S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Te 3 akcje wydają się być najbezpieczniejszymi inwestycjami w krytycznym okresie rynkowym

Dzisiaj przeanalizujemy 3 akcje defensywne, które zapewnią Ci spokój i bezpieczeństwo w tych niepewnych czasach. Nie będziemy spekulować, czy lepiej jest zainwestować pieniądze w złoto, ropę naftową czy kryptowaluty, po prostu pozwolimy, aby liczby mówiły same za siebie i przedstawimy 3 popularne, ale defensywne akcje. Te najwyżej oceniane akcje defensywne mogą stanowić schronienie przed zmiennością.

Czy inwestujesz w akcje defensywne?

Osobiście posiadam kilka akcji defensywnych i oczywiście rozumiem inwestorów, którzy właśnie powiększają swoje pozycje, które na razie są prawdopodobnie na czerwonym tle, ale choć akcje wzrostowe często generują większe zyski i zwroty, wiążą się z poważnym ryzykiem, co obserwujemy obecnie w 2022 r. Wiele popularnych akcji, które gwałtownie wzrosły w okresie od połowy 2020 r. do 2021 r., załamało się, wciągając wzrostowy Nasdaq Composite w obszar korekty.

Inwestorzy nie powinni jednak tracić nadziei: akcje defensywne oferują znacznie większą stabilność podczas zmiennych warunków rynkowych.

Dlaczego inwestuję w akcje defensywne?

Mamy tu wiele zalet w porównaniu z akcjami wzrostowymi:

  1. Po pierwsze, zwykle muszą mieć wymierne zyski i przepływy pieniężne, które są wykorzystywane do wypłaty dywidendy, wykupu akcji lub rozwoju firmy poprzez kupowanie konkurentów.
  2. Dla inwestorów długoterminowych, niechętnych do podejmowania ryzyka, stabilny charakter i dywidenda składana z akcji defensywnych są idealne do osiągnięcia celów finansowych.
  3. Akcje defensywne mają również tendencję do dominowania na dużych rynkach, na których mają trwałą przewagę konkurencyjną. Są to również zazwyczaj firmy, których produkty i usługi są niezbędne w codziennym życiu ludzi.
  4. Gdy Rezerwa Federalna staje się bardziej agresywna w zacieśnianiu polityki, jak to miało miejsce ostatnio, akcje defensywne zazwyczaj nie są tak bardzo zagrożone.

Które 3 akcje defensywne mogą obecnie dobrze prosperować?

1. Lockheed Martin $LMT-0.2%

Dlaczego umieszczam tutaj $LMT-0.2%?

W obliczu rosnących napięć na świecie powinno być dla nas jasne, że przemysł zbrojeniowy i technologie wojskowe przeżyją boom. Z jednej strony mamy eskalację sytuacji na Ukrainie, następnie spekulacje na temat zagrożenia dla Finlandii i sojuszu NATO, a na koniec możliwy konflikt na linii Chiny - Tajwan. Myślę, że jest to całkiem spory zestaw argumentów, które przekonają Cię, że w najbliższej przyszłości zbrojenia będą się rozwijać w skali globalnej.

Lockheed Martin $LMT-0.2% to firma z branży bezpieczeństwa i lotnictwa, która prowadzi działalność w następujących segmentach: Lotnictwo i kosmonautyka, Pociski i kontrola ognia oraz Systemy obrotowe i misyjne. Firma produkuje zaawansowaną technologicznie broń i systemy obronne, ale najbardziej znana jest z myśliwców F-35. Firma $LMT-0.2% świadczy również szeroki zakres usług dla rządów na całym świecie.

  • Od początku roku spółka odnotowuje wzrost o 21%, co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu z resztą rynku.
  • Stopa dywidendy wynosi tu 2,54%.

Akcje defensywne charakteryzują się również dużymi bilansami i długą historią wypłacania i zwiększania dywidend, co również prowadzi do osiągania lepszych wyników w okresach zawirowań gospodarczych. Na przykład firma Lockheed Martin zwiększyła swoją kwartalną dywidendę o 7,7% do 2,80 USD na akcję na koniec 2021 r.

Lockheed jest przykładem tego, jak zachowują się akcje defensywne, gdy na rynku panuje bessa. Świadczą o tym lepsze wyniki indeksu S&P 500 zarówno pod względem wzrostu, jak i dywidendy.

2) Walmart $WMT+1.3%

Jedna z najbardziej dyskutowanych akcji konsumenckich/defensywnych, której nie można przegapić.

Walmart $WMT+1.3% to gigant w dziedzinie dóbr konsumpcyjnych, który odpowiada za około 9% całej sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych, według danych Global Intelligence. To naprawdę sporo, jeśli weźmie się pod uwagę rynek wielkości Stanów Zjednoczonych. To, co sprawia, że $WMT+1.3% jest tak silny, to częste innowacje. Te innowacyjne działania są kontynuowane do dziś, czego dowodem jest szybko rozwijający się handel elektroniczny oraz wprowadzenie Walmart Plus, programu członkowskiego, który ma zapewnić firmie konkurencyjność wobec Amazona i innych konkurentów.

  • Firma$WMT+1.3% z powodzeniem rozszerzyła swoją działalność na sklepy spożywcze, jedną z najszybciej rozwijających się części swojej działalności.

Niedawne zakłócenia w łańcuchu dostaw spowodowane pandemią spowodowały problemy dla wielu detalistów, którzy nie byli w stanie w pełni zaopatrzyć się w zapasy, co spowodowało, że ich przychody były niższe od zakładanych. Jednak firma $WMT+1.3% zdołała uniknąć tego problemu, ponieważ wyczarterowała własne statki z Azji i złożyła zamówienia z dużym wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że będzie w stanie zaspokoić potrzeby swoich klientów w okresie świątecznym (to posunięcie należy docenić, ponieważ dzięki swojemu proaktywnemu podejściu firma dobrze przetrwała pandemię).

Walmart z wielu powodów znajduje się na każdej krótkiej liście najlepszych akcji defensywnych na rynku. Po pierwsze, w okresie inflacji konsumenci preferują wartość i ilość, co oznacza, że sklepy dyskontowe odnotowują większy ruch. Podobnie, w okresach spowolnienia gospodarczego obserwuje się wzrost aktywności, co również wynika z niskich cen.

W rezultacie od wielu lat firma $WMT+1.3% konsekwentnie zwiększa swoje przychody, zyski, wolne przepływy pieniężne - pieniądze pozostałe po opłaceniu kosztów operacyjnych i nakładów inwestycyjnych - marże i dywidendy. To również dlatego Walmart z powodzeniem poradził sobie z wieloma wyzwaniami, w tym z Wielką Recesją, sporem handlowym między USA a Chinami oraz niedawnymi problemami związanymi z pandemią.

  • Na koniec nie można zapomnieć o dywidendzie, która wynosi 1,52%.

3. Grupa UnitedHealth $UNH+0.2%

Co to jest ta akcja za 480 dolarów?

Jestem pewien, że wielu z moich czytelników już wie, że w normalnej sytuacji na tej liście obronnej znalazłyby się Coca-Cola, Phillip Morris i jeszcze jakaś wisienka na torcie. Dziś, nie powtarzając się, chcę przedstawić Wam kilka innych możliwości. Dlaczego moją wisienką na torcie jest dziś $UNH+0.2%?

UnitedHealth Group $UNH+0.2% jest firmą ubezpieczeniową, która oferuje szeroki zakres produktów i usług za pośrednictwem platformy UnitedHealthcare.

$UNH+0.2% jest jedną z najlepszych akcji defensywnych, ponieważ przychody spółki są w ostatecznym rozrachunku powiązane z ogólnymi wydatkami na opiekę zdrowotną. Jest to kolejny trend, który nadal się rozwija, niezależnie od wyników całej gospodarki. Jest to spowodowane przede wszystkim starzeniem się społeczeństwa, ciągłym wprowadzaniem innowacji w zakresie nowych metod leczenia i usług oraz rosnącym wsparciem rządowym w zakresie dotowania wydatków na opiekę zdrowotną.

Interesujące fakty dotyczące wzrostu w tym sektorze:

W 1970 r. wydatki na opiekę zdrowotną per capita wynosiły średnio około 350 USD rocznie.

Obecnie wydatki na jednego mieszkańca wynoszą około 12 000 USD rocznie.

Rosnące koszty opieki zdrowotnej stanowią poważne wyzwanie dla gospodarstw domowych i rządów, a jednocześnie przynoszą korzyści firmom takim jak $UNH+0.2%. W segmencie ubezpieczeń zdrowotnych UnitedHealth, który zapewnia opiekę zdrowotną poprzez partnerstwo z pracodawcami i rządami, jest zdecydowanym liderem z około 150 milionami członków.

Mimo że pandemia stanowiła pewne wyzwanie, zwłaszcza że wiele osób straciło ubezpieczenie zdrowotne w związku ze zmianą statusu zatrudnienia, firma zdołała już przeprowadzić imponującą odbudowę. W roku obrotowym 2021 przychody wzrosły o prawie 12% w stosunku do roku poprzedniego, a zyski operacyjne o 7,1%. Firma wykazała również 23,9 mld USD w gotówce - o 20,8% więcej niż rok wcześniej.

Na zakończenie chcę Was zapytać:

Czy inwestujesz w akcje defensywne?

Które akcje defensywne są dla Ciebie najlepsze?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet