S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Terra, Neutrino a... kdo bude další? Výplach na kryptu pokračuje

To, že je trh veškerých kryptoměn ovlivněn hlavně cenou Bitcoinu je známá věc. Stablecoiny by ale již z principu neměly být ovlivněny. V tomto případě tomu tak ale je. Dva dny zpět přišel nevídaný pohled: Terra se propadla pod svou dolarovou hranici a zdá se, že tím rozpoutala vlnu dalších podobných případů. Aktuálně ji následuje také stablecoin Neutrino.

Co stojí za pádem dalšího stablecoinu?

Neutrino $USDN, algoritmický stablecoin v rámci blockchainového ekosystému Waves, sklouzl pod svou dolarovou hranici poté, co se největší stablecoin Terra propadl ve středu až na 23 centů. To je celkem problém u něčeho, co by mělo udržovat 1$ 😂

Neutrino - tedy stablecoin, který by měl také udržovat svou cenu na úrovni 1 USD klesl o 12 % na 88 centů. Nativní token platformy Waves, $WAVESUSD-2.5%, se za posledních 24 hodin propadl o 26 % na 9 USD.

Po dramatu spojeného s coinem Terra - který měl před ztrátou svého pegu tržní kapitalizaci 18 miliard USD, a který rozvrátil ekosystém Terra, což způsobilo zmatek na širších trzích kryptoměn - zaznamenaly menší algoritmické stablecoiny zvýšený tlak a jejich ceny začaly kolísat.

Otázkou ale nyní je: Kdo bude další? 

Krypto výzkumná společnost Delphi Digital ve své aktuální zprávě napsala, že zatímco UST získala většinu pozornosti v souvislosti s de-peggingem, menší algoritmické stablecoiny jako FRAX, FEI a USDN čelí stejnému nebezpečí. "Uvidíme, zda budou jednotlivé projekty dostatečně robustní, aby si v těchto volatilních časech udržely svůj peg," uvádí se ve zprávě. No a jak vidíme, tak minimálně s Neutrinem se zatím trefili.

https://www.youtube.com/watch?v=guS7onhP3lQ

Zajímavé počtení o důvodu pádu Terry najdete na profilu u @sooskristian a jednu konspirační teorii o tom, proč k tomu mohlo dojít dal taky @petervalik22 

Nejedná se o investiční doporučení. Jde pouze o můj souhrn dostupných informací a novinek ze světa kryptoměn a finančních trhů.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @trollbringer má karmu 457 a je členem této komunity od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

akurát som kúpil pár tisic luny, človek nikdy nevie v krypto je všetko možne

Nice! :D

The Terra blockchain was officially halted at a block height of 7603700.

https://t.co/squ5MZ5VDK

Terra validators have decided to halt the Terra chain to prevent governance attacks following severe $LUNA inflation and a significantly reduced cost of attack. :D

Tady stablecoin trošku ztratil svůj význam, ne? :D

Jo. To je tak nějak v kostce ten problém 😂

A pochopitelně si tím odepsal brutální množství z marketcapu. Terra už vypadla i z top 10

Jestli to třeba právě ty $FRAXUSD+0.1% a $FEI postihne těžko soudit. Každopádně je to dost zajímavá situace

Jojo. Taky to teď se zájmem pozoruju, i když nejsem až takový krypto fanboy