S&P 500 ^GSPC 5,059.84 -0.21%
Tesla TSLA $162.33 +12.20%
Amazon AMZN $177.33 -1.23%
Meta META $492.28 -0.77%
Apple AAPL $167.92 +0.61%
Nvidia NVDA $821.04 -0.39%
Microsoft MSFT $408.66 +0.27%
Alphabet GOOG $159.67 -0.16%

Te 3 akcje są obecnie masowo kupowane przez inwestorów z Wall Street

Indeks S&P 500 spadł o 17%, a indeks Dow Jones znajduje się 27% poniżej ATH. Z dostępnych danych wynika, że co 5-10 lat następuje spadek o około 20%. Nie muszę więc chyba wyjaśniać, dlaczego obecna sytuacja jest postrzegana przez inwestorów jako okazja do luksusowego zakupu. Nie należy jednak szukać tylko tych akcji, które przeżywają największe załamanie. Można je po prostu traktować jako okazję do lepszego zakupu. Znalazłem 3 akcje, które zdaniem analityków i ekspertów z Wall Street dokładnie to robią i są agresywnie wykupione.

Inwestorzy z Wall Street i ich transakcje są bacznie obserwowane przez cały świat finansów

PayPal

Pierwszą firmą, o której wspominają inwestorzy, jest PayPal $PYPL+0.1%

PayPal pokazał swój potencjał w sposób absolutnie dominujący po wejściu na giełdę w 2015 r. Jego wzrost wyniósł prawie 400%. Jednak od tego czasu uderzył w mur i ledwo przebija średnią rynkową.

Teraz jednak akcje PayPal spadły od początku roku o dodatkowe 60 punktów, więc jeśli wcześniej nie było Ci po drodze, to według Wall Street nadszedł czas, aby wejść na pokład. Cena jednej akcji jest obecnie niższa niż w marcu 2020 r., kiedy to nastąpił krach na rynku spowodowany wybuchem pandemii.

Z punktu widzenia liczb, najbardziej zdumiewającą rzeczą w spadku wartości PayPal jest jego obecna wycena. Spółka jest wyceniana na jedną z najniższych w historii wycen w relacji cena do wolnych przepływów pieniężnych. A z punktu widzenia wskaźnika ceny do sprzedaży (P/S) nigdy nie było taniej. Inwestorom wydaje się to podobać. Osobiście mam jednak pewien filozoficzny problem z systemem PayPal. Wydaje mi się, że prędzej czy później musi nastąpić drastyczna rewolucja w dziedzinie tych klasycznych metod płatności i pośredników.

Jednak Wall Street wydaje się być dość ufna wobec spółki. I jeśli się nie mylę, wielu użytkowników nawet tutaj, na Buliosie, popiera PayPal. Oni mogą wiedzieć więcej. 🚀

69% w skali roku. To jest solidny spadek

Mercado Libre

Inną firmą, którą WS darzy sympatią, wydaje się być często wspominana MercadoLibre $MELI-1.2%

Według analityków, nie trzeba się zbytnio zastanawiać nad kupnem akcji MercadoLibre po ich obecnej cenie. Przyszłe zyski znacznie przewyższają cenę, jakiej rynek żąda od inwestorów. Obecnie jego wartość jest o 60% niższa od najwyższego poziomu w historii. Ale nawet pomimo ogromnego spadku, to wciąż akcje, które biją rynek - od momentu wejścia na giełdę 15 lat temu wzrosły o ponad 2600%.

Gdybyś chciał kupić akcje MercadoLibre przy wycenie P/S poniżej pięciu, mógłbyś to zrobić tylko w dwóch momentach w historii - podczas Wielkiej Recesji i obecnie. Akcje MercadoLibre nie były tak tanie od ponad dekady.

Gdy firmy borykają się z problemami, ich wyceny są niskie. Jednak ostatnie kwartalne wyniki finansowe MercadoLibre nie wskazują na upadek firmy. Wręcz przeciwnie, sprzedaż w pierwszym kwartale 2022 roku wzrosła o 63% w porównaniu z rokiem poprzednim, liczba aktywnych kont wzrosła o 15%, a wartość towarów brutto skorygowana o wahania kursów walut (wartość przedmiotów sprzedawanych na rynku) wzrosła o prawie 32%.

Łączna wartość płatności w Mercado Pago wzrosła o 81% w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając kwotę ponad 25 mld USD. Co ważne, 68% tych płatności zostało dokonanych poza własnym portalem e-commerce MercoLibre. Oznacza to, że Mercado Pago staje się coraz bardziej powszechne. Kto więc skusi się na tego często wymienianego południowoamerykanina, nie powinien się wahać - czytamy w Wall Stret.

Najtańsza wycena od 10 lat!

Crocs

Przychody firmy Crocs $CROX-0.2% w pierwszym kwartale 2022 r. wzrosły o 18,5% w porównaniu z pierwszym kwartałem roku poprzedniego do 542 mln USD. Jednak niedawno firma przejęła inną spółkę, której była właścicielem przez część kwartału, Hey Dude, co przyniosło około 115 mln USD dodatkowej sprzedaży. Choć firma ta może wydawać się nieco zabawna, biorąc pod uwagę jej produkt, rzeczywistość jest zupełnie inna. W rzeczywistości jest to dość brutalny pogromca na wodach rynku finansowego. A rekin czuje krew... 🦈

Ponowne historyczne wyróżnienie

Crocs spodziewa się, że w 2022 roku osiągnie przychody w wysokości 3,5 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o ponad 50% w stosunku do roku 2021. Część tych przychodów pochodzi z przejęcia firmy Hey Dude za 2,5 miliarda dolarów, więc należy traktować ogólny wskaźnik wzrostu z przymrużeniem oka. Nadal jednak spodziewa się wzrostu organicznego o ponad 20%.

W ostatnich miesiącach akcje firmy Crocs spadły o 70%, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie zaledwie 3,4 mld USD. Innymi słowy, firma Crocs jest rentowna, jej sprzedaż wzrosła o ponad 50%, a jej cena jest mniejsza niż czterokrotność tegorocznego skorygowanego zysku operacyjnego. Trudno znaleźć bardziej interesujące połączenie wzrostu i wartości niż akcje Crocs.

Tak wyglądała lista trzech spółek, które według dostępnych artykułów, danych i zestawień rekomenduje obecnie znaczna liczba analityków i inwestorów z Wall Street. Wszystkie trzy są wyceniane według wartości historycznych. Już choćby z tego powodu są one warte uwagi.

Zastrzeżenie:Niniejsze opracowanie nie jest w żadnym wypadku rekomendacją inwestycyjną. Jest to wyłącznie moje podsumowanie akcji oparte na danych internetowych i kilku innych analizach. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem, który dzieli się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet