S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Sprzedaj, zanim będzie za późno: Istnieje duże prawdopodobieństwo dalszych spadków akcji SoFi w krótkim terminie

Akcje SoFi Technologies $SOFI+0.3% to jedna z tych akcji wzrostowych, w przypadku których można się powoli zastanawiać, czy nie nadszedł wreszcie czas na zakup. Akcje firmy, podobnie jak innych tytułów technologicznych typu not-for-profit, są obecnie notowane poniżej poziomu z IPO z 2020 r., a perspektywy na przyszłość nie są zbyt optymistyczne. W tym artykule przedstawiłem główne problemy, z którymi boryka się SoFi i które nadal będą negatywnie wpływać na cenę akcji.

SoFi jest amerykańską firmą zajmującą się finansami osobistymi i bankiem internetowym.

Do tej pory w tym roku SoFi zanotowała spadek o prawie 63%.

W momencie pisania tego tekstu, akcje SoFi $SOFI+0.3% są notowane na poziomie około 5,50 USD. Gwałtowny spadek o ponad 20% w ciągu ostatniego miesiąca spycha SoFi Technologies na niebezpieczne terytorium. Problem SoFi polega częściowo na tym, że ucieczka do akcji wzrostowych związanych z technologią szkodzi jej. Latem ubiegłego roku, gdy firma SOFI weszła na giełdę, można było kupić jej akcje po 25 dolarów za sztukę, ale obecnie akcje spółek technologicznych ogólnie tracą na wartości.

SoFi ucierpiała również z powodu przedłużenia moratoriumna spłatę federalnych kredytów studenckich o kolejne cztery miesiące, do 31 sierpnia. Bez napływu płatności z tytułu kredytów studenckich SoFi nadal spłaca koszty tych kredytów, nie uzyskując żadnych przychodów. I nie zdziwiłbym się, gdyby moratorium zostało ponownie przedłużone.

Wykres roczny akcji SoFi , Źródło:Google Finance

Wyniki finansowe za pierwszy kwartał zostały omyłkowo opublikowane trzy godziny wcześniej 10 maja z powodu błędu ludzkiego, co doprowadziło do spadku akcji SOFI. Jednak sama wiadomość nie była zła. Przychody w wysokości 322 mln USD przekroczyły oczekiwania analityków, którzy spodziewali się 286 mln USD. Strata na akcję wyniosła 14 centów, co było wynikiem o 1 grosz lepszym od oczekiwań ulicy. Rozczarowująca prognoza na drugi kwartał mieściła się w przedziale od 330 do 340 mln USD. Analitycy spodziewali się średnio 343,7 mln USD.

Wniosek jest taki, że w dłuższej perspektywie akcje Sofi mogą nie być wcale złą inwestycją, ale obecna sytuacja rynkowa sprawia, że patrzę na nie nieco bardziej sceptycznym okiem. Należy pamiętać, że przewidzenie ceny akcji w krótkim okresie jest prawie niemożliwe, dlatego o wiele bardziej sensowne jest analizowanie spółki z perspektywy długoterminowej. Na koniec chciałbym zaznaczyć, że nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Informacje zawarte w tym artykule zaczerpnąłem z InvestorPlace.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet