S&P 500 ^GSPC
5,061.82
-1.20%
Tesla TSLA
$161.48
-5.59%
Nvidia NVDA
$860.01
-2.48%
Meta META
$500.23
-2.28%
Apple AAPL
$172.69
-2.19%
Microsoft MSFT
$413.64
-1.96%
Alphabet GOOG
$156.33
-1.80%
Amazon AMZN
$183.62
-1.35%

Co za wspaniała zniżka: Ta firma o doskonałej jakości jest wystawiona na luksusową sprzedaż w związku z pogorszeniem…

Obecne spowolnienie rynku jest dla wielu inwestorów powodem do strachu. Niezależnie od tego, czy obecnie przeglądają swoje rachunki maklerskie, czy myślą o rzeczach, które mogą dopiero nadejść. W każdym razie na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że pogorszenie koniunktury na rynku jest zjawiskiem czysto negatywnym. Jednak nieco doświadczony inwestor od razu stanie się czujny. Taka sytuacja stanowi oczywiście doskonałą okazję do zakupu po znacznie korzystniejszych cenach!

Każdy lubi kupować z rabatem. Dlaczego więc miałoby być inaczej, jeśli chodzi o inwestowanie?

Przemysł motoryzacyjny jest hamowany wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Doszło do przestojów i opóźnień w produkcji spowodowanych problemami z łańcuchem dostaw, brakiem układów scalonych do nowoczesnych pojazdów, a obecnie perspektywa wyższych stóp procentowych spowalnia popyt na kredyty na nowe pojazdy. Dodatkowym atutem jest fakt, że przemysł samochodowy ma charakter cykliczny. Negatywne wyniki PKB w pierwszym kwartale są szczególnie niekorzystne dla amerykańskich producentów samochodów, takich jak GM $GM-0.9%.

Ale każda moneta ma dwie strony. Wszystkie negatywne informacje powodują spadek cen akcji firmy. A to otwiera pole do bardziej zyskownego wejścia na pozycję!

W ubiegłym roku firma GM zwiększyła wydatki na samochody elektryczne, pojazdy autonomiczne i badania nad akumulatorami do 35 mld USD do 2025 r. Mary Barra, dyrektor generalny GM, przewiduje, że do końca 2025 r. jej firma będzie produkować w Ameryce Północnej ponad 1 milion pojazdów elektrycznych rocznie. Ponadto do końca przyszłego roku mają zostać uruchomione dwie fabryki akumulatorów. Myślę, że w dłuższej perspektywie jest to bardzo korzystne. Zawsze cieszę się, gdy widzę, że firmy motoryzacyjne rozumieją, że paliwa kopalne nie są drogą do przyszłości i przestają tak zdecydowanie sprzeciwiać się elektromobilności.

Solidna zniżka?

W ostatnim liście kwartalnym do akcjonariuszy Barra zwraca szczególną uwagę na fakt, że na Chevy Silverado EV złożono już ponad 140 000 rezerwacji. Barra przedstawiła model Silverado EV z 2024 roku dopiero w styczniu. To bardzo duży wzrost liczby rezerwacji dla tego typu pojazdów.

Również General Motors jest narażony na blokady w bardzo krótkim czasie z powodu COVID-19 w Chinach. W każdym z ostatnich dwóch lat GM dostarczał na największy na świecie rynek samochodowy 2,9 mln pojazdów (głównie z silnikami spalinowymi). Dzięki widoczności marki i istniejącej infrastrukturze GM powinien mieć możliwość zdobycia znaczącego udziału w rynku pojazdów elektrycznych w Chinach.

Prognozy analityków są zasadniczo pozytywne

Ogólnie rzecz biorąc, firma nie wygląda w tej chwili na taką, którą można całkowicie odrzucić. Osobiście nie wchodzę na to stanowisko, ponieważ mam już dość dużo styczności z branżą motoryzacyjną w postaci innych marek. Ale oczywiście mogę go mieć na swojej liście obserwacyjnej 😁

Zastrzeżenie:Niniejsze opracowanie nie jest w żadnym wypadku rekomendacją inwestycyjną. Jest to wyłącznie moja opinia na temat akcji, oparta na danych z Internetu i kilku innych analizach. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem, który dzieli się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet