S&P 500 ^GSPC 4,992.57 +0.51%
Tesla TSLA $142.11 -3.36%
Nvidia NVDA $784.82 +2.99%
Alphabet GOOG $157.78 +1.32%
Amazon AMZN $175.46 +0.48%
Apple AAPL $165.62 +0.37%
Meta META $480.46 -0.13%
Microsoft MSFT $398.99 -0.03%

Czy najgorsze już za Meta Stock?

Kiedyś była to popularna spółka wzrostowa, na której inwestorzy mogli polegać. Dziś jednak nasze spojrzenie na tego giganta sieci społecznościowych jest zupełnie inne. Spółka-matka Facebooka spadła w tym roku o ponad 42%. Akcje wzrostowe w tym roku zgarniają wszystko. Wygląda jednak na to, że najgorsze może być już za nami.

Meta i jej projektmetawersja

W ciągu ostatniego miesiąca akcje Meta Platforms $FB+0.5% spadły o 12%, jednak Meta ma za sobą całkiem solidny raport owynikach. Tak więc, krótko mówiąc, choć niektórzy wstępnie oceniali firmę, walczyła ona na kilku kluczowych frontach i osiągnęła zadowalające wyniki. Inwestorzy byli najbardziej zainteresowani liczbą dziennych aktywnych użytkowników, która wyniosła 1,96 miliarda, nieznacznie przekraczając szacunki Wall Street. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników była nieco niższa i wyniosła 2,94 mld, podczas gdy analitycy spodziewali się 2,97 mld. Firma osiągnęła również lepsze wyniki w zakresie przychodów na użytkownika, które wyniosły średnio 9,54 USD w porównaniu z oczekiwanymi 9,50 USD.

To dlatego akcje FB skoczyły o 18%, ponieważ wyniki z łatwością przekroczyły poprzeczkę, którą inwestorzy postawili sobie przed raportem. Czy firma znana wcześniej jako Facebook może nadal wygrywać na Wall Street, prezentując solidny, ale nie nadzwyczajny raport finansowy?

https://twitter.com/TSOH_Investing/status/1521122318759698434

Meta Platforms przechodzi obecnie szaloną transformację. Niedawno firma zmieniła nazwę i zmienia również kierunek działania - z platformy mediów społecznościowych przekształca się w metawersum, które , jak ma nadzieję prezes Mark Zuckerberg, zrewolucjonizuje jej działalność. Chociaż firma przechodzi obecnie transformację, akcje FB w najbliższej przyszłości raczej nie będą wielkim zwycięzcą. Jest to inwestowanie ogromnych pieniędzy w przyszłość i potrzeba czasu, aby te inwestycje się zwróciły. Jednak największe straty Facebook może mieć już za sobą. Jeśli wierzysz w metawersję, to FB jest prawdopodobnie obowiązkową pozycją w Twoim portfolio. Firma oferuje jednak o wiele więcej.

Traktuję akcje firmy Meta jako inwestycję długoterminową i polecam wszystkim robić to samo. Na koniec chciałbym zaznaczyć, że nie jest to rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia. Wszystkie liczby podane w artykule zaczerpnąłem od analityka Patricka Sandersa.

Jaký je váš pohled na akcie Meta?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet