S&P 500 ^GSPC
5,022.21
-0.58%
Nvidia NVDA
$840.35
-3.87%
Meta META
$494.17
-1.12%
Amazon AMZN
$181.28
-1.11%
Tesla TSLA
$155.45
-1.06%
Apple AAPL
$168.00
-0.81%
Microsoft MSFT
$411.84
-0.66%
Alphabet GOOG
$156.88
+0.56%

Známý investor a ekonom Peter Schiff předpovídá Bitcoin za 10 000$.

Ekonom Peter Schiff je oblíbeným oponentem bitcoinových ultras na sociálních sítích. A jak tomu tak bývá, aktuální situace je perfektním substrátem pro růst všemožných apokalyptických zpráv. Média toho využívají jak jen to je možné. A většina znalých zůstává v klidu. Možná by ale nebylo od věci poslechnout si i názor z druhé strany. Co když opravdu něco přehlížíme?

Mnoho lidí opět využívá situace a hlásá, že je toto konec bitcoinu

Schiff silně využívá sociální sítě. Je tam velmi aktivní a zdá se, že si oblíbil roli bitcoinového doomsayera.

Neváhá oplácet útoky, které mu uštědřují zastánci krypta. Když ceny Bitcoinu $BTCUSD+0.1% a altcoinů rostou, Schiff se pravidelně stává terčem posměchu. Zejména jsou mu pak pravidelně omláceny o hlavu jeho staré tweety, které se nenaplnily.

Když však ceny klesají, neváhá jim to vrátit. Tak je tomu i v současné době, kdy se ceny bitcoinu a digitálních měn rozpouštějí na úrovně, které nebyly k vidění od července 2021.

Ufff

Ceny bitcoinu prudce klesly. Podle CoinGecko se propadly až na 31 434,54 dolaru. Nacházíme se 54 % pod rekordní hodnotou 69 044,77 USD, které bylo dosaženo 10. listopadu. Kryptotrh celkově klesl na 1,53 bilionu dolarů z rekordních 3 bilionů dolarů.

Dnes jsem již psal o tom, co mohlo tento propad trhu způsobit. Na článek můžete mrknout tady: Co způsobilo aktuální bitcoinovou apokalypsu? Propadne se kryptoměna až na 20 000$?

"Pokud Bitcoin prorazí support pod 30 tisíc dolarů, zdá se vysoce pravděpodobné, že se propadne pod 10 tisíc dolarů," napsal Schiff 8. května. "To znamená, že každý, kdo vlastní Bitcoin, musí nyní učinit velmi důležité rozhodnutí. Co budete dělat? Raději se rozhodněte hned, abyste nepropadli panice a neudělali unáhlené rozhodnutí."

https://twitter.com/PeterSchiff/status/1523065328560967680

Schiff. který je hlavním ekonomem a globálním stratégem společnosti Euro Pacific Capital, uspořádal anketu, v níž dal uživatelům Twitteru, kteří investovali do bitcoinu, na výběr ze čtyř možností:

Bitcoin: neprorazí pod 30 tisíc dolarů/ HODL/ Prodám a znovu nakoupím níže/ Prodám a znovu nenakoupím

"Vynechal jsem možnost nákupu při poklesu," píše Schiff. "Předpokládám, že mnoho HODLerů to bude dělat, dokud jim nedojdou peníze. Špatné rozhodnutí."

Já nevím jak vám, ale mně tohle přijde jako vážně hodně apokalyptický scénář. A tedy rozhodně si nemyslím, že by odborník a ekonom měl hlásat tak drastické a agresivní názory směřující jen jedním směrem 🤷

Bitcoin se chystá ke krachu - tedy alespoň podle Schiffa.

Ceny kryptoměn se již nějakou dobu pohybují v korelaci s akciovým trhem, konkrétně s akciemi technologických indexů. O tom jsem psal v již zmíněném článku.

Podle řady odborníků investoři, kteří podporují technologické společnosti, často sázejí i na kryptoaktiva. Proto jsou při eskalaci obav z růstu, jako je tomu v současnosti, riziková aktiva první, která investoři likvidují.

Schiff neváhá fanouškům kryptoměn - a společnostem, které investovaly do bitcoinu - tuto souvislost připomínat. No nebudu to rozvádět. Prostě přišel tweet s rozborem společností spojených s kryptem, které se propadly. Kdo by to v takové situace čekal, že? 😂

"Bitcoin je před krachem. Probuďte se HODLeři a prodávejte, dokud ještě můžete. Neříkejte, že jsem vás nevaroval!" 

Beru na vědomí 😂

Schiff si aktuálně situaci dost vychutnává. Tentokrát je na koni on. Většina kryptonadšenců ale pravděpodobně zůstává v klidu a na jeho apokalyptické výkřiky nereaguje. Jak jsem psal již v předchozím článku - short term by propad i na oněch drastických 10 000$ vypadal děsivě. Je nutné si ale uvědomit, že se jedná o ATH cca roku 2020. Tedy 2 roky zpět 😇 Desetitisícová hranice mi ale přijde jako opravdu scénář srovnatelný s koncem světa a rozkladem civilizace. Takhle lákavou cenu by si nikdo nenechal ujít a trh by se zpět vykoupil.

Jedná se ale pouze o můj amatérský názor založený na souhrnu dat z různých zpráv a analýz na internetu. Investice na trhu a do kryptoaktiv jsou riziková a každý musí investovat na základě svého vlastního uvážení a analýzy.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Tomu neverim

A i kdyby, tak co?

Přesně tak, vlastně jako ta fundamentální funkce btc by se z ničeho nic propadem na 10k nevypařila

Že to tyhle lidi pořád baví... :D

Má teď zase chvilku munici tak pálí no 😂

Nojono. Jen ať si užije svoji chvilku slávy