S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Předpověď: Akcie PayPal by do konce příštího roku mohly na základě této predikce udělat zhodnocení až 100 %

Většina trhu zjevně očekáváná, že budou mít akcie společnosti PayPal $PYPL+0.7% v budoucnu problémy, což reflektovaly akcie, které letos akcie propadly o více něž 60 %. Přesto ale investoři neberou plně na vědomí silné stránky společnosti. Domnívám se totiž, že trh nyní akcie podhodnocuje do té míry, že se jejich hodnota může do konce příštího roku snadno zdvojnásobit.

PayPal provozujíce finanční služby v podobě internetového platebního systému.

Pozitivní katalyzátory

PayPal $PYPL+0.7% má několik silných pozitivních katalyzátorů. Ačkoli spotřebitelé v současné době utrácejí méně svých peněz za elektronické obchodování, očekávám, že se tento trend v dlouhodobém horizontu obrátí. Věřím totiž, že "poté, co se nabaží cestování na dovolenou, stravování v restauracích a nakupování v kamenných obchodech", což se jim po většinu posledních dvou let nedařilo, budou opět utrácet vyšší procento svých peněz za elektronické obchodování. A PayPal jako platforma pro digitální platby bude mít velmi dobrou pozici, aby z tohoto trendu těžil.

Společnost totiž bude moci díky nadcházející integraci se společností Amazon těžit z nárůstu výdajů na elektronické obchodování mnohem více než kdykoli předtím.

Co se týče makroekonomického vývoje, inflace společnosti PayPal uškodila, uvedl generální ředitel společnosti Daniel Schulman na konferenčním hovoru k výsledkům společnosti za 1. čtvrtletí, který se konal 27. dubna. Vzhledem k tomu, že mnozí a pravděpodobně většina odborníků tvrdí, že inflace v USA dosáhla svého vrcholu, nižší inflace by měla pomoci zlepšit výsledky společnosti PayPal do budoucna.

Pětiletý graf akcie PayPal, Zdroj: Google Finance 

Jak se akcie PYPL mohou zdvojnásobit

Domnívám se, že analytici pravděpodobně podceňují dopad nadcházející integrace s Amazonem na PayPal, protože tato dohoda pravděpodobně výrazně změní pravidla hry pro akcie PYPL. Mezitím, jak jsem psal v předchozích sloupcích, si myslím, že trh se příliš obává možnosti zničující recese.

Proto očekávám, že zisk na akcii (EPS)společnosti PayPal v roce 2023 se bude blížit nejvyššímu odhadu, který uvádějí analytici pokrývající akcie. Nejvíce optimistický analytik předpovídá, že zisk na akcii společnosti dosáhne 6,19 USD. Já se přikláním k odhadu zisku na akcii v roce 2023 ve výši 6 USD. A domnívám se, že akcie PYPL by vzhledem k silnému růstu a vysoké ziskovosti společnosti PayPal měly získat prémiový násobek ceny a zisku (P/E) ve výši 25násobku. Díky této kombinaci by akcie do konce příštího roku dosáhly hodnoty 150 USD oproti současné úrovni kolem 75 USD.

Vzhledem k rychlému růstu společnosti PayPal, vysoké ziskovosti, pozitivním katalyzátorům a potenciálu zdvojnásobení do konce roku 2023 by byla chyba nevyužít příležitosti, kterou akcie nyní nabízejí. 

Očekávání ohledně PYPL jsou nyní dost nízká a proto společnost může spíše pozitivně překvapit. Článek neslouží jako investiční doporučení a případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Myšlenku zdvojnásobení hodnoty akcie jsem čerpal od analytika jménem Larry Ramer. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 604 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

@ptrk_drzn to by nebylo špatné, co říkáš? :DD

jooo, třeba se konečně zazelenalo 😀😀

měl bys přikoupit hele 😉

Otázka, co na to "pan trh"

jasně, to bude samozřejmě rozhodující :dd

Trošku bláhové, ale nic není nemožné...

Společnost stále může pozitivně překvapit