S&P 500 ^GSPC
5,030.73
-0.41%
Nvidia NVDA
$845.09
-3.32%
Amazon AMZN
$181.16
-1.18%
Meta META
$494.98
-0.96%
Alphabet GOOG
$156.99
+0.63%
Apple AAPL
$168.34
-0.61%
Tesla TSLA
$156.22
-0.57%
Microsoft MSFT
$412.75
-0.44%

Przewidywania: akcje PayPal mogą zyskać na wartości nawet 100% do końca przyszłego roku na podstawie tej prognozy

Większość rynku najwyraźniej spodziewała się, że akcje PayPal $PYPL+0.0% będą miały problemy w przyszłości, co znalazło odzwierciedlenie w spadku akcji firmy o ponad 60% w tym roku. Inwestorzy nie doceniają jednak w pełni mocnych stron firmy. Uważam, że rynek obecnie nie docenia akcji do tego stopnia, że do końca przyszłego roku ich wartość może się podwoić.

PayPal prowadzi usługi finansowe w formie systemu płatności online.

Pozytywne katalizatory

PayPal $PYPL+0.0% ma kilka silnych pozytywnych katalizatorów. Chociaż konsumenci wydają obecnie mniej pieniędzy na handel elektroniczny, spodziewam się, że w dłuższej perspektywie trend ten ulegnie odwróceniu. Uważam wręcz, że "kiedy już znudzą się podróżowaniem na wakacje, jedzeniem w restauracjach i robieniem zakupów w sklepach tradycyjnych", co nie udawało im się przez większość ostatnich dwóch lat, ponownie wydadzą większą część swoich pieniędzy na handel elektroniczny. A PayPal jako platforma płatności cyfrowych będzie miał bardzo dobrą pozycję, by skorzystać z tego trendu.

Dzięki planowanej integracji zserwisem Amazon firma będziemogła w jeszcze większym stopniu niż dotychczas korzystać ze wzrostu wydatków w handlu elektronicznym.

W ujęciu makroekonomicznym, inflacja zaszkodziła firmie PayPal, powiedział prezes Daniel Schulman podczas telekonferencji dotyczącej wyników finansowych za I kwartał, która odbyła się 27 kwietnia. Ponieważ wielu, a prawdopodobnie większość ekspertów twierdzi, że inflacja w Stanach Zjednoczonych osiągnęła swój szczyt, niższa inflacja powinna pomóc w poprawie wyników PayPal w przyszłości.

Pięcioletni wykres akcji PayPal , Źródło.

Jak akcje PYPL mogą się podwoić

Sądzę, że analitycy nie doceniają wpływu zbliżającej się integracji z Amazonem na PayPal, ponieważ umowa ta prawdopodobnie znacząco zmieni zasady gry dla akcji PYPL. Tymczasem, jak pisałem w poprzednich felietonach, uważam, że rynek zbytnio przejmuje się możliwością wystąpienia wyniszczającej recesji.

Dlatego teżspodziewam się, że zysk na akcję (EPS) PayPala w 2023 roku będzie zbliżony do najwyższych szacunków analityków oceniających akcję . Najbardziej optymistyczny analityk przewiduje, że zysk na akcję spółki wyniesie 6,19 USD. Skłaniam się ku szacunkowi zysku na akcję w 2023 r. na poziomie 6 USD. Uważam, że akcje PYPL powinny osiągnąć 25-krotność wskaźnika ceny do zysku(P/E), biorąc pod uwagę silny wzrost i wysoką rentowność PayPal. Takie połączenie doprowadziłoby akcje do poziomu 150 USD do końca przyszłego roku w porównaniu z obecnym poziomem około 75 USD.

Biorąc pod uwagę szybki wzrost PayPala, wysoką rentowność, pozytywne katalizatory i potencjał podwojenia wartości do końca 2023 roku, błędem byłoby niewykorzystanie okazji, jaką stwarzają obecnie akcje.

Oczekiwania wobec PYPL są obecnie dość niskie i dlatego spółka może zaskoczyć dość pozytywnie. Artykuł nie służy jako rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Pomysł podwojenia wartości akcji zaczerpnąłem od analityka Larry'ego Ramera.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet