S&P 500 ^GSPC
5,061.82
-1.20%
Tesla TSLA
$161.48
-5.59%
Nvidia NVDA
$860.01
-2.48%
Meta META
$500.23
-2.28%
Apple AAPL
$172.69
-2.19%
Microsoft MSFT
$413.64
-1.96%
Alphabet GOOG
$156.33
-1.80%
Amazon AMZN
$183.62
-1.35%

3 wydarzenia, które mogą się rozwinąć podczas RYNKU BIZNESOWEGO

Inwestorzy szukający ochrony na rynku niedźwiedzia mogą skorzystać ze znalezienia akcji konsumenckich do kupienia. Spółki analizowane poniżej przetrwały wiele recesji i dlatego nie oczekuje się, że zostaną pogrzebane przez rynek niedźwiedzia, a wręcz przeciwnie. Akcje spółek konsumenckich należą do najbezpieczniejszych i najbardziej zyskownych w czasie bessy lub recesji.

Szukasz firm, na których można polegać podczas rynku niedźwiedzia?

Jak widać na przykładzie poprzednich rynków niedźwiedzia, akcje te okazały się zaskakująco odporne. W okresie spowolnienia gospodarczego konsumenci z pewnością ograniczą wydatki. W mniejszym stopniu dotyczy to jednak firm z sektora konsumpcyjnego, ponieważ konsumenci będą nadal wydawać pieniądze na artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność i odzież. Oczywiście jest mało prawdopodobne, aby te akcje przyniosły oszałamiające zyski. Jednak bez wątpienia będą one jednymi z najbardziej stabilnych podczas rynku niedźwiedzia.

Nadal należy pamiętać, że w żadnej branży nie ma gwarancji bezpieczeństwa, ale akcje konsumenckie są jednym z najbezpieczniejszych zakładów, jeżeli chcemy uniknąć dużych strat.

1) Walmart $WMT-0.3%

Jest to detaliczny sklep dyskontowy i prawdopodobnie jedna z najbezpieczniejszych akcji na obecnym rynku. Firma jest bardzo dobrze znana i jej akcjom raczej nie zagrozi recesja. W 2008 roku akcje WMT utrzymywały się na stałym poziomie, a nawet skorzystały na recesji, ponieważ sprzedaż Walmartu nadal rosła pomimo pogarszającej się sytuacji gospodarczej. Do końca roku akcje Walmartu wzrosły o 15%, podczas gdy indeks S&P500 stracił 40%. Akcje Walmartu pozostały prawie nietknięte nawet podczas niedawnej recesji wywołanej przez koronawirus z 2020 r. Walmart konsekwentnie opiera się wahaniom koniunktury, dlatego analitycy uważają, że jest to dobry walor do trzymania podczas rynku niedźwiedzia.

2. McDonald's $MCD-0.4%

Ostatni razakcje McDonald's spadały przez dłuższy czas w 1999 roku. Od czterech lat akcje znajdują się w trendzie spadkowym, czyli o ponad 71% od momentu osiągnięcia górnej granicy opłacalności. Jednak nawet kupując akcje w szczytowym momencie, przed wspomnianym wyżej spadkiem, inwestor zyskałby dziś 415%, ponieważ akcje stale zyskiwały na wartości. Ponadto akcje zdołały zyskać 7% wartości podczas Wielkiej Recesji i od tego czasu utrzymują się na stałym poziomie. Ponadto akcje te stosunkowo dobrze przetrwały pandemię koronawirusów, mimo że sieć restauracji należała do najbardziej dotkniętych. Ponadto, wyniki McDonald's również uległy poprawie. Od 2013 r. firma odnotowuje długoterminowy spadek przychodów, a zyski kwartalne spadły z 7,3 mld USD do najniższego poziomu 3,7 mld USD w szczytowym momencie pandemii. W ostatnim kwartale przychody powróciły jednak do poziomu sprzed pandemii.

3. Dollar General $DG-2.1%

Dollar General przeprowadził swoją pierwszą ofertę publiczną w 2009 roku, po Wielkiej Recesji. Jednak w 2008 roku przychody Dollar General wzrosły o 10,1%. Tak więc, biorąc pod uwagę sprzedaż firmy w czasie recesji, akcje byłyby prawdopodobnie odporne na recesję, gdyby DG była notowana na giełdzie. Akcje DG były jednak w obrocie publicznym w czasie recesji spowodowanej koronawirusem i w tym okresie firma radziła sobie dobrze. Wzrost przychodów wzrósł z 7,6% do 27,5% w pierwszym kwartale pandemii i utrzymywał się na poziomie znacznie przekraczającym wartości dwucyfrowe aż do ustąpienia pandemii. Mimo że wzrost firmy obecnie zmalał, jej wyniki w czasie recesji spowodowanej koronawirusem mogą być sygnałem, że DG może dobrze prosperować w czasie kolejnego spowolnienia.

Oczywiście nie byłbym zadowolony z jeszcze większego spadku na rynkach, ale trzeba to wziąć pod uwagę i zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami, a te firmy wydają mi się dobrym wyborem, ponieważ mają już pewną historię, która pokazuje, że świetnie radzą sobie z recesjami. Jest to jedynie ocena spółek, a nie porada inwestycyjna. Jeśli podobają Ci się tego typu artykuły, daj mi znać, żebyś niczego nie przegapił. Pisząc ten artykuł, korzystałem z danych Investorplace.com

Tak ktorá?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet