S&P 500 ^GSPC
5,051.41
-0.21%
Tesla TSLA
$157.11
-2.71%
Apple AAPL
$169.38
-1.92%
Nvidia NVDA
$874.15
+1.64%
Microsoft MSFT
$414.58
+0.23%
Alphabet GOOG
$156.00
-0.21%
Amazon AMZN
$183.32
-0.16%
Meta META
$499.76
-0.09%

3 akcie, které je potřeba prodat nebo se jim minimálně vyhnout

Na obtížném trhu, jako je tento, mohou být slabé pozice ještě slabší. Domnívám se, že tyto 3 akcie budou v nejbližší době ztrátové nebo nevýdělečné, takže je hodnotím jako prodej. Představím vám tyto akcie a zároveň uvedu důvody, proč bych u nich nepřemýšlel o investici.  

Musíte si uvědomit jednu věc👇

Přestože se doporučuje při pádu trhu investovat velice aktivně, tak vám nabídnu druhý úhel pohledu na věc. Samozřejmě mi dává smysl přikupovat akcie, které padají pouze na základě událostí na trhu, ale musíme si uvědomit jednu věc: Aby tato strategie fungovala, musíme mít správně vybrané akcie a zkonstruované portfolio. 

Pokud naše portfolio obsahuje špatné akcie, tak se nejspíš strategie přikupování při propadech neoplatí. Pro akcie to byl zatím hrozný rok, a přesto trh zůstává plný akcií, které se prodávají v očekávání ještě hlubších ztrát.

Ačkoli chamtivost, když se ostatní bojí, je obecně dobrý první princip, nezapomeňte, že některé akcie klesají z dobrých důvodů. Takové akcie k prodeji mají dostatek prostoru k dalšímu poklesu.

Tyto 3 akcie nedoporučuji vlastnit:

1. Southern Copper $SCCO-0.2% 

Přestože jsem zastánce toho, že by se mělo v aktuální době investovat do těžařů, tak zde mám pohled opačný.

Akcie Southern Copper ($SCCO-0.2%, 58,38 USD) jsou za rok o více než 5% nižší. Ačkoli to poráží širší trh s velkým náskokem, Wall Street říká, že její dny překonání se blíží ke konci.

Akcie těžaře mědi, huti a rafinérie dostávají konsensuální doporučení společnosti Sell, s poměrně silným přesvědčením. Až 50% analytiků doporučuje tuto akcii prodat.

Medvědí nálada pramení především z politických a sociálních otřesů v Peru, kde si společnost udržuje klíčovou přítomnost. Společnost $SCCO-0.2% zaznamenala v posledním čtvrtletí pokles produkce mědi o 10% poté, co ji protesty komunity donutily zastavit práci v dole Cuajone.

Důl se od té doby vrátil na plný výkon, ale napětí zůstává vysoké. Společnost BofA Securities se připojila k profesionálům, kteří uvedli Southern Copper mezi své akcie k prodeji počátkem tohoto roku, a snížili hodnocení akcií na Underperform kvůli potenciálním dalším nepokojům v Peru.

Současně se $SCCO-0.2% také potýká s nižšími stupni rudy a výtěžností v jiných dolech. Tyto nepříznivé faktory donutily společnost snížit svůj celoroční odhad výroby o 3 %. Wall Street se také obává silné závislosti společnosti Southern Copper na dole Cuajone, protože představuje 40% produkce společnosti v Peru.

2. GameStop $GME+3.1% 

Brutální predikce pro pád, ano tu si nese společnost $GME+3.1%.

Kmotr memových akcií je připraven na masivní pád, alespoň pokud jde o profesionály z Wall Street. A to poté, co již za rok klesl o více než třetinu.

Průměrná cílová cena analytiků ve výši 26,50 USD dává akciím společnosti GameStop ($GME+3.1%, 98,79 USD) předpokládaný pokles o 73% v příštích 12 měsících. Netřeba dodávat, že jejich konsenzuální doporučení stojí na Sell.

Větší část trhu se přiklání k tomu, aby byla akcie zavčasu prodána, malá část trhu doporučuje držet. Cena akcií se nadále obchoduje na úrovních, které jsou zcela odděleny od základů podnikání kvůli pokračující podpoře některých drobných investorů.

V průběhu několika týdnů v roce 2021 si akcie připsala přes 1740% nárůst, což se naprosto vymyká její reálné hodnotě a jakémukoli vzorci. Ani se nedivím, že mnoho analytiků se už nevyjadřuje k dalšímu vývoji společnosti, jelikož žádný ze vzorců zde údajně nefunguje po tomto obřím skoku v roce 2021.

  • Společnost je kritizována za další čtvrtletí, kde stále není projevena žádná strategie a ani plán k obratu v dohledu.

Výsledky společnosti hovoří za vše:

Mezitím tržby akcií $GME+3.1% zaznamenaly v posledních třech letech 18% anualizovaný pokles. Poslední čtvrtletní zpráva akcií $GME+3.1% zmařila více nadějí. 9. prosince společnost vykázala menší ztrátu za první čtvrtletí ve výši 1,39 USD na akcii.

3. Mercury General $MCY+2.6% 

Pojišťování majetku a úrazů se zdálo jako skvělá volba pro aktuální dobu, opak je pravdou a to především u $MCY+2.6%.

Proč bych tuto akcii prodal?

Za prvé, pojistitel je i nadále poškozován problémy s dodavatelským řetězcem a inflačními tlaky pro automobilový a realitní trh. Kromě toho, že spotřebitelé nepotřebují kupovat pojištění pro automobily, které nemohou mít nebo si ho nemohou dovolit, $MCY+2.6% se potýká s politikami sazeb kalifornského ministerstva pojištění.

Ministerstvo pojišťovnictví CA je notoricky protipojišťovací průmysl, což by podle mého názoru mohlo vyvolat ještě problematičtější schválení sazeb vzhledem k tomu, že se jedná o volební rok. V nejhorším případě by CA mohla oddálit zvýšení sazeb až o dva roky.

Akcie $MCY+2.6% porážejí širší trh od začátku roku, ale stále jsou o 6% nižší. Hodnocení pro prodej je pro mě zapříčiněné především nedostatečným výkonem, který je odrazem dlouhodobějších strukturálních problémů spojených s Kalifornií

Závěr

Ať už jednu z akcií vlastníte nebo ne, tak je nutno přemýšlet o tom, zda máte v portfoliu dobré akcie, které si zaslouží vaši ''finanční masaž'' v podobě přikupování během propadů. Rozhodně to není o tom, že celý trh padá a já budu slepě přikupovat vše a všude. To mě přivádí k jedné otázce: Investujete během propadů do všech svých pozic nebo preferujete pouze některé?

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 886 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Já osobně mám portfolio, kterému věřím, ale mám zde pozice, které mám víc v oblibě a tudíž si získávají i víc mých peněz.

GameStop je za mě příliš ''přehřátá'' akcie, která bouchne...

Otázkou je kdy😄