S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Camping World Holdings: Akcie s 8% dividendou, která se nyní jeví jako výborná koupě

Camping World Holdings $CWH+1.2% je pro vás možná neznámou akcií, proto vám dnes tuto společnost představím. Také zde uvedu důvody, proč je aktuální cena výbornou šancí pro nákup. Mnoho z vás si určitě myslí, že v prodejci rekreačních vozidel nebude moc vysoký potenciál pro růst, dnes vás hodlám přesvědčit o opaku.

Společnost je od začátku roku o 37% níže.

Proč vidím v tomto masivním propadu příležitost?

Camping World Holdings $CWH+1.2%, prodejce rekreačních vozidel (RV), měl drsný začátek roku 2022 a k dnešnímu dni klesli o 37%. Investoři se obávají, že vyšší ceny pohonných hmot utlumí poptávku po obytných vozech. Existuje také obava, že spotřebitelé mají menší pravděpodobnost, že provedou velký nákup, jako je RV, protože se obávají rostoucí inflace.

To znamená, že se zdá, že tyto obavy jsou již oceněny do akcií. Akcie vypadají velmi levně, jejichž hodnota je jen pětinásobkem toho, co by společnost měla vydělat příští rok. Navíc se zdá, že tržby se zatím drží navzdory makroekonomickým obavám, protože společnost vykázala rekordní tržby v prvním čtvrtletí roku 2022 s tržbami ve výši 1,7 miliardy dolarů. Nejlepší ze všeho je, že Camping World drží svou nohu na plynovém pedálu s výplatou dividend a nyní má forwardový výnos 8,5%.

  • Zdá se, že akcie prosperuje, co se týká prodejů a odměňování se akcionářům. 37% pád vidím jako skvělou příležitost pro nákup společnosti, která vykázala rekordní tržby (samozřejmě faktorů pro nákup je víc).

Výborné odměny pro akcionáře

Camping World projevuje silný závazek odměňovat své akcionáře a zvyšovat výplatu dividend. Teprve nedávno zvýšila svou čtvrtletní dividendu z 0,25 USD na 0,50 USD ve druhé polovině roku 2021 a v březnu zvýšila čtvrtletní výplatu na 0,625 USD, což odpovídá 2,50 USD ročně.

Generální ředitel společnosti má jasno: Dividenda bude navyšována a rozhodně je udržitelná. Údajně nemůže ani nastat scénář, že by dividenda byla snížená, jelikož má ředitel v rukávu údajně až 3 varianty a plány proto, aby byla zachována i v potížích a horších časech.

Další důvod pro investici:

Kromě vrácení kapitálu svým akcionářům prostřednictvím této velkorysé výplaty dividend koupil Camping World během prvního čtvrtletí roku 2022 také více než 2,5 milionu akcií za přibližně 79,8 milionu dolarů. Zpětné odkupy akcií jsou dobrou zprávou pro investory, protože snižují počet akcií na trhu a zvyšují zisk na akcii. Mohou být také považovány za znamení, že management věří, že akcie jsou podhodnocené.

$CWH+1.2% rozhodně není jen o rekreačních vozidlech

 

Společnost také generuje příjmy mnoha způsoby, než je jen nákup nových obytných vozů. Camping World's Good Sam Club nabízí pojištění a silniční asistenci. Prodejny také prodávají díly a nabízejí služby údržby a oprav. Odhaduje, že po několika letech růstu vzrostl celkový počet stávajících zákazníků o jeden milion. To znamená, že existuje větší skupina potenciálních spotřebitelů, kteří budou tyto služby potřebovat.

Tyto služby také pomáhají společnosti být více defenzivní tím, že jí poskytují stabilnější příjem během méně výdělečnějších období.

Camping World má také některé zajímavé hnací síly růstu. Nedávno spuštěná platforma společnosti pro pronájem obytných automobilů typu peer-to-peer získává oblibu, přičemž ředitel $CWH+1.2% říká, že nájemné zpracované na platformě a počet dostupných jednotek výrazně vzrostly od konce roku 2021 do konce prvního čtvrtletí roku 2022.

Za druhé, říká, že společnost letos zahájí svůj "end-to-end nákup RV" v několika státech, což umožní spotřebitelům nakupovat RV online a nechat si je doručit do svých domovů. Tento plně digitální zážitek by zahrnoval financování a doručení domů a říká, že to umožní Camping World "sloužit zákazníkům daleko za hranicemi trhů, na kterých v současné době působí."

Závěr

Camping World se obchoduje s atraktivním oceněním a neustále zvyšuje svou dividendu. Její viditelný a otevřený generální ředitel je velmi odhodlán k této výplatě dividend a zdá se, že je přesvědčen, že je udržitelná. Trh je pochopitelně znepokojen inflací a rostoucími cenami benzínu, ale zdá se, že ignoruje, že podnikání Camping World je více než jen dobré, velké prodeje nových obytných automobilů a zahrnuje také doplňkové služby, jako je pojištění, servis a opravy, stejně jako další katalyzátory, jako jsou pronájmy peer-to-peer a nový end-to-end digitální zážitek. Z těchto důvodů vnímám akcie Camping World jako výhodnou koupi při aktuální ceně.

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 886 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Je to zajímavá společnost/akcie a s výše uvedenými důvody ke koupi se ztotožňuji. Na druhou stranu existují i dobré důvody, proč (zatím) nekoupit:

1) Společnost je předlužená a zvyšování sazeb na ni dolehne negativně.

2) Má záporné cash-flow, což může dále prohloubit její problémy.

Chtěl jsem zde dát obrázek jejich financí, ale do komentů to asi nejde nahrát. Kdo chce, najde je v Buliosu (stejně jako technické doporučení, které je také prodejní)!

Děkuju za dodatek ke společnosti, samozřejmě si každý musí sám zvážit poměr riziko:výnos a ocenění společnosti/akcie.

To je fakt. Stejně jako to, že nic není černobílé (obzvlášť v dnešní době).

Těžko říct, jaký bude potenciál a poptávka do budoucna. Zase na druhou stranu nejsou plně závislý jen na prodeji RV, takže asi bude udržitelný růst.

No právě, kdyby to byla společnost pouze o obytných vozech, tak by mě ani nezaujala.

Zajímavá akcie, neznal jsem ji. Ta dividenda je luxusní, pokud bude udržitelná a navyšována jak říká ředitel, tak to bude super😎

Ředitel to alespoň tvrdí, že je udržitelná. Uvidíme😎