S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Je normální, aby měl STABLE COIN nižší hodnotu něž aktivum, na které je navázán?

Přemýšlím, jestli je normální, že má stable coin hodnotu nižší než dolar, na který má být navázán a jak je to vůbec možné? Kupříkladu teď velmi populární TerraUSD se v době psaní článku obchoduje za 0,91 USD, což je 0,09 $ pod hodnotou dolaru. Jak je tedy něco takového vůbec možné? 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 574 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

koukám, že v tomto článku je to celkem dobře vysvětleno :)

Proč by to nebylo možné? Ten coin se normálně traduje, takže tam platí pravidlo poptávky/nabídky a pokud to není kryté USD ale třeba BTC a pak nějakým algoritmem kdy se mintuji a pali ta Luna tak tomu lidé přestali věřit. To samé se stalo i USDT když běžel ten FUD ohledně krytí, vyšetřování, auditu atp. Vlastně ani nevím jestli je nějaky stablecoin že 100% kryty USD, většinou to je nějaký koš finančních instrumentů které narozdíl od USD něco vydělávají.

Přijde je spíše divné, že coin nemá stejnou hodnotu, jako aktivum na které na navázán. Je jasné, že jde působí sily poptávky a nabídky, což cenu mírně vychyluje, ale tohle mi už přijde trošku hodně. Osobně těmto projektům moc nevěřím, co vy?

Netusim na kolik je nebo neni navazan na USD jako podkladove aktivum, do rezerv jsem jim nekoukal, ale dle meho o tom nemuze byt moc rec. Trh si je za normalnich okolnosti jisty, ze kdykoliv dostane oproti stablecoinu 1usd a kdyz si to nemysli tak je tam diskont. Ja jen vim, ze nakupovali velke mnozstvi BTC a pokud ho tam aktualne maji vice nez USD nebo cehokoliv stabilniho:) a na trhu se deje co se deje, tak s ohledem na stari toho projektu vznikaji urcite pochybnosti.

Ja osobne jsem stablecoin nikdy nepotreboval, protoze netraduju a pokud jsem musel z BTC exitovat tak jen do fiatu.

už jsem to celkem i pochopil, díky :d