S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Diskuze: Existuje akcie, která bude těžit z aktuálního masakru na trhu?

Co si budeme povídat - to, co se právě teď děje na trhu jsou solidní jatka. Asi nikdo z nás neočekává, že šlo pouze o výkyv v rámci volatility. A nepochopte mě špatně, já rozhodně nepanikařím. Naopak mám radost, že můžu do trhu rozpouštět část akumulované hotovosti. Na druhou stranu možná není od věci přemýšlet o tom, jestli není lepší se v takové situaci hlouběji zamyslet nad nějakou příležitostí.

Často vám přináším rychlé pohledy a zevrubé analýzy společností, které by dle dostupných dat, DD a mého názoru mohly vytěžit z té či oné situace. Rád bych ale tentokrát spíš podiskutoval o tom, která společnost by podle vašeho názoru mohla právě nyní těžit z jatek, které na trhu probíhají.

Máte ve svém portfoliu/watchlistu nějakého konkrétního kandidáta, kterého držíte nebo přikupujete právě z důvodu jeho potenciálu v takovýchto obdobích?

Unikáte třeba do specifického sektoru, jako jsou potraviny a základní potřeby, které lidé při krizi vyškrtnou až jako poslední? Nebo snad zvažujete zlato?  🤔 Nebo prostě přikupujete společnosti jako vždycky, jen za lepší cenu? 

Díky!


Autor @trollbringer má karmu 457 a je členem této komunity od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Chtelo by se mi rict, ze v pripadne recese budou silne firmy jako treba MCD, PG, WMT, WM, COST, KO, PEP a spousta jinych, jenze tohle se aktualne neda rict o jejich akciich protoze tam jsou uz vsichni nalozeni a jsou na zaklade valuace temer neinvestovatelne. Takze pokud klesnou rad bych po nekterych z nich sahl, ale do te doby dam asi radeji prednost farmackam, ktere jsou dlouhodobe nacenene rozumneji a nebo silnemu techu, ktery dostava aktualne pekne za usi.

Ohledne BTC se budu velmi tesit jak se mu v tehle dobe bude duverovat, je to pro nej prvni velka zkouska a davam mu aktualne sance tak pade na pade a to jsem docela velky byk;)

BTC je super, jaké 50/50? Copak se něco v jeho fundamentu změnilo? To že je pokles, to vůbec nevadí 😉

To byly šance na to, že mu budou investoři tomto cyklu věřit jak v bezpečný přístav. Stále mám pocit ze se to spíš vetsina vyproda s mírným ziskem a počká se co bude než to, že tu bude nějaká silná hard hodl základna, která to nepustí pod 20-25k. Cena bohužel také ukazuje důvěru a ochotu jít mimo tento insteument do fiatu/usdt atp.

Co jsem si v posledních týdnech všiml, tak takové akcie nudné $T+1.1% fungují jako poměrně dobrý hedge. Za poslední měsíc je akcie téměř na nule, což je v nynějším trhu poměrně úspěch :d

Jo, taky jsem si všiml. Ono to možná koresponduje s tím názorem, že telekomunikace jsou vlastně skoro na úplné špičce těch potřeb, ve kterých se lidé začnou omezovat až úplně posledních

Neřeším. Přikupuju technologické firmy za lepší cenu

Yeees. $NVDA-10.0% $GOOG-1.1% $AMZN-2.6% a dokonce i $AAPL-1.2% se teď jeví dost solidně

A v největší slevě máš $NFLX-9.1% 😂😂

včera konečně začal výrazně padat i ten $AAPL-1.2%, to je znamení

Tak aktuální situace mi hraje do karet a dovoluje mi přikupovat $BTCUSD-0.4% ještě víc.

Tak vzhledem k tomu, že Bitcoin je považován za digitální zlato a zlato se využívá jako hedge proti krizi, tak jsem tuhle odpověď taky čekal :D

Obecně energetický sektor

U energetiky si říkám, že už je možná pozdě. No každopádně čas ukáže :D