S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Mají akcie Meta to nejhorší už za sebou?

Bývala to oblíbená růstová společnost, na kterou se investoři mohly spolehnout. Dnes je náš pohled na giganta sociálních sítí ale docela jiný. Mateřská společnost Facebooku se letos zatím propadla o více než 42 %. Růstové akcie to letos odnášejí ostatně všechny. Zdá se však, že to nejhorší by již mohlo být za námi.

Meta a její projekt metavers

Za poslední měsíc se akcie Meta Platforms $FB+0.5% propadly o 12 %. Meta však vychází z poměrně solidní zprávy o výsledcích hospodaření. Tak jen v krátkosti, zatímco někteří lidé společnost předem odsuzovaly, ta zabojovala hned na několika klíčových frontách a doručila uspokojivé výsledky. Investory nejvíce zajímal denní počet aktivních uživatelů, který činil 1,96 miliardy, což jen těsně překonalo odhad Wall Street. Měsíční počet aktivních uživatelů byl o něco nižší - dosáhl 2,94 miliardy, zatímco analytici očekávali 2,97 miliardy. Společnost však překonala i to, kolik získala příjmů na jednoho uživatele, a to v průměru 9,54 USD oproti očekávaným 9,50 USD.

Proto akcie FB vyskočily o 18 %. Protože zisk snadno překonal nízkou laťku, kterou si investoři nastavili, když k výsledkové zprávě směřovali. Dokáže společnost dříve známá jako Facebook i nadále získávat vítězství na Wall Street se zprávou o výsledcích, která je solidní, ale ne výjimečná?

https://twitter.com/TSOH_Investing/status/1521122318759698434

Meta Platforms teď prochází bláznivou transformací. Není to tak dávno, co si společnost změnila název a mění i své zaměření - od platformy sociálních médií se přesouvá k metavers, který, jak doufá generální ředitel Mark Zuckerberg, způsobí revoluci. Zatímco společnost prochází přechodem, akcie FB nebudou v nejbližší budoucnosti pravděpodobně velkým vítězem. Do budoucna investuje obrovské množství peněz a bude trvat, než se tyto investice vrátí. Nejhorší ztráty Facebooku jsou však možná již ve zpětném zrcátku. Pokud věříte v metaverse, pak je FB pravděpodobně povinnou položkou vašeho portfolia. Společnost toho však nabízí mnohem více. 

Na akcie Meta se divám jako na dlouhodobou investici a všem bych doporučil totéž. Nakonec ještě zmíním, že se nejedná o investiční doporučení, nýbrž můj názor. Veškerá čísla uvedená v článku jsem čerpal od analytika Patricka Sanderse. 

Jaký je váš pohled na akcie Meta?

Vote to see the results! 4 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 586 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Meta je tak ukrutný gigant, že by se muselo stát nevím co... aby se zastavil. Účet na některém z produktů týhle firmy má několik miliard lidí, to je neuvěřitelný potenciál. Teď trochu zpomalili, ale věřím, že dlouhodobě poroste :)

Alespoň, že zařídili ten share buyback

to je rozhodně super a 50 miliard je opravdu dost

Navíc kdyby ne, považoval bych to za selhání managmentu....

Nemám věšteckou kouli, abych to věděl, ale věřím v dlouhodobý růst

Tady to bude chvíli trvat, než trh přehodnotí