S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Te 2 akcje wzrostowe mogą zamienić 25 000 w 100 000

Akcje wzrostowe znajdują się ostatnio pod presją, a krótkoterminowa niepewność może wyprzeć długoterminowe możliwości. Przy obecnych poziomach cen inwestowanie w solidne firmy i motyw długoterminowego posiadania akcji może przynieść fantastyczne zyski. Ci innowatorzy branżowi mogą pomóc w zbudowaniu naprawdę wysokiej jakości portfela inwestycyjnego.

Inwestowanie w zdrowe przedsiębiorstwa może przynieść długoterminowe korzyści.

Ostatnie zawirowania na rynku oznaczają, że niektóre niezwykle obiecujące akcje są obecnie notowane z ogromnymi zniżkami i mogą przynieść duże zyski cierpliwym inwestorom. Mając to na uwadze, przeczytaj dalej, aby zapoznać się z dwiema akcjami, które mogą zamienić inwestycję o wartości 25 000 USD w 100 000 USD do 2030 r.

1. Airbnb $ABNB-3.7%

Airbnb przedstawiło kolejny fantastyczny raport z wyników za pierwszy kwartał. Przychody firmy specjalizującej się w wynajmie krótkoterminowym wzrosły w pierwszym kwartale o 74% w ujęciu rocznym do około 1,5 mld USD, a strata netto w wysokości 19 mln USD w tym okresie była ułamkiem straty w wysokości 1,2 mld USD, którą odnotowano w pierwszym kwartale 2021 r., oraz straty w wysokości 292 mln USD, którą odnotowano w pierwszym kwartale 2020 r. Po lepszych od oczekiwanych wynikach akcje zanotowały niezły skok, ale pozytywna dynamika okazała się krótkotrwała.

Ponieważ cały rynek, a w szczególności akcje wzrostowe, odnotowały ostatnio zmienne notowania, Airbnb niemal natychmiast oddało zyski po ogłoszeniu wyników. Rozczarowujące może być to, że akcje nie osiągają lepszych wyników, nawet gdy firma osiąga świetne wyniki, ale taki impet stwarza okazję do zbudowania większej pozycji w fantastycznej firmie o długoterminowym potencjale. Biorąc pod uwagę, że spółka jest warta około 10-krotność oczekiwanych tegorocznych przychodów i 49-krotność oczekiwanych zysków, jest to nadal walor uzależniony od wzrostu i w najbliższej przyszłości może być przedmiotem niestabilnych notowań. Z drugiej strony, firma osiąga niesamowite wyniki, a akcje wyglądają dość tanio, jeśli spojrzeć przez pryzmat długoterminowego potencjału rozwoju Airbnb. Airbnb ma już kapitalizację rynkową na poziomie około 80 mld USD, ale wciąż możemy traktować to jako ułamek jej długoterminowego potencjału. Mając do czynienia z wiodącą w branży firmą nastawioną na ciągły rozwój, analitycy uważają, że czterokrotne zwiększenie kursu akcji z obecnego poziomu do 2030 roku rzeczywiście okaże się konserwatywnym celem dla Airbnb.

2. PubMatic $PUBM-1.8%

PubMatic to firma zajmująca się reklamą programmatic, której platforma pomaga zautomatyzować umieszczanie reklam w celu lepszego dotarcia do wartościowych grup docelowych. Akcje spadły o około 70% od poziomu ATH, który osiągnęły w marcu 2021 r., ale wyceny i oczekiwania spółki wskazują, że jest ona w dobrej kondycji, aby odbić się od dna i zapewnić fantastyczne zyski cierpliwym inwestorom. W ciągu ostatniego roku firmy zajmujące się reklamą cyfrową musiały zmierzyć się z trudnymi warunkami operacyjnymi. Zmiany wprowadzone przezApple w zakresie danych, które mogą być zbierane od użytkowników jej mobilnego systemu operacyjnego, spowodowały zastój w branży, a inwestorzy stają się coraz bardziej niechętni akcjom technologicznym zależnym od wzrostu gospodarczego. Niedawne informacje o tym, że gospodarka Stanów Zjednoczonych skurczyła się o 1,4% w pierwszym kwartale tego roku sugerują, że PubMatic ma w tym roku do czynienia z mniej niż idealnymi warunkami makroekonomicznymi. Niemniej jednak wydaje się, że specjalista nadal jest przygotowany do czerpania korzyści z długoterminowego wzrostu branży reklamy cyfrowej.

Wydatki na reklamę wciąż przesuwają się z dotychczasowych kanałów dystrybucji w kierunku cyfrowym, a PubMatic jest dobrze przygotowany do wykorzystania możliwości związanych z tym trendem. Z kapitalizacją rynkową poniżej 1,2 mld USD jest to wciąż stosunkowo niewielka firma, która może zapewnić gwałtowny wzrost.Co więcej, firma już teraz wykazuje stałe zyski, a jej akcje wyglądają tanio - są wyceniane na około 3,7-krotność tegorocznych oczekiwanych przychodów i 24-krotność oczekiwanych zysków. Firma PubMatic zamknęła swój ostatni pełny rok fiskalny z marżą brutto 74% i marżą zysku netto 25%. Wyniki te wskazują na duży potencjał wzrostu zysków, ponieważ firma nadal pozyskuje nowych klientów i zwiększa wydatki tych, którzy już korzystają z jej platformy reklamowej.

Podobnie jak w przypadku Airbnb, szacunki analityków są takie same, że akcje PubMatic rzeczywiście wzrosną do 2030 roku ponad czterokrotnie w stosunku do ich obecnej ceny, ale do 2030 roku jest jeszcze długa droga, dlatego przed inwestycją należy zachować ostrożność i przeprowadzić własne, szersze badania. Osobiście uważam, że z punktu widzenia inwestora nie obawiałbym się Airbnb, jednak jest to tylko moja opinia, a nie porada inwestycyjna. Pisząc ten post, czerpałem z książki Fool.

Tak ktorá?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet