S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Akcje nie do zatrzymania, które zwiększyły sprzedaż o 180% i stoją przed szansą rynkową o wartości 100 bilionów dolarów

Firma ta, pomimo ponadprzeciętnej sprzedaży, zanotowała spadek o 68% w stosunku do swojego listopadowego maksimum. Jednak firma ogłosiła właśnie raport finansowy za trzeci kwartał roku fiskalnego 2022 i ujawniła oszałamiający wzrost sprzedaży o 179% w stosunku do roku poprzedniego. Nasuwa się pytanie: Czy spadek kursu akcji zaszedł za daleko, biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost firmy?

Firma, która rozwija się w wyjątkowo szybkim tempie pomimo znacznego spadku wartości akcji.

Bill.com tworzy ogromną wartość dla $BILL-3.8%

Dziewięćdziesiąt procent wszystkich firm w Stanach Zjednoczonych zalicza się do kategorii małych i średnich przedsiębiorstw i często określa się je mianem kręgosłupa gospodarki, ponieważ tworzą ponad 60% wszystkich miejsc pracy. Dzięki dwóm kluczowym przejęciom firm programistycznych Divvy i Invoice2go firma Bill.com stała się punktem kompleksowej obsługi w zakresie płatności między przedsiębiorstwami. Jej flagowa platforma zawiera cyfrową skrzynkę odbiorczą w chmurze, która gromadzi przychodzące faktury i ułatwia płacenie kontrahentom jednym kliknięciem. Następnie automatycznie rejestruje transakcje w systemie księgowym dzięki integracji z głównymi dostawcami oprogramowania księgowego, co upraszcza proces regulowania zobowiązań. Dzięki dodatkowi Invoice2go, Bill.com oferuje firmom sposób na tworzenie faktur i otrzymywanie płatności, a dzięki Divvy firmy mogą zarządzać swoimi budżetami i wydatkami, tworząc doskonały, kompleksowy system.

Na wszystkich platformach Bill.com obsługiwał 386 100 klientów i przetworzył ponad 55 miliardów dolarów w wolumenie transakcji z 15,4 milionów transakcji w kwartale fiskalnym 2022. Wolumen transakcji wzrósł o 57% w stosunku rocznym i stanowi podstawę modelu biznesowego Bill.com, ponieważ firma zarabia na opłatach za każdym razem, gdy jej klienci dokonują płatności. Rosnący wolumen transakcji Bill.com przekłada się na wyższe przychody, które w trzech kolejnych kwartałach wzrosły o trzycyfrowe punkty procentowe, między innymi dzięki włączeniu przychodów z Invoice2go i Divvy.

Źródło: bill.com

Dla inwestorów sytuacja jest jeszcze lepsza. W kwartale fiskalnym 2021 roku Bill.com poinformował rynek, że spodziewa się wygenerować do 480 milionów dolarów przychodu w całym roku fiskalnym 2022. Od tego czasu jednak w każdym kolejnym kwartale znacząco podnosił tę prognozę, ostatnio do 625 mln. Jeśli firma osiągnie to, czego się spodziewa, będzie to oznaczać niesamowitą stopę wzrostu na poziomie 162% w całym roku fiskalnym 2021.

Potencjalny

Wzrost sprzedaży Bill.com jest mniej zaskakujący, jeśli weźmie się pod uwagę szacowany całkowity rynek, do którego firma jest w stanie dotrzeć. Przykładowo, możliwości Bill.com w skali krajowej mogą sięgać nawet 25 bilionów dolarów w rocznym wolumenie płatności od 32 milionów klientów biznesowych. Jednak w skali globalnej liczby te sięgają 125 bilionów dolarów i obejmują 70 milionów klientów biznesowych, co wskazuje na jeszcze większy potencjał.W porównaniu z tym obecna baza klientów firmy, licząca 386 100 firm, wydaje się być kroplą w morzu .Ważniejsze jest jednak to, że dostarcza ono pewnego kontekstu dla rozwoju Bill.com i jego potencjalnego wzrostu.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Bill.com wygenerowała 520 mln USD przychodów, co plasuje jej akcje na poziomie 24-krotności wskaźnika ceny do sprzedaży. Dla porównania, Intuit, dostawca oprogramowania księgowego dla małych firm, notowany jest na giełdzie z wielokrotnością około 11, co sprawia, że Bill.com jest bardzo drogą firmą. Intuit jest jednak firmą dojrzałą, która w 2022 r. ma zwiększyć przychody o zaledwie 27%, co nie zbliża się do szacowanego przez Bill.com wzrostu na poziomie 162%. Jednak na obecnym rynku, przy rosnących stopach procentowych i potencjalnie spowalniającym wzroście gospodarczym, 24-krotny wzrost nie jest tani. Jeśli jednak działalność Bill.com będzie się nadal rozwijać w obecnym tempie, jej wielokrotność w najbliższych latach znacznie się zmniejszy, co stanowi powód do długoterminowej inwestycji, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę spadek o prawie 70% w stosunku do ATH. Nie należy jednak traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako analizę spółki, a decyzja należy do każdego inwestora.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet