Člověk by ani nečekal, že co udělala geniálně tahle firma už dávno někoho nenapadlo 🤔

Společnost FIGS byla založena v roce 2013 a funguje prostřednictvím obchodního modelu přímého prodeje spotřebitelům, díky čemuž přináší personalizaci a skutečný smysl pro komunitu na trh, který byl dříve vnímán jako pouhé základní zboží. Pod vedením spoluzakladatelek a spoluředitelek Heather Hassonové a Triny Spearové se společnost rychle rozrostla na 1,6 milionu zákazníků a poprvé v historii vykázala tržby přes 100 milionů dolarů.

 

 

Společnost FIGS si díky svému zaměření na personalizaci a inovace rychle vydobyla vysoce ziskovou výhodu v oblasti zdravotnických oděvů. Díky tomuto zaměření si vybudovala věrné příznivce a pevnou komunitu "úžasných lidí", jak společnost nazývá své zákazníky, a nabízí investorům zajímavou investiční příležitost.

 

 

Oblíbené produkty

Společnost FIGS a její produkty, které mají k březnu 2021 skóre NPS (Net Promoter Score) +81, se těší, upřímně řečeno, ohromující oblibě zákazníků. NPS se pohybuje v rozmezí od -100 do +100 a číselně vyjadřuje, jak pravděpodobné je, že zákazník doporučí produkt nebo společnost svému příteli nebo kolegovi. Se skóre +81 má společnost FIGS v podstatě devět propagátorů svých produktů z každých deseti zákazníků. Což je upřímně naprosto šílené 🤨

 

Díky bezplatné reklamě z úst do úst, kterou zákazníci oceňují, a díky výkonné strategii přímého prodeje spotřebitelům se společnost FIGS může pochlubit působivými hrubými ziskovými maržemi, přestože teprve nedávno, v červnu tohoto roku, vstoupila na burzu. 

 

Jak Spear vysvětlil během vůbec prvního čtvrtletního hovoru k výsledkům hospodaření společnosti: "Na rozdíl od jiných společností vyrábějících zdravotnické oděvy nemusíme platit poplatky za licenci na naši značku někomu jinému a nemusíme odevzdávat podíl z našich příjmů prodejcům třetích stran. Díky tomu máme strukturálně zvýhodněnou hrubou marži, která ve druhém čtvrtletí dosáhla 73,3 %." Pokud se společnosti FIGS podaří udržet tyto hrubé ziskové marže přesahující 70 %, jak věří její vedení, bude mít solidní základ pro budoucí ziskovost.

 

Vedoucí postavení, malý podíl na trhu

Přestože se společnost FIGS rychle stala faktickým lídrem v oboru personalizovaných zdravotnických oděvů, je stále ve velmi rané fázi budování svého celkového tržního podílu. V jistém smyslu je to tedy pro investory tak trochu to nejlepší z obou světů, protože společnost prokazuje nepopiratelnou sílu značky, ale potřebuje více času, aby oslovila celý trh. Navzdory obratu 100 milionů dolarů za poslední čtvrtletí má společnost stále pouze 3% podíl na americkém trhu.

 

Celosvětový cílový oslovitelný trh zdravotnických oděvů bude do roku 2025 činit 86 miliard dolarů, a zdůraznila, že FIGS se bude muset stát skutečně globální značkou, aby dosáhla plného úspěchu. Společnost v současné době působí v Kanadě, Austrálii a Velké Británii, ale mezinárodní prodeje tvořily ve druhém čtvrtletí pouze 7,9 % tržeb společnosti. Přestože zbývající prostor pro mezinárodní růst je jednoduše obrovský, vedení společnosti přistupuje k expanzi rozvážně, podle jednotlivých zemí. Společnost FIGS tak chce celosvětově klást důraz na personalizaci a přizpůsobení a opírat se o ambasadory značky v každé zemi, kteří pomohou rozšířit povědomí o produktech společnosti.


Celkově se domnívám, že společnost FIGS nabízí investorům skutečně jedinečnou investiční příležitost do budoucna, a to díky své strategii personalizace a budování lifestylové značky v poněkud zapomenutém odvětví. Znovuobjevení a personalizace základního spotřebního zboží vedla k mnoha mimořádně úspěšným společnostem, od Starbucks přes Lululemon Athletica až po Etsy, a věřím, že FIGS má skvělou pozici pro pokračování této tradice.

 

Varování: tohle není investiční doporučení, tak se prosím řiďte vlastním rozumem.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

FIGS je super, jen jim asi chvíli potrvá, než dosáhnout toho, čeho potřebují

🧐🧐