S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Terra, Neutrino i... kto następny? Kontynuowane jest płukanie krypty.

Fakt, że na rynek wszystkich kryptowalut największy wpływ ma cena Bitcoina, jest powszechnie znany. Stablecoiny nie powinny być już jednak objęte tą zasadą. W tym przypadku jednak tak jest. Dwa dni temu światło dzienne ujrzała sprawa bez precedensu: Terra spadła poniżej progu dolara i, jak się wydaje, wywołała falę podobnych przypadków. Stabilny pieniądz Neutrino obecnie podąża tym śladem.

Co stoi za upadkiem kolejnego stablecoina?

Neutrino $USDN, algorytmiczny stablecoin w ekosystemie Waves blockchain, zsunął się poniżej progu dolara po tym, jak największy stablecoin Terra spadł w środę do 23 centów. To spory problem dla czegoś, co powinno utrzymywać 1$ 😂

Neutrino - stablecoin, który również powinien utrzymać swoją cenę na poziomie 1$, spadł o 12% do 88 centów. Natywny token platformy Waves, $WAVESUSD-1.3%, spadł w ciągu ostatnich 24 godzin o 26% do 9 dolarów.

Po dramacie związanym z monetą Terra - której kapitalizacja rynkowa przed utratą pegów wynosiła 18 miliardów dolarów i która zakłóciła ekosystem Terra, siejąc spustoszenie na szerszych rynkach kryptowalut - mniejsze algorytmiczne stablecoiny odczuły zwiększoną presję, a ich ceny zaczęły się wahać.

Ale teraz pytanie brzmi: Kto będzie następny?

Firma Delphi Digital, zajmująca się badaniem kryptowalut, napisała w swoim najnowszym raporcie, że choć to UST jest głównym obiektem zainteresowania w związku z de-peggingiem, mniejsze algorytmiczne stablecoiny, takie jak FRAX, FEI i USDN, są narażone na takie samo niebezpieczeństwo. "Dopiero okaże się, czy poszczególne projekty będą na tyle solidne, by utrzymać swoje pozycje w tych niestabilnych czasach" - napisano w raporcie. Cóż, jak widać, przynajmniej w przypadku Neutrino udało im się jak dotąd osiągnąć zamierzony cel.

https://www.youtube.com/watch?v=guS7onhP3lQ

Interesującą lekturę na temat przyczyn upadku Terry można znaleźć na profilu @sooskristian, a jedną z teorii spiskowych na temat tego, dlaczego mogło do tego dojść, przedstawił także @petervalik22

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to tylko moje podsumowanie dostępnych informacji i wiadomości ze świata kryptowalut i rynków finansowych.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet