S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Dlaczego stawiam na akcje Google? Dominacja i obietnica długoterminowego wzrostu

Tegoroczny sezon wyników był w większości przypadków raczej rozczarowujący, ponieważ wiodące giganty podały mierne liczby, na które wpływ miały takie czynniki jak inflacja i skutki wojny na Ukrainie. Nawet Alphabet $GOOGL+1.4%, $GOOG+1.4% nie zachwycił inwestorów swoimi wynikami. W tym miesiącu akcje spadły o 11,5%. Uważam jednak, że ten spadek jest dobrą okazją do dodania akcji do swojego portfela, ponieważ nadal mają one dużo miejsca na wzrost.

Firma Google ma siedzibę w Mountain View w Kalifornii.

Główne źródła przychodów i potencjał wzrostu

Jeśli spojrzymy na te wyniki z szerszej perspektywy, to nie są one takie złe. Przychody wzrosły we wszystkich segmentach w ujęciu rok do roku i oczekuję, że tendencja ta utrzyma się również w tym kwartale. Największą część przychodów firmyGoogle( $GOOG+1.4% ) stanowią jej wyszukiwarka i serwis YouTube. Przychody z wyszukiwania wzrosły w tym kwartale o 24% rok do roku i pozostają stabilne i wiarygodne pomimo niekorzystnych czynników makroekonomicznych. Wierzę, że wyszukiwanie nadal będzie istotnym czynnikiem wpływającym na przychody Google. Przychody z reklam w serwisie YouTube rozminęły się z szacunkami, ale może to być spowodowane rosnącą konkurencją na rynku transmisji strumieniowych. Kierownictwo jest jednak optymistycznie nastawione do krótkich filmów w serwisie YouTube i nadal widzi silny wzrost w tym segmencie.

Ponadto, segment chmury obliczeniowej Google ma duże możliwości rozwoju w nadchodzących latach. Firmy technologiczne inwestują w chmurę obliczeniową i stała się ona niezawodnym źródłem dochodów. Przychody z chmury wzrosły o 45% rok do roku, a dalsze inwestycje i rozwój chmury pomogą firmie Google zwiększyć wzrost i przychody.

https://twitter.com/long_equity/status/1523692087937765376

Co ciekawe, akcje GOOG znajdują się również w większym stopniu w portfelu Szwajcarskiego Banku Centralnego wraz z innymi gigantami technologicznymi.

Słowo na zakończenie

Uważam, że reakcja rynku na wyniki Google jest przesadzona, ale tę okazję można wykorzystać do stworzenia własnej pozycji. Chociaż w niektórych segmentach firma miała trudny kwartał, to w innych obszarach działalności nadal odnotowuje wzrost. Google pozostaje dominującym graczem w branży, a ja chcę mieć jego akcje w swoim portfelu w dłuższejperspektywie.

W tym artykule nie wykluczam możliwości, że w przyszłości będziemy patrzeć na niższe poziomy niż te, na których akcje znajdują się obecnie. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia oparta na danych, a liczby przytoczyłem za analitykiem Vanditem Jadeją.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet