S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Akcie Palantir klesají o více jak 20 %! Co teď?

Právě ke konci ledna minulého roku v době pandemie akcie společnosti Palantir Technologies $PLTR-3.1% dosáhly svého vrcholu. Od té doby se ale dočkaly masivního propadu, který dnes opět vrcholil poté, co tato analytická společnost zveřejnila své poslední čtvrtletní finanční výsledky. Jak se tedy nyní dívat na akcie Palantir? 

akcie Palantir dnes padají o více jak 20 %

Palantir v problémech 

Snad ještě horší než výsledky za první čtvrtletí byly výsledky společnosti Palantir $PLTR-3.1%, která poskytla slabší než očekávané pokyny pro druhé čtvrtletí. Vládní agentury využívají software společnosti Palantir ke shromažďování zpravodajských informací, boji proti terorismu a vojenským účelům a společnost při zveřejňování výsledků za první čtvrtletí uvedla, že probíhající válka na Ukrajině přinesla "oživení" jejího podnikání.

Kromě práce pro vládu, která tvoří většinu příjmů společnosti Palantir, se společnost snaží růst a expandovat do zdravotnictví, energetiky a výrobního sektoru. Není jasné, nakolik byly tyto snahy úspěšné.

Roční graf akcie Palantir, Zdroj: Google Finance 

Společnost Palantir je symbolem typu rychle rostoucích technologických akcií, kterým se dařilo v době pandemie, ale nyní se potýkají s problémy uprostřed rozsáhlého výprodeje na trhu. Akcie technologických společností byly obzvláště silně zasaženy, protože investoři prodávají akcie ve prospěch bezpečných aktiv v souvislosti s růstem úrokových sazeb a rostoucími obavami, že by americká ekonomika mohla vstoupit do recese.

Od začátku roku se technologický index Nasdaq propadl o téměř 25 % a pevně se usadil na medvědím trhu. Akcie společnosti PLTR jsou jednou z akcií, které byly poklesem nejvíce zasaženy kvůli obavám, že její podnikání zpomaluje a je příliš závislé na vládních zakázkách. Zdá se, že tyto obavy potvrdily výsledky společnosti za 1. čtvrtletí, což dnes vedlo k prudkému poklesu ceny akcií.

Co bude dál se společností Palantir?

Je to špatný den pro akcionáře společnosti Palantir. Akcie zaznamenávají velký pokles po nevýrazných výsledcích a neuspokojivém výhledu. Pokud společnost doufá, že se jí podaří zvrátit propad ceny akcií, bude muset dokázat, že dokáže své tržby a zisky dostat do správných kolejí a překonat očekávání analytiků do budoucna. Do té doby by investoři měli očekávat další pokles akcií PLTR.

Pokles na akciích PLTR mě nijak neovlivnil, protože je nevlastním. O případném nákupu navíc prozatím ani neuvažuji, vzhledem k negativním vlivům, kterým musí společnost čelit. Jedná se o můj názor a článek proto neberte jako investiční doporučení. O problematice společnosti PLTR informoval analytik Joel Baglole. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 562 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

vydělal někdo někdy na $PLTR-3.1% ? :D

V tomto prostredí by akcie klesli aj pri lepších výsledkoch. Ale to čo som tu už písal, že kto chce prispieť manažmentu na plat, nech kupuje :). Opäť 149 miliónov SBC a vďaka tomu aj 100 miliónová čistá strata za prvý kvartál v tomto prostredí znamená -20%

"kto chce prispieť manažmentu na plat, nech kupuje" - pravda, stejně jde většina peněž na platy a bonusy zaměstnanců společnosti :DD

Nějaký pátek zpět jsem o tom přemýšlel. Teď jsem rád, že jsem to neudělal. Na druhou starnu za tyhle ceny mě to zase láká jako nějaká forma spekulace. Nevěřím, že společnost, které věří tolik analytiků a odborníků by měla úplně ztroskotat...

já radši investuji, nežli spekuluji :)

klesající trend na $PLTR-3.1% byl zřejmí u delší domu, tohle je jen takoví další hřebíček do rakve

jakože je $PLTR-3.1% mrtvá společnost, to zas úplně ne...

Zas tak negativní bych nebyl, ačkoli ten propad je brutálním

nějaké tipy, kde tenhle propad najde dno? :d

5? :D

4!