S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Tyto 3 dividendové akcie se považují za nejbezpečnější možnosti na trhu

Vyhlídky na nadcházející zvýšení úrokových sazeb a možnou ekonomickou recesi otřásly v posledních měsících finančními trhy. Rostoucí pasivní příjem však může investorům odvést pozornost od jejich nerealizovaných ztrát v poklesu trhu, jako je ten současný. Dnes vám představím 3 akcie, které mohou investorům s příjmem poskytnout bezpečnější, tržní a rostoucí pasivní příjem.

Myslím si, že budete překvapeni, které akcie jsou považovány za dividendové a zároveň nejbezpečnější.

Pokud hledáte společnosti, které jsou bezpečné z pohledu udržitelnosti a růstu dividend, který je samozřejmě okořeněn sice slabším, ale také stabilním růstem, tak mám pro vás 3 typy:

1. Enterprise Products Partners $EPD-0.6% 

Dividenda 7,07%

Se systémem více než 50 000 mil zemního plynu, kapalného zemního plynu, ropy, petrochemikálií a rafinovaných produktů je hlavní komanditní společnost Enterprise Products Partners $EPD-0.6% jednou z největších společností ''středního proudu'' na světě.

Vzhledem k tomu, že suroviny Enterprise Products Partners infrastrukturní přepravy a obchody jsou používány v čemkoli, co používá petrochemikálie (to je spousta věcí), poptávka po jeho infrastruktuře nikam v dohledné době nezmizí. Ve skutečnosti globální hospodářský růst a populační růst povedou ke zvýšení celkové poptávky po potrubí Enterprise Products Partners do roku 2040.

  • Díky tomu je pravděpodobné, že čtvrtletní distribuce společnosti Enterprise Products Partners bude v nadcházejících letech stavět na své 23leté růstové šňůře s nízkým jednociferným nárůstem každý rok.
  • Na základě mnoha pozitivních faktorů se předpokládá, že aktuální dividenda (7,07%) bude udržitelná i nadále.

U společnosti neočekávejte 30% ročně po dobu 10 let a ani nic podobného, celý systém a model je vytvořen tak, aby společnost rostla jednociferným a stabilním tempem a měla udržitelnou dividendu.

2. A.O. Smith $AOS+0.4% 

Dividenda zde činní 1,9%

  • Koupání, mytí, průmyslové využití a poptávka po ohřívačích teplé vody je základní aspekt pro fungování, alespoň pro většinu lidí😄. Právě proto se trh domnívá, že právě $AOS+0.4% patří mezi stálice a dividendové ''držáky''.

Stejně tak jako roste zájem o elektrické vozy a nebo nemovitosti napříč světem, tak dost podobně je na tom i poptávka v tomto odvětví. V nadcházejících letech se očekává, že je systém nastaven tak, aby rostla poptávka. To je základní teze, která činí výrobce ohřívačů vody a kotlů pro obytné a komerční budovy.

V tomto odvětví se předpokládá růst okolo 5,1% ročně ještě dalších pár let. $AOS+0.4% jakožto lídr má predikovaný růst přes 8% ročně až do roku 2025-2028 (záleží na udržitelnosti poptávky).

A s výplatním poměrem dividend ve výši 35,1% v roce 2021 se zdá, že Dividendový aristokrat je připraven prodloužit svou historii 29 po sobě jdoucích let růstu dividend. Tento zvládnutelný výplatní poměr by se měl v dohledné budoucnosti promítnout do vysokého jednociferného ročního růstu dividend. 

3. Lowe's $LOW-1.4% 

Dividenda 1,63%

Lowe's $LOW-1.4% je druhým největším maloobchodním prodejcem domácích potřeb hned za Home Depot. Společnost má víc jak 2200 obchodů s domácími potřebami v USA a Kanadě. Investiční téze společnosti spočívá v tom, že Lowe's může využít sílu své značky v roztříštěném, ale masivním sektoru vylepšení bydlení ve výši 900 miliard dolarů.

Bez ohledu na to, co ekonomika udělala za posledních 59 let, Lowe's zvýšila výplatu dividend svým akcionářům, čímž se stala dividendovým králem. Na základě úspěšného růstu během posledních 5 let se očekává, že nebude problém dividendu i nadále navyšovat.

  • Analytici očekávají, že Lowe's bude v příštích pěti letech produkovat 14,5% roční růst zisku.
  • Institucionální investoři a hedgeové fondy vlastní až 75,46 % akcií společnosti.

Aktuální cena akcie se pohybuje okolo 196$, předpokládá se růst až na hodnoty 240$ za akcii, což nám dává stále velký prostor pro případný růst.

Na závěr se vás chci zeptat zda vlastníte nebo přemýšlíte o investici do jedné ze zmíněných společností. Jak je známo tak dividendové akcie překonávají řadu růstových akcií v průběhu let. Investujete do dividendových akcií? Osobně to mám aktuálně tak, že až z 50% portfolia mám výplaty dividend (některé investice jsou zaměřeny především na dividendy a zbytek jsou zvolené růstové společnosti doprovázené dividendou).

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 897 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

fajn výběr 👍

V  LOW uz mam docela peknou pozici, ale na techto cenach se rozhodne nebudu branit jeste neco navysit. Myslim, ze rust kolem 10% je s ohledem na pricing power a aktualni cenu nemovitosti docela realny, za tech cca 15% bych se taky nezlobil, ale s ohledem na valuaci tak vysoky rust mozna ani nebude nutny. Startovaci yield neni zadny terno, ale navysuji to moc pekne, takze to za par let predezene firmy ala CAH, T, IBM ktere v lepsim pripade pridavaji o cent:)

Za jakou cenu jste podchytil $LOW-1.4%?😎 Za mě je to slušná dlouhodobá pozice.

Je to pro me jedna z nejnovejsich firem, kterou jsem nejaky cas sledoval, takze jsem nekdy loni zacal nakupovat za 188 a prumer mam kolem dnesni ceny. Puvodne jsme mel vyhlidnute spise HD, ale tam bych tehdy platil premium, tak se casem uvidi, jestli jsem neudelal spatne. 

Pro me je vetsina pozic dlouhodobych, ale kdyz tam vidim, ze cena nedava smysl nebo nesouhlasim s vedenim spolecnosti tak snizuji nebo likviduji pozici.

Dividend King lowe s 👌👌

Co může být bezpečnější než společnost, která 59 let navyšuje dividendu😄

$LOW-1.4% mám v portfoliu, za 5 let jsme o 120% nahoře. $EPD-0.6% ale vypadá také zajímavě, díky za inspiraci.

Uvidíme jaká bude udržitelnost tohoto růstu. Neříkám, že neočekávám jejich růst, ale nevím zda je tohle tempo udržitelné.

Bezpečný výběr, jak říkáte. Neočekávat žádný hyper růst, ale spíše udržitelnou a vzrůstající dividendu s menším zhodnocením v průběhu let.

V případě $LOW-1.4% máme jen odlišný vývoj růstu v posledních pár letech.  Takže možná je zde jedna možnost i pro vyšší návratnost investice (mimo dividendové výplaty).