by se REIT chtěl vzdát nejen statusu dividendového aristokrata, ale i koruny dividendového krále.

Akcie REIT jsou dlouhodobou investicí, která není příliš atraktivní, nabízí však vysokou bezpečnost a pravidelný příjem v podobě dividend. Vždy si ale dělejte vlastní analýzu. Nejedná se investiční doporučení a případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Na akcii FRT upozornil analytik Marc Rapport. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 562 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Můj laický názor, prosím znalejší, vyveďte mne z omylů:

 - p/e žádná hitparáda

- dividenda pomalu roste, ok, ale kvartální výplata a výnos ~3,7 % není žádná sláva. Při té ceně ~115 USD je kupa dividendově zajímavějších titulů.

- pořád se mluví o realitní bublině, takže je na pováženou, co bude a jak bude.

k tomu, že se mluví o realitní bublině zřejmě nemám dost informací, abych na to odpověděl

S P/E máte pravdu, je o něco vyšší něž jaké má konkurence

sice jeden z nejstarších ale ne nejznámějších....

třeba $O-0.4% je mnohem známější

to je pravda, $O-0.4% je známé hlavně díky své měsíční dividendě

Ta historie je celkem působivá

Dokonce jsem četl, že se jedná o takovou matku REIT