S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

BlackRock zareagował na teorie spiskowe dotyczące udziału w upadku Luny, co powiedział inwestorom?

W mediach społecznościowych krążą informacje mówiące m.in. o tym, że BlackRock $BLK+0.4% i Citadel były zaangażowane w upadek $LUNAUSD-0.6% i TerraUSD. Token UST nadal znacznie odbiega od swojej wartości 1$, a Luna odnotowała rekordowy spadek z ATH 120$ do poziomu poniżej 1$.

BlackRock

Citadel Securities i BlackRock zdementowały pogłoski, jakoby to one stały za niedawnymi krachami tokenów LUNA i UST. Obie firmy inwestycyjne zareagowały na informacje o zaaranżowaniu przez nie katastrofy, które krążyły w mediach społecznościowych.

Firma BlackRock poinformowała na Twitterze, że nie ma nic wspólnego z załamaniem się rynku UST i że nie handluje UST. Citadel Securities wysłał do Forbesa e-mail, w którym również zaprzeczył, jakoby był zaangażowany w działalność TerraUSD. BlackRock wysłał osobną wiadomość e-mail z podobnym oświadczeniem.

Wiele mówi się o tym, dlaczego algorytmiczny stablecoin UST upadł wraz z tokenem LUNA. Niektórzy inwestorzy i analitycy rynkowi twierdzili, że za krachem stoją BlackRock i Citadel, twierdząc, że "gdy tylko BlackRock zainwestował w Circle (emitenta USDC), $UST stał się konkurentem, co nie było im na rękę.

Ich teoria jest następująca: firmy pożyczyły dużą ilość bitcoinów, część sprzedały, aby kupić UST, a resztę włożyły w shorty LUNA. Następnie zrzucili UST na krzywą, co spowodowało problemy z płynnością.

Współzałożyciel i dyrektor generalny OnChain Capital, Ran Neuner, mówił o tych pogłoskach w swoim programie i powiedział, że poprosił członków zarządu, aby przyszli i porozmawiali o tym bezpośrednio. Citadel wysłał do Ran wiadomość e-mail, w której stanowczo stwierdził, że nie handluje stablecoinami, w tym UST.

Krach przyciągnął nawet uwagę Sekretarz Skarbu USA Janet Yellen, która wezwała do uregulowania kwestii stablecoinów do końca roku. Widać wyraźnie, że wydarzenia na rynku kryptowalut zaczynają mieć szersze implikacje dla rynku, zwłaszcza że na rynek wchodzi coraz więcej inwestorów i instytucji. W związku z tym prawdopodobnie dojdzie do dalszych regulacji.

Stoja za tým?

Vote to see the results! 1 answer already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet