@halasz13

Existuje mnoho způsobů, jak na akciovém trhu investovat. Pokud však hledáte investici s nízkým rizikem a vysokým výnosem, pak byste zde mohli najít to, co potřebujete.

Alibaba

Nynější pokles trhu nám mimo jiné přináší i spoustu možností k nákupu velmi kvalitních společností za velmi příznivou cenu, které nám při včasné investici mohou v budoucnu vytvořit slušné zisky.

 

1. Alibaba Group $BABA 

Alibaba Group je nadnárodní společnost zabývající se elektronickým obchodem se sídlem v Číně, kterou založil Jack Ma. Společnost je jedním z největších maloobchodních prodejců na světě a v poslední době expanduje do dalších odvětví, jako je zábava, finance atd...

 • Podle internetových žebříčků Alexa má společnost nejznámější internetové nákupní stránky, které patří k celosvětově nejnavštěvovanějším. 
 • Má také mnoho dalších stránek, které nabízejí služby, jako je Alipay pro zpracování plateb nebo Youku pro streamování videa.

https://twitter.com/AlibabaGroup/status/1496822661778788352

Posledních několik let však bylo pro společnost problematických kvůli regulačním zásahům. Čínská vláda uložila společnosti Alibaba vysoké pokuty a přitvrdila, aby domácí společnost ochránila.

 • Nedávné zprávy však naznačují, že vláda zmírňuje své regulace a uvědomuje si, že Alibaba je pro ekonomiku země nesmírně cenná.
 • Nedávno Peking a americké regulační orgány jednaly o logistice umožnění kontrol na místě ze strany amerických regulátorů cenných papírů v čínských společnostech kótovaných na amerických burzách.

Ceny akcií jsou stlačené a nikdy nebyla lepší doba pro investici do této společnosti než nyní.

 

2. Prologis $PLD 

Prologis je globální společnost specializující se na vlastnictví a správu distribučních center, skladů a logistických budov. Poskytuje podnikům zázemí pro skladování zboží a jeho efektivní distribuci. 

 • Společnosti lze strukturovat jako REIT neboli realitní investiční fond, který se zaměřuje na nemovitostní aktiva a většinu svých zisků rozděluje akcionářům. 
 • REITs jsou oblíbené u investorů, kteří chtějí zvýšit své finanční prostředky, aniž by na sebe nabalovali příliš velké riziko. 

https://www.youtube.com/watch?v=Xcb6OIE5Jtc

Společnost Prologis investuje do několika nemovitostí, které mají nabídnout nárůst nabídky prostor v budovách souvisejících s logistikou, které bude v současné době poptávat elektronický obchod. To bude pro společnost a její hospodářský výsledek přínosem.

 • Společnosti Prologis se daří velmi dobře, jak ukázaly výsledky za první čtvrtletí, které byly zveřejněny minulý měsíc. 
 • Ve všech klíčových ukazatelích se společnosti podařilo překonat všechny odhady analytiků.
 • Získala 834 milionů dolarů z provozní činnosti a za dané období vykázala zisk 1,09 dolaru na akcii. 
 • Tržby v tomto období dosáhly 1,22 miliardy dolarů. 
 • Společnost také zvýšila svůj celoroční výhled finančních prostředků z provozní činnosti na 5,10 až 5,16 USD na akcii.

 

3. Costco Wholesale $COST 

Costco Wholesale je řetězec obchodů ve Spojených státech a Kanadě. Costco je součástí americké kultury již desítky let. Stala se také jednou z celosvětově nejznámějších značek, kterou si oblíbilo více než 111 milionů lidí po celém světě. Společnost Costco je známá svými nízkými cenami a vysoce kvalitním zbožím, což z ní činí jednoho z nejoblíbenějších maloobchodních prodejců v Severní Americe.

Costco
 • Inflace je v USA na historickém maximu, takže pokud plánujete vytvořit dlouhodobé investiční portfolio, mělo by v něm být zahrnuto i Costco.
 • I když se většina spotřebitelů odklání od drahých výrobků, stále budou navštěvovat místní Costco pro své základní potřeby.
 • Jednoduše řečeno Costco tu prostě bude a díky svému obchodnímu modelu by v následujících letech mělo růst.

 

4. Monday.com $MNDY 

Monday.com je platforma, která pomáhá společnostem řídit jejich digitální pracovní sílu. Poskytuje cloudovou platformu pro správu práce, projektů a úkolů pro digitální pracovníky v kanceláři nebo na dálku.

 • Poskytuje několik funkcí, jako je plánování, upomínky a sledování času. 
 • Software mohou používat zaměstnavatelé nebo zaměstnanci, kteří potřebují snadno řídit svůj pracovní nebo osobní život. 
 • Kvůli pandemii přechází stále více firem na model práce na dálku nebo na hybridní model.

https://twitter.com/mondaydotcom/status/1524740833756471297

Funkce Monday umožňují bezproblémovou integraci s mnoha druhy různých aplikací. To je důležité pro HR týmy, marketingová oddělení a další, kteří mohou potřebovat data z LinkedIn nebo Hubspotu. Pro podniky je velmi běžné integrovat data z různých platforem a pracovních postupů.

Akciovému trhu jako celku se v poslední době příliš nedaří. Proto jsou akcie k dispozici s výraznou slevou a mohou být vhodné k nákupu

 

Pokud vás tento článek zaujal, tak budu rád když se podíváte na 2. část, kde se podíváme na další 3 společnosti, které jsou také vhodnou volbou do každého portfolia díky svým nízkým cenám.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.
Discussion
@majky 2d

$COST by som asi momentálne na PE 40 nekupoval, určite by som radšej využil na nákup prepady technologických firiem.

@halasz13 2d

V tuhle chvíli bych také kupoval zlevněné technologické, ale zároveň je potřeba je pečlivě vybrat. $COST věřím i kvůli tomu, že se teď vše zdražuje a jejich obchodní model by jim mohl přilákat zákazníky a slušné příjmy, ale je to jen úvaha.

@majky 2d

Proti spoločnosti ako takej nemám výhrady. Ale na tomto ocenení určite nie. Je to nízko-maržový biznis a spoločnosť rastie 5%-10%. Napríklad taký $GOOG sa obchoduje za polovicu!

@semen33 2d

O $MNDY jsem toho nikdy moc neslyšel, ale zbytek jsou poměrně známé a zavedené společnosti.

@halasz13 2d

Já mám radši investice do společností, které jsou nějakým způsobem zavedené a kvalitní.

@kotej 2d

Jediné čeho se bojím jsou regulace u čínských společností. Kdyby je tolik neomezovala vláda, tak bych jich měl v portfoliu několik.

@halasz13 2d

Je to obrovská překážka a také to tak vnímám, ale myslím si, že zrovna u $BABA potřebují aby proudily peníze a proto regulace zmírní.

@kotej 2d

Doufejme, že ano, protože jsem Alibabu nakupoval :D

@snoblik22 2d

Zajímavý výběr společností :) Většinu z nich v portfoliu mám.

@halasz13 2d

Děkuji, také mám :))

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇