S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Tyhle 2 akcie jsou podle nejlepšího analytika nejžhavějšími kandidáty na zdvojnásobení vašich peněz

Celkově aktuální situace vytváří trh, který je prostě těžko čitelný. Skupina analytiků však vybírá akcie, které jsou navzdory matoucímu tržnímu prostředí prý připraveny k růstu. Jaké akcie aktuálně radí třeba Colin Rusch, jeden z dlouhodobě nejpřesnějších analytiků? Tyhle dvě společnosti jsou podle něj a dalších dostupných analýz potencionálním vítězem v aktuálním masakru na trhu.

Tyto dvě společnosti míří dle analytiků vzhůru. Bude to tak?

Rusch přináší na trh odborný pohled a rekordní úspěchy při vyhodnocování akciového trhu. Investoři, kteří se řídili Ruschovými doporučeními v uplynulém roce, by dosáhli  až 55% míry návratnosti. Pojďme se tedy podívat na podrobnosti o dvou Ruschových tipech, které jsou podle něj připraveny se v příštím roce zdvojnásobit!

Enphase Energy $ENPH+3.8% 

Prvním jeho tipem je Enphase Energy, známý výrobce solárních střídačů, jednoho ze základních kusů hardwaru v oblasti solární energie. Střídače převádějí stejnosměrný proud (DC), který vysílají fotovoltaické panely, na střídavý proud (AC), který se používá v elektrické síti, její infrastruktuře a našich různých aplikacích. Společnost Enphase zaujímá vedoucí postavení na trhu solárních střídačů, částečně díky tomu, že je první společností, která široce zpřístupnila střídače pro komerční využití.

Kromě své řady mikroinvertorů společnost Enphase prodává také své bateriové systémy IQ, které slouží k ukládání energie připojené k solárním zařízením. Řada baterií IQ obsahuje inteligentní technologii pro řízení zátěže energie, která nastavuje priority mezi spotřebiči s vysokou spotřebou a nezbytnými spotřebiči. Kromě toho bateriový systém pracuje na nízkonapěťovém stejnosměrném systému, který představuje menší riziko požáru než vysokonapěťové systémy.

Společnost Enphase zaznamenala v posledních měsících prudký nárůst tržeb, protože válka na Ukrajině, která narušila dodávky zemního plynu do Evropy, přiměla vlády velkých evropských zemí, aby se zabývaly rozšířením solárních instalací jako zdroje energie. To se odrazilo v rekordních čtvrtletních tržbách společnosti v 1Q22, které činily 441,3 milionu USD.

Prudký růst lze asi čekat. Kupujete-li společnosti z dlouhodobé vize, P/E 135 asi nebude nic pro vás

Odráží se to i v nedávných oznámeních společnosti Enphase o nových instalacích a smluvních dohodách. V dubnu společnost oznámila svou první síť instalátorů ve Francii a začátkem května Enphase rozšířila své instalace solární energie v Nizozemsku. Společnost rovněž zaznamenala zvýšené dodávky baterií do Německa a Belgie.

A co říkají o Enphase někteří další analytici?

I jejich názor je vesměs velice pozitivní.

Local Bounti Corporation $LOCL+4.7% 

Druhá akcie, na kterou se podíváme, Local Bounti, je společnost se sídlem v Montaně, která je nováčkem na trhu. Local Bounti se začala obchodovat na Wall Street v listopadu loňského roku poté, co dokončila transakci fúze SPAC se společností Leo Holdings III. Popravdě by mě ani nenapadlo se někdy na takovou společnost podívat. Rusch má ale na salát jiný názor 😂🥬

Společnost Local Bounti se specializuje na pěstování ve vnitřních prostorách a prodává řadu salátů a dalších listových zelenin pěstovaných ve skleníku, díky čemuž jsou tyto výživné potraviny dostupné po celý rok. Cílem společnosti je poskytovat co nejčerstvější potraviny, ale také je pěstovat co nejefektivnějším způsobem a urazit méně "potravinových mil" než při tradičním zemědělství. 

Společnost ale není žádný gigant, velký růst by se tak mohl objevit velice snadno.

V prvním čtvrtletí roku 22 společnost dosáhla tržeb ve výši 282 000 USD, zatímco v předchozím čtvrtletí to bylo 57 000 USD. Společnost Local Bounti má silnou pozici pro rychlé zvýšení této produkce a hodnoty prodeje - v dubnu letošního roku společnost oznámila dokončení akvizice společnosti Pete's, kalifornské společnosti zabývající se pěstováním ve vnitřních prostorách. Samostatná společnost Pete's dosáhla v 1Q22 tržeb ve výši 5,9 milionu dolarů - a tento provoz bude nyní podporovat společnost Local Bounti. Montanská společnost za tuto akvizici utratila 122,5 milionu dolarů v hotovosti a za akcie.

Graf nováčka na trhu není nijak výjimečný

Kromě akvizice společnosti Pete's se Local Bounti chystá rozšířit vlastní výrobu. Její závod v Georgii pokračuje ve výstavbě a je na dobré cestě k plánovanému zahájení provozu v červenci a další závod v Pascu ve státě Washington rovněž pokračuje ve výstavbě. Společnost Local Bounti má k dispozici 76,4 milionu USD v hotovosti a dalších likvidních aktivech, aby mohla tyto operace financovat i nadále.

Rusch je ale společností, jejím růstem (salátu, haha 😂😂) a očekávanou výkonností ohromen. Jeho predikce je tedy následující:

Cílová cena je 13 USD, to znamená 12měsíční růst o 161 % do jara příštího roku. 

A predikce ostatních analytiků dle CNNMoney.com jsou taktéž opět velice pozitivní

Názor jednoho z nejlepších analytiků dle hodnocení TipRanks už znáte. Nyní je na vás, zda je toto informace, která vám pomůže při rozhodování, nebo zda raději dáte přednost něčemu jinému 😇 Každopádně good luck v jakékoliv investici. A pokud vás moje články baví, neváhejte mi hodit follow! 🔥

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn akcií a analýzy Colina Rusche na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @trollbringer má karmu 462 a je členem této komunity od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Energetika a solár zejména jsou vzhledem k rozvoji EV jasná volba. Cena mi ale přijde dost vysoká

Jojo, to tam i píšu... jeho názor ale známe... 🤷😂

Enphase má zajímavý obor. Obnovitelné zdroje mají velký potenciál. Pěstování salátu je ale úplně jiná liga :D

Musím přiznat, že mě to taky trochu zaskočilo. Nikdy předtím jsem o ní neslyšel. Člověk se pořád učí 😇

Yes! :D A navíc by to nemuselo bejt úplně blbý...