S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Camping World Holdings: akcje z 8% dywidendą, które obecnie wydają się być doskonałym zakupem

Camping World Holdings $CWH-1.0% może być dla Ciebie nieznaną akcją, więc zamierzam Ci ją dzisiaj przedstawić. Wymienię również powody, dla których obecna cena jest doskonałą okazją do kupna. Wielu z Was pewnie myśli, że w branży sprzedaży pojazdów rekreacyjnych nie ma dużego potencjału wzrostu, ale dziś zamierzam Was przekonać, że jest inaczej.

Od początku roku spółka odnotowuje spadek o 37%.

Dlaczego widzę szansę w tym ogromnym spadku?

SpółkaCamping World Holdings $CWH-1.0%, sprzedawca pojazdów rekreacyjnych (RV), ma za sobą trudny początek roku 2022 i od początku roku spadła o 37%. Inwestorzy obawiają się, że wyższe ceny paliw spowodują spadek popytu na kampery. Istnieją również obawy, że konsumenci są mniej skłonni do dokonywania dużych zakupów, takich jak kampery, ponieważ obawiają się wzrostu inflacji.

Wydaje się jednak, że obawy te zostały już uwzględnione w cenach akcji. Akcje wyglądają bardzo tanio, są warte zaledwie pięciokrotność tego, co spółka powinna zarobić w przyszłym roku. Co więcej, dotychczasowe zyski wydają się utrzymywać na dobrym poziomie pomimo problemów makroekonomicznych, ponieważ w pierwszym kwartale 2022 r. firma odnotowała rekordowe zyski ze sprzedaży na poziomie 1,7 mld USD. Co najlepsze ,Camping Worldnie odpuszcza, jeśli chodzi o wypłatę dywidendy, której stopa zwrotu wynosi obecnie 8,5%.

  • Wygląda na to, że akcje firmy dobrze prosperują pod względem sprzedaży i zysków dla akcjonariuszy. 37-procentowy spadek postrzegam jako świetną okazję do kupienia firmy, która odnotowała rekordową sprzedaż (oczywiście, jest więcej czynników przemawiających za kupnem).

Doskonałe nagrody dla akcjonariuszy

Camping World wykazuje silne zaangażowanie w wynagradzanie swoich akcjonariuszy i zwiększanie wypłaty dywidendy. Dopiero niedawno podniosła swoją kwartalną dywidendę z 0,25 USD do 0,50 USD w drugiej połowie 2021 r., a w marcu podniosła kwartalną wypłatę do 0,625 USD, co odpowiada 2,50 USD rocznie.

Dyrektor generalny firmy nie ma wątpliwości: Dywidenda zostanie zwiększona i jest zdecydowanie zrównoważona. Podobno nie ma nawet mowy o scenariuszu, w którym dywidenda zostałaby zmniejszona, ponieważ dyrektor generalny ma w zanadrzu aż trzy opcje i plany, które zapewnią jej utrzymanie w trudnych i gorszych czasach.

Kolejny powód do inwestowania:

Oprócz zwrotu kapitału swoim akcjonariuszom poprzez tę hojną wypłatę dywidendy, Camping World nabył również ponad 2,5 miliona akcji za około 79,8 miliona dolarów w pierwszym kwartale 2022 roku. Wykup akcji własnych to dobra wiadomość dla inwestorów, ponieważ zmniejsza liczbę akcji na rynku i zwiększa zysk na akcję. Można je również traktować jako sygnał, że zarząd uważa, iż akcje są niedowartościowane.

$CWH-1.0%to zdecydowanie nie tylko pojazdy rekreacyjne

Firma generuje przychody również na inne sposoby niż tylko zakup nowych samochodów kempingowych. Klub Good Sam firmy Camping World oferuje ubezpieczenie i pomoc drogową. Sklepy prowadzą również sprzedaż części oraz oferują usługi w zakresie konserwacji i naprawy. Szacuje on, że po kilku latach rozwoju łączna liczba obecnych klientów wzrosła o milion. Oznacza to, że istnieje większa grupa potencjalnych konsumentów, którzy będą potrzebować tych usług.

Usługi te pomagają również firmie w zachowaniu bardziej defensywnego charakteru, zapewniając bardziej stabilny dochód w okresach mniejszej rentowności.

Camping World ma również kilka interesujących czynników wzrostu. Niedawno uruchomiona przez firmę platforma wynajmu kamperów typu peer-to-peer zyskuje na popularności, a dyrektor generalny CWH-1.0% twierdzi, że liczba wynajmów dokonywanych na platformie oraz liczba dostępnych jednostek znacznie wzrosła od końca 2021 r. do końca pierwszego kwartału 2022 r.

Po drugie, zapowiedział, że w tym roku firma uruchomi w kilku stanach "kompleksową usługę zakupu kamperów", dzięki której klienci będą mogli kupować kampery przez Internet i otrzymywać je z dostawą do domu. To w pełni cyfrowe doświadczenie będzie obejmowało finansowanie i dostawę do domu, co pozwoli Camping World "obsługiwać klientów daleko poza rynkami, na których obecnie działa".

Wniosek

Spółka Camping World ma atrakcyjną wycenę i systematycznie zwiększa swoją dywidendę. Widoczny i otwarty prezes firmy jest bardzo zaangażowany w wypłatę dywidendy i wydaje się być przekonany o jej trwałości. Rynek ze zrozumiałych względów jest zaniepokojony inflacją i rosnącymi cenami benzyny, ale zdaje się ignorować fakt, że działalność Camping World to coś więcej niż tylko dobra, duża sprzedaż nowych pojazdów kempingowych, obejmująca również usługi dodatkowe, takie jak ubezpieczenia, serwis i naprawy, a także inne katalizatory, takie jak wypożyczalnie typu peer-to-peer oraz nowe, kompleksowe rozwiązania cyfrowe. Z tych powodów uważam akcje Camping World za okazyjną okazję do kupna po obecnej cenie.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet