S&P 500 ^GSPC
5,051.41
-0.21%
Tesla TSLA
$157.11
-2.71%
Apple AAPL
$169.38
-1.92%
Nvidia NVDA
$874.15
+1.64%
Microsoft MSFT
$414.58
+0.23%
Alphabet GOOG
$156.00
-0.21%
Amazon AMZN
$183.32
-0.16%
Meta META
$499.76
-0.09%

Znany inwestor i ekonomista Peter Schiff przewiduje, że Bitcoin osiągnie poziom 10 000 USD.

Ekonomista Peter Schiff jest popularnym przeciwnikiem bitcoinowych ultrasów w mediach społecznościowych. Tak się składa, że obecna sytuacja stanowi doskonałe podłoże dla rozwoju wszelkiego rodzaju apokaliptycznych wiadomości. Media wykorzystują ten fakt w jak największym stopniu. A większość osób, które się na tym znają, zachowuje spokój. Ale może warto wysłuchać drugiej strony. A jeśli naprawdę czegoś nam brakuje?

Wiele osób po raz kolejny wykorzystuje sytuację i ogłasza, że to koniec bitcoina

Schiff intensywnie korzysta z mediów społecznościowych. Jest tam bardzo aktywny i wydaje się, że upodobał sobie rolę straszaka na bitcoina.

Nie waha się brać odwetu na ataki, które kierują przeciwko niemu zwolennicy kryptowalut. Gdy ceny Bitcoina $BTCUSD+0.6% i altcoinów rosną, Schiff regularnie staje się pośmiewiskiem. W szczególności regularnie dostaje po głowie za swoje stare tweety, które się nie sprawdziły.

Ale kiedy ceny spadają, nie waha się przed odwetem. Tak właśnie jest teraz, gdy ceny bitcoina i walut cyfrowych spadły do poziomów niewidzianych od lipca 2021 r.

Ufff

Ceny bitcoinów gwałtownie spadły. Według CoinGecko, ich wartość spadła do 31 434,54 USD. Jesteśmy 54% poniżej rekordowego poziomu 69 044,77 USD osiągniętego 10 listopada. Wartość całego rynku kryptowalut spadła do 1,53 bln USD z rekordowych 3 bln USD.

Wcześniej pisałem dziś o tym, co mogło być przyczyną spadku rynku. Artykuł można przeczytać tutaj: Co spowodowało obecną apokalipsę bitcoinów? Czy kryptowaluta spadnie do 20 000 dolarów?

"Jeśli Bitcoin przełamie wsparcie poniżej 30 tys. dolarów, wydaje się bardzo prawdopodobne, że spadnie poniżej 10 tys. dolarów" - napisał Schiff 8 maja. "Oznacza to, że każdy, kto posiada Bitcoina, musi teraz podjąć bardzo ważną decyzję. Co zamierzasz zrobić? Lepiej zdecydować się teraz, żeby nie spanikować i nie podjąć pochopnej decyzji".

https://twitter.com/PeterSchiff/status/1523065328560967680

Schiff, który jest głównym ekonomistą i strategiem globalnym w Euro Pacific Capital, przeprowadził ankietę, w której dał użytkownikom Twittera, którzy zainwestowali w bitcoina, wybór jednej z czterech opcji:

Bitcoin: nie spadnie poniżej $30k/ HODL/ Sprzedaj i odkup poniżej/ Sprzedaj i nie odkupuj

"Pominąłem opcję kupna na minusie" - pisze Schiff. "Zakładam, że wielu HODL-owców będzie tak postępować, dopóki nie zabraknie im pieniędzy. Zła decyzja."

Nie wiem jak wam, ale mnie ten scenariusz wydaje się naprawdę apokaliptyczny. I dlatego nie uważam, że ekspert i ekonomista powinien prezentować tak drastyczne i agresywne poglądy, zmierzające tylko w jednym kierunku 🤷.

Bitcoin czeka krach - przynajmniej według Schiffa.

Od pewnego czasu ceny kryptowalut są skorelowane z rynkiem akcji, a w szczególności z indeksami technologicznymi. Pisałem o tym we wspomnianym artykule.

Zdaniem wielu ekspertów inwestorzy, którzy wspierają spółki technologiczne, często stawiają również na kryptowaluty. Dlatego też, gdy nasilają się obawy o wzrost gospodarczy, co ma miejsce obecnie, aktywa ryzykowne są w pierwszej kolejności upłynniane przez inwestorów.

Schiff nie waha się przypominać fanom kryptowalut - i firmom, które zainwestowały w bitcoina - o tym związku. Nie będę się nad tym rozwodził. Na Twitterze pojawiła się po prostu analiza firm związanych z kryptowalutami, które zbankrutowały. Kto by się tego spodziewał w takiej sytuacji, prawda? 😂

"Bitcoin czeka krach. Obudźcie się HODLerzy i sprzedajcie, póki jeszcze możecie. Nie mów, że cię nie ostrzegałem!".

Odnotowano 😂

Schiff jest obecnie bardzo zadowolony z tej sytuacji. Tym razem jest na fali. Jednak większość krypto-addików prawdopodobnie zachowuje spokój i nie reaguje na jego apokaliptyczne krzyki. Jak pisałem w poprzednim artykule - w krótkim terminie spadek nawet do tak drastycznej wartości 10 000 USD wyglądałby przerażająco. Należy jednak pamiętać, że jest to ATH około 2020 roku. To było 2 lata temu 😇 Ale znak 10 000 uderza mnie naprawdę jako scenariusz porównywalny z końcem świata i upadkiem cywilizacji. Nikt nie zrezygnowałby z tak kuszącej ceny, a rynek ponownie by ją kupił.

Jest to jednak tylko moja amatorska opinia, oparta na danych zebranych z różnych raportów i analiz internetowych. Inwestowanie na rynku i w aktywa kryptowalutowe jest ryzykowne i każdy musi inwestować w oparciu o własne uznanie i analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet