S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Tesla jest wygodniejsza w zakupie niż kiedykolwiek, więc korzystajmy z tego.

W ostatnich miesiącach akcjonariusze Tesli mogą czuć się niepewnie ze względu na zmienność kursu, a dotyczy to zwłaszcza tych, którzy kupili akcje w ciągu ostatnich dwóch lat. W okresie od listopada 2019 r. do listopada 2021 r. akcje TSLA zyskają aż 1700%. Jednak obecnie cena spadła poniżej 800 USD za akcję i może się wydawać, że jest to dobry moment na zakup. Ale jak jest naprawdę?

Tesla

Wszyscy zapewne wiedzą, że ta firma produkująca samochody elektryczne borykała się kiedyś z problemami, ale w ostatnich latach ustabilizowała się i wraz ze swoim właścicielem Elonem Muskiem zaczęła osiągać bardzo ciekawe wyniki. Cieszy również inwestorów i przynosi niesamowite zyski.

Jednak jego wysoka cena zaczęła odstraszać mniejszych inwestorów i nikt nie był pewien, czy to dobra inwestycja. Jednak obecnie ceny spadły, co stwarza okazję do zakupu akcji z dużym dyskontem. Ale pytanie brzmi, czy warto...

Zmienność rynku

Po pierwsze, przyjrzyjmy się obecnej zmienności rynku. Obecnie we wszystkich sektorach występuje tak wiele problemów, że prawie niemożliwe jest przewidzenie, jak zachowają się jakiekolwiek akcje, ponieważ każde wydarzenie może zmienić wszystko w bardzo krótkim czasie.

Nieustannie pojawiają się obawy o wzrost stóp procentowych w połączeniu z inflacją, jakiej nie widzieliśmy od dziesięcioleci. Wojna na Ukrainie spowodowała ogromne niedobory i wysokie ceny surowców i materiałów, a embargo nałożone na Rosję wywołało europejski kryzys energetyczny. Ceny benzyny w USA osiągnęły historyczny poziom. Utrzymujące się niedobory półprzewodników nadal paraliżują branżę motoryzacyjną. Pandemia wirusa Covid-19 jeszcze się nie zakończyła, a duże obszary Chin zostały zamknięte, co dodatkowo wpływa na globalne łańcuchy dostaw.

Wszystkie te czynniki spowodowały, że rok był trudny dla rynku akcji, a szczególnie mocno odczuły to akcje spółek wzrostowych (takich jak TSLA). Ta sytuacja nie będzie trwać wiecznie, ale z pewnością będzie się utrzymywać jeszcze przez jakiś czas.

https://www.youtube.com/watch?v=pjiVKhvR3j0

Tesla będzie dominować

Firma pozostaje światowym liderem w dziedzinie pojazdów elektrycznych z prawie 14-procentowym udziałem w rynku.

  • W miarę jak na całym świecie (w tym w USA) wchodzą w życie przepisy dotyczące ograniczenia emisji dwutlenku węgla, popularność samochodów elektrycznych gwałtownie rośnie.
  • Niespotykanie wysokie ceny benzyny nie przeszkadzają konsumentom, którzy coraz częściej szukają sposobów na obniżenie kosztów.
  • W raporcie z marca 2022 r. oszacowano, że do 2028 r. wartość światowego rynku pojazdów elektrycznych osiągnie 354,8 mld USD. Stanowi to wzrost o 19%.
  • Oczekuje się, że firma Telsa wykorzysta swoją pozycję lidera na rynku pojazdów elektrycznych i nadal będzie utrzymywać swoją dominację.

Innymi słowy, długoterminowe perspektywy wzrostu Tesli jako firmy są doskonałe.

  • W 2015 r. światowy rynek pojazdów elektrycznych typu plug-in liczył prawie 540 000 pojazdów. Znaczący udział miała w tym Tesla, mimo że nie ogłoszono jeszcze przystępnego cenowo Modelu 3.
  • W 2021 roku, gdy w kilku gigafaktoriach produkowano EV, Tesla dostarczyła ponad 936 000 pojazdów. Prawie dwukrotnie większa niż światowa produkcja pojazdów elektrycznych zaledwie siedem lat temu.

https://twitter.com/Tesla/status/1516891846437388288

Właściwy moment na zakup akcji TSLA

Jeśli szukasz krótkoterminowych i szybkich zysków, akcje $TSLA-2.0% mogą być teraz ryzykowne.

Osoby, które chcą skorzystać z długoterminowego wzrostu, mają o wiele bardziej przekonujące argumenty za zakupem akcji tej firmy. Zwłaszcza przy obecnej cenie, która jest więcej niż korzystna.

Osobiście śledzę losy spółki Tesla i mam ją w swoim portfelu. Jednocześnie pokładam w nim dużą wiarę i jestem przekonany, że w przyszłości będziemy mogli odnotować wzrost i zyski. Dlatego uważam, że teraz jest dobry czas na inwestowanie.

Kupujete akcie Tesly pod 800$ za kus ?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet