S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Te 3 akcje dywidendowe są uważane za najbezpieczniejsze opcje na rynku

Perspektywa zbliżających się podwyżek stóp procentowych i możliwej recesji gospodarczej wstrząsnęła rynkami finansowymi w ostatnich miesiącach. Jednak rosnący dochód pasywny może odwrócić uwagę inwestorów od niezrealizowanych strat w przypadku pogorszenia koniunktury na rynku, takiego jak obecne. Dzisiaj przedstawię 3 akcje, które mogą zapewnić inwestorom dochodowym bezpieczniejszy, lepszy od rynku i rosnący dochód pasywny.

Sądzę, że będziesz zaskoczony, które akcje są uważane zarówno za przynoszące dywidendę, jak i za najbezpieczniejsze.

Jeśli szukasz spółek, które są bezpieczne pod względem stabilności i wzrostu dywidendy, który jest oczywiście doprawiony co prawda słabszym, ale również stabilnym wzrostem, mam dla Ciebie 3 typy:

1) Enterprise Products Partners $EPD+1.4%

Dywidenda 7,07%.

Spółka Enterprise Products Partners $EPD+1.4%, posiadająca ponad 50 tys. mil rurociągów gazu ziemnego, ciekłego gazu ziemnego, ropy naftowej, produktów petrochemicznych i rafinowanych, jest jedną z największych firm "midstream" na świecie.

Biorąc pod uwagę fakt, że surowce do transportu infrastruktury Enterprise Products Partners są wykorzystywane we wszystkich produktach petrochemicznych (a jest ich wiele), popyt na infrastrukturę Enterprise Products Partners nie zmniejszy się w najbliższym czasie. Wzrost gospodarczy i wzrost liczby ludności na świecie będzie napędzał ogólny popyt na rurociągi Enterprise Products Partners do 2040 roku.

  • W rezultacie, kwartalna dystrybucja Enterprise Products Partners prawdopodobnie będzie kontynuowała 23-letnią passę wzrostu, polegającą na corocznych, niewielkich, jednocyfrowych wzrostach przez kolejne lata.
  • W oparciu o szereg pozytywnych czynników oczekuje się, że obecna dywidenda (7,07%) utrzyma się na stałym poziomie.

Nie oczekuj 30% rocznie przez 10 lat ani niczego podobnego w tej firmie - cały system i model został zaprojektowany tak, aby firma rosła w jednocyfrowym, stałym tempie i miała stabilną dywidendę.

2. A.O. Smith $AOS-0.7%

Dywidenda w tym przypadku wynosi 1,9%.

  • Kąpiel, pranie, użytkowanie przemysłowe i zapotrzebowanie na podgrzewacze ciepłej wody jest podstawowym aspektem funkcjonowania, przynajmniej dla większości ludzi😄. Dlatego też rynek uważa, że $AOS-0.7% jest jednym z najsilniejszych graczy i "posiadaczy" dywidendy.

Tak jak na całym świecie rośnie zainteresowanie samochodami elektrycznymi czy nieruchomościami, tak samo rośnie popyt w tym sektorze. W nadchodzących latach system ma być dostosowany do rosnącego zapotrzebowania. Jest to podstawowa teza, którą kierują się producenci podgrzewaczy wody i kotłów dla budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Przewiduje się, że w ciągu najbliższych kilku lat przemysł ten będzie się rozwijał w tempie około 5,1% rocznie. Przewiduje się, że jako lider, $AOS-0.7% będzie rósł o ponad 8% rocznie w latach 2025-2028 (w zależności od trwałości popytu).

Przy wskaźniku wypłaty dywidendy na poziomie 35,1% w 2021 roku, wydaje się, że dywidendowy arystokrata ma szansę przedłużyć swoją historię 29 lat wzrostu dywidendy z rzędu. Ten rozsądny wskaźnik wypłaty powinien przełożyć się na wysoki jednocyfrowy roczny wzrost dywidendy w przewidywalnej przyszłości.

3) Lowe's $LOW+0.6%

Dywidenda 1,63%.

Lowe's $LOW+0.6% jest drugim co do wielkości sprzedawcą detalicznym artykułów gospodarstwa domowego po Home Depot. Firma ma ponad 2200 sklepów z artykułami gospodarstwa domowego w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Teza inwestycyjna firmy zakłada, że Lowe's może wykorzystać siłę swojej marki w rozdrobnionym, ale ogromnym, wartym 900 miliardów dolarów sektorze remontów domów.

Bez względu na to, co działo się w gospodarce w ciągu ostatnich 59 lat, Lowe's zwiększał wypłaty dywidendy dla swoich akcjonariuszy, co czyni go królem dywidend. Biorąc pod uwagę pomyślny wzrost w ciągu ostatnich 5 lat, oczekuje się, że nie będzie problemów z dalszym zwiększaniem dywidendy.

  • Analitycy oczekują, że w ciągu najbliższych pięciu lat Lowe's osiągnie 14,5% roczny wzrost zysków.
  • Inwestorzy instytucjonalni i fundusze hedgingowe posiadają do 75,46% akcji spółki.

Obecna cena akcji wynosi około 196 USD i oczekuje się, że wzrośnie nawet do 240 USD za akcję, co nadal daje nam dużo miejsca na potencjalny wzrost.

Na koniec chciałbym zapytać, czy posiadasz lub myślisz o zainwestowaniu w którąś z wymienionych firm. Jak wiadomo, akcje dywidendowe przez lata osiągały lepsze wyniki niż wiele akcji wzrostowych. Czy inwestujesz w akcje dywidendowe? Osobiście, obecnie do 50% mojego portfela inwestycyjnego stanowią spółki wypłacające dywidendy (część inwestycji koncentruje się głównie na dywidendach, a pozostałe to wybrane spółki wzrostowe, którym towarzyszy dywidenda).

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet