S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Unikaj tych 3 kryptowalut, a jeśli je posiadasz, rozważ ich sprzedaż

Te kryptowaluty mają minimalne zastosowanie w świecie rzeczywistym i są ryzykownymi inwestycjami. Na rynku panuje niepewność i naprawdę należy unikać projektów, które wykazują oznaki wysokiego ryzyka i minimalnej użyteczności, a także monet meme.

Należy unikać tych kryptowalut.

1. Floki Inu

Floki Inu, nazwana tak na cześć psa prezesa Tesli Elona Muska, była jedną z najpopularniejszych kryptowalut meme w zeszłym roku. Od momentu wprowadzenia na rynek podskoczyła o ponad 8000%, ale tylko w tym roku straciła ponad 90% swojej ceny. Na stronie internetowej Floki Inu widać, że zespół twórców gry jest dumny z jej statusu meme-tokena. Uważają oni, że adopcja jest związana z"wykorzystaniem siły memów". Nie oferuje swoim inwestorom prawie żadnych przypadków użycia. Promuje grę typu play-to-earning metaverse o nazwie Valhalla. Ponadto planuje zbudować rynek dla niewymiennych tokenów (NFT). Ponadto posiada kilka zdecentralizowanych rozwiązań finansowych, które mogą być wykorzystane do celów zabezpieczenia. Te przypadki użycia nie są wystarczające, aby przetrwać w szybko rozwijającym się świecie kryptowalut. Jego rywale mają przewagę nad konkurencją i inwestorzy raczej nie będą traktować FLOKI-USD jako inwestycji długoterminowej.

2. BitTorrent

BitTorrent to prawdopodobnie jedna z najlepszych platform wymiany plików P2P (peer-to-peer), która rozsławiła torrenty - cieszącą się złą sławą metodę wymiany plików online, związaną z dystrybucją pirackich treści. Obecnie platforma jest znana z oferowania BTT-USD, kryptowaluty służącej do wymiany plików z większą prędkością. Za rozwojem BitTorrenta stoi Tron, jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych opartych na technologii blockchain. Firma stara się stworzyć niszowe narzędzie do obsługi kryptowalut, aby zyskać popularność wśród inwestorów dysponujących dużymi pieniędzmi. Kilka miesięcy temu zespół programistów ogłosił, że pracuje nad protokołem typu cross-chain o nazwie BitTorrent Chain (BTTC). BTTC prawdopodobnie ułatwi dokonywanie transakcji w bardziej zaawansowanych sieciach kryptowalutowych. Mimo tych wysiłków BTT raczej nie zajdzie daleko w wyścigu altcoinów. Po pierwsze, ma złą reputację, która w najbliższym czasie nie przyciągnie żadnych inwestycji instytucjonalnych. Co więcej, nie oferuje on prawie żadnych przypadków użycia, które pozwoliłyby inwestorom upewnić się, że jest to inwestycja długoterminowa.

3) Ripple $XRPUSD-1.9%

Ripple jest jedną z niewielu czołowych kryptowalut, które w latach pandemii nie radziły sobie tak dobrze jak inne. Wynikało to głównie z jej sporów prawnych z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), które miały paraliżujący wpływ na cenę XRP-USD. RippleNet, wiodąca globalna platforma płatnicza, jest często mylona z XRP. RippleNet zyskała niesamowitą popularność w ostatnich latach, wykorzystując XRP jako walutę pomostową dla swojej oferty płynności na żądanie. Nie jest zmuszona do korzystania z kryptowalut, ale ma nadzieję, że w ten sposób zwiększy ich popularność. Przyjęcie Ripple do powszechnego użytku wydaje się mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę kontrowersje wokół niego. Ponadto jest to również publiczny blockchain, więc instytucje finansowe mogą być wyczulone na informacje o transakcjach.

Niektórym z Was ten artykuł może wydawać się bezcelowy, ale uwierzcie mi, że jest bardzo wielu początkujących kryptowalutowców, którzy zainwestowaliby właśnie w coś takiego. Sam byłem tego świadkiem, kiedy zajrzałem do portfela mojego przyjaciela i zobaczyłem jeden z tych projektów - dokładnie BTT - i to mnie zmotywowało do napisania czegoś takiego, ponieważ z pewnością jest wielu inwestorów, którzy inwestują w projekty takie jak FLOKI itp. Oczywiście decyzja należy do każdego inwestora, a to nie jest rada inwestycyjna, ale chciałem poinformować o tym inwestorów.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet